مسیح علینژاد از طرح ترورش در آمریکا و طرح ربودنش در سوئیس می گوید


مسیح علی‌نژاد از جزئیات طرح ترورش در آمریکا و همچنین طرح ربایش او در داووس سوئیس توسط جمهوری اسلامی می‌گوید.
 
دادستانی کل آمریکا روز جمعه هفتم بهمن از اعلام جرم علیه سه عضو یک باند تبهکار اروپای شرقی خبر داد که با حمایت جمهوری اسلامی قصد داشتند یک چهره سرشناس مخالف حکومت ایران را در خاک آمریکا ترور کنند. وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این سه نفر به نام‌های رفعت امیراُف، پولاد عمراُف و خالد مهدی‌اُف به دلیل «مشارکت در طرح ترور نافرجام و مورد حمایت جمهوری اسلامی، به جرم مزدوری برای آدمکشی و پولشویی» متهم شده‌اند.
 
مریک گارلند، دادستان کل و وزیر دادگستری آمریکا، در یک نشست خبری گفت: «قربانی این توطئه در انتشار موارد نقض حقوق بشر، تبعیض علیه زنان، سرکوب مشارکت دمکراتیک و آزادی بیان و افشای بازداشت‌های غیرقانونی، شکنجه و اعدام توسط حکومت ایران فعال بوده است.» اگرچه این مقام بلندپایه قضایی آمریکا از مسیح علینژاد به عنوان قربانی این طرح ترور به‌طور مستقیم نام نبرد، اما خالد مهدی‌اف همان فردی است که اوایل مرداد گذشته، مسلح به یک قبضه کلاشنیکف در محوطه بیرونی منزل خانم علینژاد در محله بروکلین شهر نیویورک بازداشت شد.به گزارش رسانه‌های آمریکایی، رفعت امیراف، عضو دیگر این باند تبهکار روز پنجشنبه ششم بهمن دستگیر شد.
 
او عصر جمعه به وقت محلی در شبعه دادگاه فدرال در شهر نیویورک تفهیم اتهام شد. پولادعمراف، عضو سوم این باند نیز در هفته‌های اخیر در جمهوری چک دستگیر شده است. روزنامه واشینگتن‌پست در همین روز گزارش داد که هر سه متهم نام‌برده، شهروندان جمهوری آذربایجان هستند و شماری از آن‌ها تابعیت روسیه را نیز دارند. بر اساس این گزارش، رفعت امیراُف در ایران ساکن بوده است.
 
موضوع سکونت این شهروند جمهوری آذربایجان در ایران در شرایطی مطرح می‌شود که دولت باکو سال ۲۰۱۷ از پلیس اینترپل برای بازداشت این فرد به اتهام «آدم‌ربایی» در پرونده‌ای دیگر درخواست کمک کرده بود. پاییز سال ۲۰۲۱ نیز پلیس قبرس از بازداشت یک تبعه دیگر جمهوری آذربایجان به نام اورخان اسداف به اتهام توطئه برای ربودن و قتل شهروندان اسرائیلی به دستور مقامات امنیتی ایران خبر داده بود.
 
اورخان اسداف در بازجویی به پلیس قبرس گفته بود که او از فردی به نام «محمد» مبلغ ۴۰ هزار دلار دریافت کرد تا این ماموریت را عملی کند. جزئیاتی در مورد هویت فردی به نام «محمد» اعلام نشده است. اورخان اسداف اخیرا تحویل جمهوری آذربایجان شد. جمهوری آذربایجان طی ماه‌های گذشته چندین «گروه تروریستی» را به اتهام همکاری با جمهوری اسلامی بازداشت کرده و نام اورخان اسدف نیز در میان افراد مرتبط با گروه «حسینیون» ذکر شده است.
 
دولت باکو می‌گوید این گروه، متشکل از شهروندان جمهوری آذربایجان، توسط نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی برای مشارکت در جنگ سوریه و عملیات‌های خارجی سازمان‌دهی شده است. برخی از رهبران آن مانند توحید ابراهیم‌بیگلو که تحصیلات حوزه علمیه قم را دارد، هنوز ساکن ایران هستند.
 
مسیح علینژاد، از فعالان سرشناس حقوق زنان و آزادی‌های سیاسی و مدنی ایران در آمریکا است. او در این سال‌ها در راه‌اندازی کارزارهای مبارزه با حجاب اجباری و همچنین انتشار اخبار و تصاویر مربوط به فعالیت‌های مدنی زنان ایرانی در این زمینه نقشی فعال ایفا کرده است.
+117
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  خردگرا - برن، سوییس

  بانوی عزیز، من در کشور سوییس زندگی میکنم، این حرکت غش وارانه شما که بیشتر مانند فیلمهای هندی میماند، باعث گردید که خبر گزاریها به این شیوه جلب توجه شما با دیده تمسخر بنگرند. لطفن بار دیگر برای جلب توجه راه دیگری را برگزینید.
  223
  45
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه

  بانوی گرامی درود بیکران بر شما هنوز هستند کسانی مثل آقای اسماعیلیون که تا دیروز معلوم نبود در کجا خزیده اند و هنوز توضیح نداده اند در میان تروریستی سپاه چکاره بودند امروز بدستور همون سپاه ترور شما را انکار میکنند در حالیکه جهانیان میدانند ترور قاسملو شرافکند رجوی(کاظم) بختیار ووو توسط همین جریان تروریستی سپاه صورت گرفته که آقای اسماعیلیون عضوش بود
  41
  133
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  samisan - توکیو، ژاپن

  یک زن فاحشه و بی ابرو و وطن فروش و ادم فروش و پول پرست و زیر خواب اصلاح طلب صفای فراهانی واخوندها و نفوذی اخوندها در غرب به این زنیکه بیشرف اعتماد نکنید ازمن گفتن و اطلاع رسانی بود
  172
  37
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان

  من نمیدونم این انگل چی است که سر فصل همه چیزش کردند، برید انلین نگاه کنید که چطور برای خداش خاتمی اخوند خودش را جر میداد، مطمئن باشید اخر کار مشخص میشه که مثل خیلیها جاسوس خود ن ظام است، نظام از تنها پسر باقیمانده شاه میترسید و سعی میکنه هر لجنی را بزک کنه برای خراب کردن ایشون یک روز او ایوا خواهر امیده نادان در سپید است یک روز امیر شرم اور است(بخر اور) یک روز مسعود ۴ چشم و مریم بلنده است یک روز هم این صیغه اقای فراهانی، خیلی عجیبه از بت ساختن غریبیها از خمینی دترس نگرفتیم که الان افسارمان را دوباره دادیم دست غریبیها که برامون بتچه ای دیگهر بنام مسیح صیغه نژاد بسازند
  69
  33
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان

  به نظر من ممالک جهان اسلامی جای قران باید کتاب قلعه حیوانات جورج اورل را در خانه نگهدراری کنند و به بچه هاشون یاد بدن،"همیشه خوک‌ها تصمیم می‌گرفتند؛ سایر حیوانات هرگز نمی‌توانستند تصمیمی اتخاذ کنند ولی رای دادن را یاد گرفته بودند" این جمله ایشان بیان کننده سرنوشت شوم ملتهای جهان سوم است خصوصا اسلامی،نگاهی به ایران خودمون بیانگر این مسئله است، ملتی که یاد گرفته اسم بچه خودش را غامگلی و غلام حسین و علامرضا بگذاره مسلم است که از بچگی یاد گرفته باید افسارش را دست دیگران داد، همین بود که وقتی رسانه های غربی از خمینی سیکزاده بت ساختند ملت قبول کردند ، اونو حتی تا ماه بالا بردند، حالا همون ملت که ۴۳ سال پیش اون خودکشی جمعی را کردند یک خمینی ماده به اسم مصیح صیغه نژاد همان رسانه هایی که ابوالسیک خمینی را بزک کردند دوباره میخوان به ملت قالب کنند، ایشون را یک روز نظام بزک میکند که لکهافکشی برای اخوندک خاتمی بکنه روز بعد بی بی سی و س ان ان بزک میکنند که برای اپوزرتسیون خارج ویترین تبلیغات بشه، ان خمینی ماده هم یک روز میخواد رهبر اپوزرتسیون بشه...
  48
  21
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان

  ...روز بعد بی بی سی و س ان ان بزک میکنند که برای اپوزرتسیون خارج ویترین تبلیغات بشه، ان خمینی ماده هم یک روز میخواد رهبر اپوزرتسیون بشه و یک روز ملکه ایران و ملت ایران هم بول کرده فقط خوکها میتون تصمیم بگیرند و کار انها رای دادن است
  51
  21
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان

  خردگرا - برن، سوییس
  به نظر من اگر تکه های پورنو تبلیغ کنه هم بیشتر بهش میاد هم با کار سابق و فعلیش همخوانی داره بهتر معروف میشه
  63
  26
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  mina minavand - هانور، آلمان

  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  ابن ملجم شما چقدر بی ادب هستید،از طرز صحبتتون مشخصه.زن به تنهایی نمیتونه فاحشه و خودفروش بشه ،مردان خود فروش و فاحشه هم لازمه که زنی اینکاره بشه.همین توهین کردنتون مشخصه متعلق به چه فرقه ای هستید.
  10
  32
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  Esperanto - لندن، انگلستان
  مسیح چه کردی با این جماعت سلطنت طلب تاج پرست و بسیجی ها و سایبریها که وقتی اسمت میاد جلز و ولز میگیرند. یادت میاد ی روز به زنده یاد زم هم میگفتند از خودشونه؟ چرا پس نمیگیرنش چرا نمی کشنش؟ تا میتونستند گراش رو میدادند بلکه حکومت ساکتش کنه؟ ولی حالا بعد از اعدامش صداشون در نمیاد. ترفند این سلطنت طلب ها قرار دادن مخالفانش رو بروی جمهوری اسلامیه هر کدوم که شکست بخورند به نفع سلطنت طلب هاست. چقدر ذلیل و خوار شدید
  26
  8
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  keyanrad - منچستر، انگلستان
  این بی‌بوته خودش عامل جمهوری اسلامی هست، این بی‌شرف فکر کرده چیکاره هست که با شانتاژ و دروغ و کظلوم نمایی داره خودش رو ضد جمهوذی ایسلامی حامی مردم جا میزنه، این شغل اصلیش پرستو جمهوری اسلامی هست شوهر همین خانم کاسه لیس سپاه بوده و هست که ازش طلاق گرفته این آدم فرصت طلب فقط پول براش مهمه که با این شامورتی بازیها پولهای بلوکه شده جمهوری اسلامی رو بگیره و بفرسته برای خرید‌گلوله و کشتن جونهای ایران و نابودی مردم ایران همین عامل جمهوری اسلامی
  27
  17
  ‌سه شنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  تو دیگر چرا این را به یاد مردمی می اورید که اکثرشان از زبان خود مسیح علینژاد شنیده اند که زمانی مسیح اصلاح طلب بوده و شیش دانگ طرفداری از خاتمی کرده این را همه میدانن و لازم به یاد اوری تو نبود. انان که مخالفات با مسیح علی نژاد و دیگر شخصیتهای شناخته شده کنونی حال حاضر مبارزه با نظام اخوندی می کنن دانسته یا ندانسته اب در اسیاب نظام جنایتکار اخوندی میریزند . بس کنید کم به جان و شخصیت کسانی حمله کنید که در برابر نظام اخوندی قد علم کردن. بگذارید ایرانمان از چنگال اخوند جماعت جنایتکار ازاد گردد تا میلیونها ایرانی مثل من که از چنگ نظام جنایتکار اخوندی گریخته ایم به ایران برگردیم تا از این بیشتر پوسیده نشده ایم.
  2
  12
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران

  بابا جمعش کنید. این سایت پر شده از . سایبری ها ی کثیف. توده ای ها روسی .اتش به اختیار ها. نایاکی ها . ضد زنها . فرصت طلبها. جدایی طلب ها..همه ..... خوب هر کس شخصیت خودش را اینجا نشون . زن زندگی ازادی.
  4
  24
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  خردگرا - برن، سوییس
  این شما هستید که باید برای وطن فروشی راه دیگری برگزینید. ملت امثال شما رو‌شناخته اند.
  6
  20
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  samisan - توکیو، ژاپن
  تو غلت کردی؛ اگر خودت فهم‌نداری دلیل بر این‌تیست مه دیگران هم‌نمیفهمند؛ به شعور خوانندگان توهین نکن. تمام توهین‌هایی هم‌که به کار بردی صفت های زن و مادر و خواهر و خودت هستند. از ادبیاتت معلومه که یک سایبری بیناموس هستی.
  10
  20
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  ابن ملجم(ع) - مونیخ، آلمان
  ادبت در حد رهبر مادر رهبرت هست. یک مسلمان واقعی بهتر از این نمیشه.
  12
  18
  ‌چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  samisan - توکیو، ژاپن
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  غلت تو کردی وبی ناموس تو هستی با اون مسیح انتر نژاد جاسوس و سایبری شماهای بیناموسهای وطن فروش و ادم فروش و پول پرست بیشرف و هستین گفتم ای دی بدین تا عکسای این بی شرف جاسوس اخوند پرستی که هر بادی میزنه بخاطر پول و مقام همون طرف میره
  15
  2
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  samisan - توکیو، ژاپن
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  رضا شاه و محمد رضا شاه بزرگ ۵۷ سال نتونستن مثل شماها را ادم و و وطن پرست کنن ...تو ذات شماها
  15
  2
  شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا
  samisan - توکیو، ژاپن
  تو ....لازم نیست با دهن ......اسم پادشاهان پهلوی رو ببری. معلومه که حرفم چقدر حق بوده که تا فیها خالدونت اتیش گرفته 😂. حالا بیا دوباره ....کن بهت بخندیم مزدور رژیم فلک زده خامنه ای صفت. 😂
  0
  14
  ‌چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۳:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.