طرح جنجالی فروش اموال دولت به دلیل امضای خامنه‌ای «لازم‌الاجرا است»

رادیو فردا: علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به انتقادات از طرح جنجالی فروش اموال دولتی موسوم به «مولدسازی» گفت که اگر این طرح به امضا علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی رسیده باشد، «لازم الاجرا است».

آقای نیکزاد روز یکشنبه نهم بهمن در جلسه مجلس شورای اسلامی، گفت نباید از تریبون عمومی انتقادات علیه این طرح مطرح شود.

این در حالی است که محمدرضا صباغیان، عضو کمیسیون امور داخلی مجلس، در این جلسه در تذکر قانون اساسی گفت: «نمی‌شود که سران قوا بنشینند و ۲۹۰ نماینده و شورای نگهبان را کنار گذاشته و هرچه می‌خواهند تصویب کنند. ما چگونه در چشم ۸۶ میلیون ایرانی نگاه کرده و سکوت کنیم.»

بر اساس مصوبه‌ای که در وب‌سایت رسمی دولت ابراهیم رئیسی منتشر شده و علی خامنه‌ایآن را تأیید کرده، یک گروه هفت نفره با اختیاراتی گسترده، همچون «مصونیت قضایی» و «توقف دیگر قوانین»، اموال دولتی را که مازاد تشخیص بدهند، قیمت‌گذاری کرده و به فروش می‌رسانند.

روزنامه اعتماد گزارش داده که این مصوبه در سال ۱۳۹۹ در دولت حسن روحانی در قالب کارگروه تصویب شده، اما در آبان‌ماه گذشته، یعنی در بحبوحه اعتراضات سراسری در کشور، کارگروه به «هیئت عالی مولدسازی دارایی‌های دولت» با اختیارات ویژه و نامعمول ارتقای درجه یافته است.

پیشتر احمد علیرضا بیگی، نماینده تبریز در مجلس، در پاسخ به پرسش روزنامه اعتماد در این باره گفته است: «از هیئت رئیسه مجلس درباره مصوبه مولدسازی طرح سوال کرده‌ایم، ولی هنوز جوابی دریافت نکرده‌ایم.»

به دلیل وجود تحریم‌ها، ایران در دریافت پول نفت صادراتی خود با مشکل مواجه است و بخش اندکی از درآمدها وارد کشور می‌شود.

همچنین سرکوب اعتراضات سراسری ایران، موجب اعمال تحریم‌های بیشتر علیه جمهوری اسلامی شد و تهران بیش از گذشته در عرصه بین‌المللی منزوی شده است.
+13
رأی دهید
-80

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۰
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  آخرین برنامه غارت اموال مردم قبل از فروپاشی نظام و فرار سرکرده هاش.
  14
  56
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  خامنه ای میتونه ته خودشو در دیوار بگذاره، خدا رو چی دیدی شاید مشتری پیدا شد!
  14
  53
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  طلوع ازادی - لوس آنجلس ، ایالات متحده امریکا

  دوستان هم‌رزمان عاشقان ایران بزرگ درود بر شما ، در جواب به نام امیدها و سرخورده ها در مورد انقلاب در ایران باید بگویم، ما بارها این خیزش ها و انقلابات را انجام دادیم و بدون داشتن سلاح های پیشرفته فقط اعتراضها و نارضایتی های خودرا از این رژیم اشغالگر به یکدیگر و به دنیا نشان دادیم، بله جاودانه ها و جاودانهای زیادی هزینه کردیم اما تجارب زیادی هم کسب کردیم و در هر خیزش تعداد زیادتری از مردم را به سمت آزادی سوق دادیم. من مطمئنم که در ادامه انقلاب با کمک شاهرضا پهلوی در خارج و همت همگی ایرانیان داخل و خارج از کشور پیروزی انقلاب حتمی خواهد بود، ما تازه معنی اتحاد را با پوست و گوشت خود لمس کردیم و دشمن اشغالگر هیچ شانسی برای تداوم حیات ندارد. پاینده ایران بزرگ❤️🌹
  3
  42
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران
  هر شخص، گروه یا اشخاصی هر گونه خریدی از این قبیل کنند، فردای سقوط حکومت آن قرارداد باطل و مال دولت به دولت برمیگردد و خریدار هیچ گیرش نمیآید و مالباخته میشود. لطفا پخش کنید
  0
  13
  یکشنبه ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Darknet - لندن، انگلستان
  هر اموال عمومی خرید و فروش بشه باید معامله اش غیرقانونی محسوب بشه و اموال به نفع مردم مصادره بشه و بعد از صدارت دولت جدید این افراد محاکمه بشن.
  0
  5
  دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.