دیدار خامنه‌ای از مزار جان‌باختگان سرنگونی هواپیمای اوکراینی؛ اسماعیلیون: متهم به مزار قربانیانش رفت

 خامنه‌ای بر سر مزار فاطمه کازرانی و محمد حسین ساکتصدای آمریکا: دیدار علی خامنه‌ای از مزار فاطمه کازرانی و محمدحسین ساکت، دو نفر از قربانیان پرواز «پی‌اس ۷۵۲» با واکنش‌های منفی گسترده‌ای در فضای مجازی روبرو شده است.

حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز «پی‌اس ۷۵۲» در توییتی گفت «متهم ردیف اول» به مزار «قربانیان خودش» سر زده است.
آقای اسماعیلیون نوشته است: «برای دادگاهی کردنت، نه تنها به جرم کشتار جمعی در هواپیما که به جرم قتل هزاران هزار نفر، تلاش خواهیم کرد.»

جواد سلیمانی، همسر الناز نبیی، نیز در توییتی گفت: «خامنه‌ای همان بیشرفی است که روز بعد از سرنگونی هواپیمای اوکراینی با موشکهای سپاه جشن حمله به بیابانهای عراق را گرفته بود.»
عظمت، خواهر غنیمت اژدری، خامنه‌ای را «جنایتکاری پست و ترسو» خواند و نوشت: «باید بماند، روز عدالت را ببیند و روزی صد بار آرزوی مرگ کند.»
فاطمه کازرانی و همسرش محمدحسین ساکت، که خامنه‌ای به دیدن مزار آنها رفته است، در کانادا مشغول کار بودند. فاطمه در دبی مهندسی پزشکی خوانده بود و در سال ۱۳۹۴ به ایران بازگشت. محمدحسین فارغ‌التحصیل مهندسی راه‌آهن و مترو از دانشگاه علم و صنعت تهران بود. آنها پس از ازدواج به کانادا مهاجرت کردند.

بسیاری از کاربران در فضای مجازی، دیدار علی خامنه‌ای از مزار این دو نفر را «بازگشت قاتل به صحنه جرم» توصیف کرده‌اند.
فاطمه شمس، شاعر و نویسنده این دیدار را «نمک پاشیدن» روی زخم بازماندگان توصیف کرده و نوشته است: «فقط از یک دیکتاتور جنایتکار مثل خود او بر‌می‌آید که از شکنجه‌ دادن مضاعف آسیب‌دیدگان لذت عجیبی می‌برد.»
جمهوری اسلامی ایران که به مدت سه روز شلیک موشک به هواپیما را انکار کرد سرانجام در ٢١ دی‌ماه ۱۳۹۸ مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

جمهوری اسلامی همچنین جلسه‌هایی را در دادگاه برای رسیدگی به پرونده شلیک به هواپیما برگزار کرده است که از دید بسیاری تنها تلاش می‌کند فرضیه «خطای انسانی» توسط چند کارمند پایین‌رتبه را پیش ببرد.

انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز «پی‌اس ۷۵۲» این دادگاه‌ها را «نمایشی» خوانده است.

این انجمن در بیانیه‌ای گفته است: «هیچ فرمانده‌ عالی‌رتبه و حتی میانی در میان متهمان نیست. اتهامات بر اساس خطای انسانی و سهل‌انگاری تنظیم شده است. هیچ کارشناس مستقلی به کار گرفته نشده است. همه‌چیز پشت درهای بسته و بدون آگاهی خانواده‌ی جانباختگان شکل گرفته است.»

شماری از خانواده‌های جانباختگان سرنگونی پرواز «پی‌اس ۷۵۲»، در کانادا پیگیر این پرونده هستند و مقدمات ارجاع این پرونده به دادگاه لاهه نیز آغاز شده است.
+213
رأی دهید
-57

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۶
  عمو سعید - لیورپول، انگلستان

  این رسم است که قاتل همیشه به محل جرم بر می گردد
  4
  136
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  واقعا عجب بی ناموس هست!!
  6
  135
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  سران مافیا هم وقتیکه ، خودشان رقیب خودشان را ترور میکنند ، در مراسم ترحیم و خاکسپاری مقتول شرکت میکنند .
  6
  121
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  دوستان این پفیوز خامه عنی نیست و بَدَلِشه ! چلاغعلی مفعول ، وجود از سوراخ موش خارج شدن رو نداره ، یادتون هست که کمتر از دو هفته پیش یک برنامه ای که از قبل پیش بینی و زمان و مکانش هم مشخص و قرار بود مفعول هم به اون مکان بره ، بخاطر اینکه مثل سگ ترسیده بود محل اون برنامه رو تغییر دادند و در دفتر مفعول برگزار کردند !! دقیقاً خاطرم نیست ، مثل اینکه برنامه ای در خصوص کتاب یا نمایش و یا چیز دیگری بود !!
  4
  65
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  خامنه ای جلاد بعداز چند سال یادش امده دستور چه جنایتی را داده خجالتی هم نمیکشه رفته سر مزار این بی گناه هان. خامنه ای میخواهد دل مردم را بدست بیاورد با این حقه بازیهای جنایتکارانه اش , فکر نمی کند جلوی چشمان تک تک مردم ایران سیاه و منفور شده است. ولی این را بدانید خامنه ای بی خود نرفته سر مزار کشته شدگان هواپیما اوکراینی حتما" اتفاقی در اینده نزدیک خواهد افتاد که خامنه ای احتیاج به پشتیبانی حداکثری مردم ایران خواهد داشت.
  2
  66
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  مانند لاشخور با کفتاران حامی بر سر قربانیان جنایتش آمده.
  3
  65
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان

  این اهریمن حالا فهمیده قدرت مردم خیلی بیشتر از توپ و تانک و بسیجی و سپاهی هست اومده بگه من جسم ناقصی دارم , بمن رحم کنید
  2
  61
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران

  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  فقدان لاشخور و کفتار برای طبیعت و محیط زیست کره زمین فاجعه بار خواهد بود. شما را به هر که و هر چه که می پرستید این موجودات پلید و اهریمنی را با حیوانات بی گناه مقایسه نکنید.
  3
  54
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  این را ننویسم شب خوابم نمی برد آخر این الدنگ بی شرف خامنه ای جلاد با چه انگیزه ای می‌رود سر گور کسانی که خودش حکم کشتنشان را داده
  2
  51
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  انشاالله همیشه سایتون بر سر امت مستدام باشه. سلام فرمانده.
  24
  3
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  خامنه ای قدرت داره طبیعیه این کارش. شماملت غیرطبیعی هستین که قدرت ندارین، همون کانادا هم اگه ملت ضعیف باشه میشه همین. پا شدین دنبال هم رفتین کانادا که توییت بزنین،اینکه ملت نشد.یکی بایدخارج باشه اونهم پهلوی،بقیه انگیزه های نادرسته یه ملته که انها رو پراکنده کرده
  14
  0
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  zavareh - رودسر، ایران
  حق با شماست گرچه مفهوم کنایی و سمبولیک آنرا آنچنان که می دانید در نظر داشتم .
  1
  2
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  تو روحت خودت و حامیان پفیوز چتل مرده گاوت درمانده خامنه ای حرام لقمه.
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Ghooloo - آبادان، ایران
  دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد/ به زیر آن درختی رو که او گل‌های تر دارد /. در این بازار عطاران مرو هر سو چو بی‌کاران / به دکان کسی بنشین که در دکان شکر دارد / ترازو گر نداری پس تو را زو رهزند هر کس / یکی قلبی بیاراید تو پنداری که زر دارد / تو را بر در نشاند او به طراری که می‌آید / تو منشین منتظر بر در که آن خانه دو در دارد / به هر دیگی که می‌جوشد میاور کاسه و منشین / که هر دیگی که می‌جوشد درون چیزی دگر دارد / نه هر کلکی شکر دارد نه هر زیری زبر دارد / نه هر چشمی نظر دارد نه هر بحری گهر دارد / بنال ای بلبل دستان ازیرا ناله مستان / میان صخره و خارا اثر دارد اثر دارد / بنه سر گر نمی‌گنجی که اندر چشمه سوزن / اگر رشته نمی‌گنجد از آن باشد که سر دارد / چراغست این دل بیدار به زیر دامنش می‌دار / از این باد و هوا بگذر هوایش شور و شر دارد / چو تو از باد بگذشتی مقیم چشمه‌ای گشتی / حریف همدمی گشتی که آبی بر جگر دارد / چو آبت بر جگر باشد درخت سبز را مانی / که میوه نو دهد دایم درون دل سفر دارد / چو رهبر علی خامنه ای به مزار آید / تو گویی گرگی است که لباس میش به تن دارد!
  0
  2
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  با فرمانده اشرف غنى اشتباه نگرفتى؟😅🤣🤣🤣
  0
  1
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.