مأموران امنیتی فرودگاه مانع خروج مسعود کیمیایی از ایران شدند

 مسعود کیمیاییرادیو فردا: گزارش‌ها حاکی است که مأموران جمهوری اسلامی ممنوعیت خروج از کشور را برای مسعود کیمیایی، کارگردان باسابقه و برجسته سینمای ایران اعمال کرده‌اند.

همشهری‌آنلاین روز دوشنبه دهم بهمن نوشت: « مسعود کیمیایی که شب گذشته به همراه پسرش قصد داشت برای شرکت در فستیوال روتردام عازم هلند شود در فرودگاه با حکم ممنوعیت خروج روبه‌رو شد.»

این رسانه وابسته به شهرداری تهران به نقل از «یکی از دوستان این فیلمساز» اضافه کرد که آقای کیمیایی قصد داشت به همراه پسرش، پولاد، برای حضور در مراسم نمایش فیلم خود با نام «خائن‌‌کشی» به جشنواره روتردام در هلند برود.

همشهری‌آنلاین نوشت این در حالی است که علی اوجی تهیه‌کننده این فیلم توانسته از ایران به هلند برود.

کمی قبل از آن، کانون فیلمسازان مستقل ایران از ممنوع‌الخروجی کیمیایی خبر داده بود.

«خائن‌کشی» تازه‌ترین ساخته مسعود کیمیایی با موضوعی درباره تاریخ معاصر ایران، در بخش هاربر جشنواره فیلم روتردام حضور دارد.

ممنوع‌الخروجی این کارگردان مشهور پس از آن صورت می‌گیرد که از زمان آغاز اعتراض‌های سراسری در ایران شمار زیادی از سینماگران و هنرمندان ایرانی احضار، بازداشت یا ممنوع‌الخروج شده‌اند.

هنوز مقام‌های رسمی درباره ممنوع‌الخروجی کیمیایی توضیحی نداده‌اند اما او روز ۳۱ شهریور با انتشار ویدئویی گفته بود: «مهسا امینی را کشتند و این خود همان موضوع اصلی است و باعث می‌شود پاشنه کفشت را ور بکشی.»

این کارگردان ۸۱ ساله همچنین برخی همکاران خود را«دودوزه‌باز» خواند و خطاب به آن‌ها گفت: «دیگر فرصت نیست دروغ بگویی، دروغ نگو.»

مسعود کیمیایی در ۲۸ سالگی با ساخت فیلم «قیصر» توانست خود را به عنوان کارگردانی صاحب‌سبک در سینمای ایران مطرح کند.
+51
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۳
  varied - ریزه، ترکیه
  خوب شد همان بهتر که این مردک الدنگ ... مال بره بغل دست خامنه ای مفعول مسعود کیمیایی یا حسن فتحی وووو گناهشان کمتر از جنایتکاران تاریخ نیست اینها 40 ساله با فیلمهای خودشان مردم ایران را شستشوی مغزی میدهند
  3
  14
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.