نمایندگی ایران در سازمان ملل: هرگونه نقش آمریکا در حمله به اصفهان به جنگ منجر می‌شود

العربیه: هیئت نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد تهدید کرد هر گونه عملیات نظامی آمریکا علیه ایران به درگیری گسترده‌ای منجر می‌شود و پیامدهای آن دامن‌گیر همه منطقه خاورمیانه خواهد شد.

یکی از اعضای این هیئت، سه‌شنبه 11 بهمن به روزنامه «نیوزویک» گفت: «از نظر ایران، اتخاذ و اجرای هر گونه گزینه نظامی در هر سطحی توسط ایالات متحده به معنای اعلان جنگ علیه تهران است. با این حال، ایران در حال حاضر وقوع چنین احتمالی را بعید می‌داند.»

هیئت نمایندگی ایران اشاره کرده که اگر «آمریکا در برآورد خود اشتباه و جنگی را علیه ایران آغاز کند»، مسئول مستقیم پیامدهای آن علیه «منطقه و جهان» است.

به گفته هیئت ایران در سازمان ملل، در صورت وقوع چنین سناریویی، ایران قادر به حمایت از «امنیت و منافع» خود خواهد بود.

همزمان، یک منبع ناشناس در وزارت دفاع آمریکا به «نیوزویک» گفت که «اخیرا هیچ عملیات نظامی توسط نیروهای آمریکایی در ایران انجام نشده است.»

این منبع تاکید کرد که واشینگتن «شرایط کنونی را به شدت زیر نظر دارد.»

جان مور، نماینده نیروهای مرکزی آمریکا هم به نیوزویک گفت که پنتاگون، وزارت دفاع ایالات متحده هیچ نقشی در حوادث اخیر در ایران نداشته است.
حمله پهپادی به اصفهان
پیشتر روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» به نقل از منابع اطلاعاتی غربی و خارجی تاکید کرد، با وجود ادعاهای ایران حمله پهپادی در اصفهان موفقیت‌آمیز بوده است.

این روزنامه در گزارش خود نوشت، خسارات ناشی از چهار انفجار پیاپی در تاسیسات نظامی اصفهان بسیار بیشتر از آنچه ایران آن را «واردن شدن آسیب جزیی به سقف کارگاه» خواند، بوده است.

در همین رابطه، خبرگزاری «سی‌ان‌ان» اعلام کرد، برخی رسانه‌های آمریکایی از زبان «مقامات آگاه» این کشور گزارش داده‌اند که حملات پهپادی اخیر به صنایع نظامی ایران در اصفهان کار اسرائیل بوده است.

به گفته این خبرگزاری، روزنامه‌های «وال استریت ژورنال» و «نیویورک تایمز» به نقل از مقامات آمریکایی و «افراد آشنا با این عملیات» گزارش دادند که اسرائیل پشت این حملات بوده است.

پیش از این، وزارت دفاع ایران در بیانیه‌ای حمله با ریزپرنده در شامگاه شنبه هشتم بهمن 1401 به یکی از مجتمع‌های کارگاهی این وزارتخانه در شهر اصفهان را تائید کرده بود.
+5
رأی دهید
-132

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  ج.ا تهدید کرده است: هر گونه «عملیات نظامی آمریکا علیه ایران» به درگیری گسترده‌ای منجر می‌شود و پیامدهای آن «دامن‌گیر همه منطقه خاورمیانه» خواهد شد! . خاک بر سرتان با این تهدیدتان!
  4
  45
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  وقتی اسرائیل را تهدید می کنید، مردم عراق و سوریه و لبنان کشته می شوند! وقتی امریکا را تهدید می کنید، مردمان افغانستان و یمن کشته می شوند. بعبارتی مأموریت این رژیم بخاک و خون کشیدن خاورمیانه استو البته خودشان هم همانطوریکه در ابنتدای این خبر آمده است بدرستی بآن اشاره کرده اند.
  7
  44
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۶
  Kefli Iskender - مریخ، وانواتو

  مخالفان آریایی این رژیم هم که سالیان سال در کشورهای اروپایی زندگی کرده اند و آرزوی بازگشت به «شکوه و عظمت گذشته» را دارند، می گویند قتل عام زبان تمام مردمان ایران توسط رژیم پهلوی و پادشاه کشور لال ها شدن و تبدیل کردن ایران به ویرانه فرهنگی که باعث شد شخص ابلهی مانند خمینی باسانی بر خر مراد خویش سوار شود، با نیت خیر متحد کردن مردم و «زبان ملی» ایجاد ملت یکپارچه بود(ملت لال یکپارچه و زامبی). سپس انگشت تعجب بر دهان هاج و واج از خود می پرسند: براستی راز ماندگاری این رژیم در چیست؟!
  36
  10
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  جنگ کردن سرمایه می‌خواد نیرو می‌خواد دانش می‌خواد کدوم یکی شو دارید
  3
  24
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  هیئت نظام جنایتکار آخوندی در سازمان بین الملل به والله ای که برای گول زدن مردم می پرستید و به قرآنی که برای به جنایت رساندن مردم بی دفاع از آیه آیه قرآن استفاده می‌کنید قسم میخورم که جرات جنگ با آمریکا را ندارید و بی خود هندوانه زیر بغلتان نگذارید . چندین بار پاسدار سلامی و محسین رضایی تهدید کردن اگر اسرائیل به ایران کوچکترین آسیبی رساند کاری میکنیم که از صحنه جهان حذف بشه ، پس کو این همه تهدید ؟ شما غیرت روبرو شدن با کشور کوچک مثل اسرائیل ندارید حالا می توانید با امریکا وارد جنگ شوید . مسئولانه نظام جنایتکار اخوندی جمع کنید بار و بندیلتان و زر اضافی نزنید.
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  اول که دولت دموکرات و ضعیف بایدن کوچکترین انگیزه ای برای عملیات و درگیری با کسی نداره.دوم اینکه اینها خوب میدونند جنگ با کشوری از نظر نظامی قوی در این شرایط که حتی ۱۰ درصد جامعه هم حامیشان نیست مساوی با شکست مطلق و نابودی کامل نظام اسلامی/شیطانی خواهد بود. این حمله کار اسرائیل و یا با دخالت اسرائیل بوده و سپاه جنایتکار و ضدایرانی، طبق معمول هیچ غلطی نه برای دفع آن تونست انجام بده و نه جربزه هیچ نوع تلافی رو خواهد داشت.
  0
  8
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران
  خلاصه و مفید بگم. هیچ .. نمیتونید بخورید شماها فقط واسه مردم بی دفاع و مظلوم ایران چنگ و دندون نشون میدید وگرنه واسه بقیه در حد موش هم نیستید.
  0
  6
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ارش یک دوست - تبریز، ایران
  خفشین بابا، هیچ .. نمیتونین بخورین، اومدن تو اصفهان زدن، ...گیجه گرفته بودین که از کجا خوردین، اومدن کامیونهاتون رو زدن نفهمیدین از کجا خوردین، حالا زر میزنین که اقدام میکنین،،،،،هیچ غلطی نمیتونین بکنین، فقط زورتون به مردم بی دفاع و جوانان مظلوم بی دفاع ایران میرسه که اونم زورهای اخرتون هست، بی شرفهای به همه چیز
  0
  4
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.