پوتین خطاب به جانسون: «نمی‌خواهم به تو صدمه بزنم، اما با موشک فقط یک دقیقه طول می‌کشد»

جانسون و زلنسکی یورونیوز: بوریس جانسون، نخست وزیر پیشین بریتانیا در گفتگو با شبکه بی‌بی‌سی اعلام کرد که در گفتگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، تنها چند روز پیش از حمله روسیه به اوکراین، مورد تهدید نظامی رییس کاخ کرملین قرارگرفته است.

پوتین در این دیدار رک و صریح و بدون رعایت آداب دیپلماتیک نخست وزیر وقت بریتانیا را تهدید کرده و گفته است: «پرتاب یک موشک (به سوی بریتانیا) کار یک دقیقه برای روسیه است.»

سخنان جانسون برای نخستین بار به عنوان بخشی از مستند سه قسمتی بی بی سی درباره جنگ اوکراین پخش شد.

جانسون ساعاتی پس از دیدار از کی‌یف، پایتخت اوکراین با رهبر روسیه گفتگو کرد.

در بخش دیگری از این مستند، رهبر پیشین محافظه کاران بریتانیا می‌گوید که در این گفتگوی تلفنی با پوتین تاکید کرده که «اوکراین به این زودی‌ها به ناتو نمی‌پیوند» و پوتین در پاسخ با تهدید گفته: «بوریس منظورت چیست که می‌گویی نه به این زودی‌ها؟»

روسیه یکی از مهم‌ترین دلایل رسمی حمله به اوکراین را احتمال پیوستن این کشور به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، عنوان کرده است.

نخست وزیر پیشین بریتانیا، در ادامه این مستند به خبرنگار شبکه بی‌بی‌سی می‌گوید که در پاسخ به پوتین، تاکید کرده که «اوکراین در آینده نزدیک به ناتو نخواهد پیوست و شما از این موضوع مطلع هستید.»

آقای جانسون می‌گوید در این لحظه رسما از سوی ولادیمیر پوتین تهدید شده و پوتین در این لحظه به او گفته است: «بوریس، نمی‌خواهم به تو(کشورت) صدمه بزنم، اما با موشک تنها یک دقیقه طول می‌کشد.»

در بخش دیگری از این مستند سه قسمتی شبکه بی بی سی، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین با انتقاد زیاد از سیاست‌های غرب تا پیش از آغاز جنگ در کشورش می‌گوید: « اگر می‌دانید که فردا روسیه قرار است به اوکراین حمله کند، چرا امروز به من چیزی(تسلیحات اساسی) نمی‌دهید که جنگ متوقف شود. اگر نمی‌توانید، پس خودتان آن را متوقف کنید.»
+41
رأی دهید
-72

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک

  ای غرب ستم‌پیشه، اول یه سوزن به خودت زده کن، بعد جوالدوز به مردم. عمو پوتین کلام از دهانش بیرون می‌آید. اگر همچین گپی زده کرده، فاتحه‌تان خوانده شده است. شماها بغیر از غزوات بین‌الملل اول و دوم تا امروز دستتان در جنایت به خون مستضعفین عالم آلوده است.
  64
  5
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  حتما اون هم می شینه نگات میکنه
  2
  48
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  نمایش...شو...سیرک...دنیای فیک...
  0
  27
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  فاطی کابلی خود تو کنترل کن تو جم ایرانیان هستی اینجا طالبان کده نیست بدو چار تا چأی بریز بیار تا دمب تو نگرفتم بندازمت بیرون
  2
  28
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  hitman01 - استوکهلم، سوئد
  حیف یه موشک به این دلقک
  17
  6
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Anisa - ونکوور، کانادا

  یا فاطمه زهرا - کپنهاک، دانمارک
  صدبار بهت گفتم : اینجا ایرانیان انگلستان هست ، نه « افغانی های انگلستان » !!!! . حرومت باشه که پولِ مردم ایران رو میگیری که بیای اینجا بر علیه ایرانی ها زرزر کنی . گورت رو گُم کن کَرکَس روانی عقده ای
  3
  26
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.