معصومه ابتکار: امیدوارم زندانیان عقیدتی آزاد شوند/ انسیه خزعلی: کسی بابت اظهار نظر زندانی نیست

مناظره معصومه ابتکار و انسیه خزعلی که خبرساز شد
بی بی سی: روز گذشته گفتگویی میان انسیه خزعلی، معاون امور زنان ابراهیم رئیسی و معصومه ابتکار معاون پیشین امور زنان دولت حسن روحانی از شبکه چهارم صدا و سیما پخش شد که در آن موضوعاتی از جمله شیوه برخورد با اعتراضات ایران، سیاست‌های حوزه زنان و تفاوت دیدگاه‌های اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان نسبت به مفاهیمی از جمله آزادی زنان و عدالت مطرح شد.
 
در این گفتگو معصومه ابتکار که صحبت‌هایش را بایاد کشته‌شدگان اعتراضات اخیر آغاز کرد انتقادهایی نسبت به سرکوب معترضان و زندانی کردن افراد «به خاطر اظهار نظر» مطرح کرد و از حکومت بابت برخوردهای قهری با زنان در مسائلی از جمله حجاب انتقاد کرد.
 
انسیه خزعلی در مقابل گفت که خانم ابتکار نه تنها اکنون بلکه حتی موقعی که مسئولیت بر عهده داشته، موضعی «مطالبه‌گر» دارد، این در حالی است که دولت پیشین نیز بابت آبان ۹۸ عذرخواهی نکرده است.او همچنین گفت که فکر نمی‌کند در حال حاضر کسی به خاطر اظهار نظر در زندان باشد.چکیده‌ای از موضوعات مطرح شده در این گفتگو را ببینید با این توضیح که بخش‌هایی از صحبت‌ها حذف شده است و ترتیب مطالب مطرح شده در گفتگوی کامل متفاوت است.
+4
رأی دهید
-27

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  سناریوی مسخره !! این دو معلوم الحال .....و مزدور منظورشون چیه !؟ قصد فریب چه کسی رو دارند!؟ اینها که دیگه حناشون رنگی نداره !
  0
  18
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.