مسکو: کلید پایان‌ جنگ اوکراین در دست بایدن است اما او نمی‌خواهد جنگ خاتمه یابد

العربیه: کاخ کرملین اعلام کرد که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از طریق خط‌دادن به کییف، کلید پایان دادن به منازعه اوکراین را در دست دارد، اما واشینگتن تا این لحظه تمایلی برای پایان دادن به بحران از خود نشان نداده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین، جمعه 7 بهمن، در گزارش خبری روزانه به خبرنگاران گفت: «کلید رژیم کییف تا حدود زیادی در دست واشینگتن است.»

پسکوف افزود: « در حال حاضر می‌بینیم که رهبر کنونی کاخ سفید، نمی‌خواهد از این کلید استفاده کند و بالعکس روند صادرات تسلیحات بیشتر به اوکراین را در پیش گرفته‌ است.»

مسکو غالبا واشینگتن را به خط‌دادن به اوکراین و طولانی‌کردن مدت جنگ از طریق ارسال تسلیحات به کییف، متهم می‌کند. ایالات متحده هم بر این باور است که روسیه، این تهاجم «وحشیانه» را به انتخاب خود به‌راه انداخته و لذا قادر است با خروج نیروهایش، به آن پایان دهد.

تنش میان واشینگتن و مسکو در طول سال گذشته به سطوح بی‌سابقه‌ای رسید و ایالات متحده این هفته اعلام کرد که ظرف چند ماه آینده، 31 دستگاه تانک پیشرفته«ام 1 آبرامز» به ارزش 400 میلیون دلار را به اوکراین، ارسال خواهد کرد.

روسیه تاکید دارد که ارسال تانک‌های «آبرامز» به اوکراین، هدر دادن پول خواهد بود زیرا این تانک مانند تانک‌های دیگر در اوکراین، منهدم خواهد شد.
اتهامات پوتین علیه اوکراین
از سویی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، جمعه طی سخنرانی خود در سالگشت یادبود قربانیان هولوکاست، آنچه را او «نئونازیست‌ها» در اوکراین خواند به ارتکاب جنایت علیه غیرنظامیان متهم کرد.

پوتین گفت: «فراموش‌کردن درس‌های تاریخ، به تکرار تراژدی‌های هولناک می‌انجامد.»

پوتین با تاکید بر این که جنایات علیه غیرنظامیان، پاکسازی نژادی و اقدامات تنبیهی سازماندهی شده توسط «نئونازیست‌ها» در اوکراین، بر این حقیقت صحه می‌گذارد، افزود: «سربازان ما دلیرانه با این شرارت‌ها می‌جنگند.»

شایان ذکر است که رهبران روسیه همواره از این نوع پروپاگاندای لفظی و طرح اتهامات برای توجیه تهاجم نظامی خود به اوکراین استفاده می‌کنند.
+14
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  azadi2011 - تورنتو، کانادا
  هم ناتو و هم امریکا در باتلاق وحشتناکی فرورفته اند که خودشان می دانند یک خودکشی برای تمام بشریت است، ولی نمی خواهند و یا نمی توانند جلو پای خود را به ببینند، چون در برابر مردم جهان جوابی ندارند، خود بایدن روزی گفت ما با این جنگ تا آنجا پیش خواهیم رفت که روسیه را به اندازه کافی ضعیف کنیم!( و این یعنی جنگ جهانی )، استالتنبرگ حتی از بایدن هم روشن تر در مورد این جنگ سخن گفت : ما باید هرچه بیشتر سلاح تولید کنیم! این ها از اختلافات مرزی بین دو کشور برادر اینگونه جهان را به لبه ی پرتگاه می کشانند. پوتین هم با اشتباه بزرگ در این جنگ ورود زودهنگام کرد، باید مشکلات روس های ساکن اکراین را به حال خود می گذاشت. از ان بدتر جریان چین و تایوان خواهد بود
  19
  4
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۰
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  پوتین جان اگر خواهان پایان جنگی قدم بردار
  3
  16
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  با نگاه به آینده نمیتوان مشکلات امروز را نادیده گرفت.سپاه در لیست تروریستی یعنی حداکثرشامل قوانین گروههای شبه نظامی میشود چون بسیاری از این گروها.تقابل ایدئولوژوی های ًچپ وراست ومیانه. هم مزید برعلت اند.ناتوانی و یاقصور رهبران سیاسی هم خود عامل بازدارنده است. اجماع اصولی در کشوری کثیرالقوم چون ایران دیگربزور، قهرووعده و عید اسلامی،نژادی،ناسیونالیستی،پادشاهی، سوسیالیستی،آنارشیستی...امکان پذیرنیست.درعصرالیگارشیزم-انحصاری-خاندانی وجهانی اجماع بر منافع قابل لمس وفوری اقوام متنوع ایران با مذاکره و تبادل نظرطولانی پاسخگو نیست.همینطوررجعت به دوران پیش از کرونای ساختگی امکان ندارد تا چه رسد به دوران رفرم های بعد ازجنگ دوم و طرح ترومن (انقلابات سفید در ۵۲ کشور و پترودلار...) متأسفانه جبهه چپ و میانی آگاهی جزئی از ماهیت نازیسم و فاشیسم جهانی/ایرانی دارند و درحیطه افسانه های لیبرال و استالینستی اسیرند.متفقین از جنگ اول و دوم، جنگ سی ساله دوم یاد میکنند. هدف از جنگهای اروپا...تحکیم حاکمیت خاندانهای قدیمی و جدید الیگارشی و نابودی نظام های سنتی و محلی بوده و هست.نظام های توتالیترپروس ورومانف
  3
  1
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  ورومانف وانگیس در منتهای خویشاوندی واختلافات. آنها با هم در اجرای سناریوی هیتلر،استالین،چرچیل،روزولت...مشترکل منافع بودند و هستند.مردم آلمان تا ۱۹۹۰بابت غرامت جنگ اول ۵۰هزارتن طلا،تمامی پتنت اختراعات وتمامی ناوگان دریائی(تا۱۹۱۸/۱۹)...را پرداخت نمودند. وهینطورهمگی طرفین جنگ ۱۸-۱۶ ملیون انسان از دست دادند.نازیها در ادامه این روحیه شکست و با قول جبران آن با حمایت خاندانهای سیاه به قدرت رسیدند.برخلاف تصورهمگانی نازیسم و فاشسیم انواع ایده های سوسیالیستی و مارکسیستی هستند.سازمان کارگران و اصناف نازیها بیش از بیست ملیون عضوداشت.هیتلر قلابی(والترکرونکیت+والت دیزنی) خود عضو فرقه مالتزونظام نازی آموزه فرقه ژزوئیت بود و هست.نازیها بیش از ۹۰۰هزار کادراس اس آلمانی+۶۰۰هزار کادراس اس مسلمان و ۱۵۰هزار یهودی آرتشی...عضو داشتند.ایدهای پان آریانیسم،پان پارسیسم،پان ایرانیسم،پان ترکیسم،پان عربیسم،پان کردی،پان گیلکی،پان بلوچیسم،پان سوویت،پان اسلامیسم،پان مائویسم...تازگی ندارند و هربار از نو شارژ میشوند.تعجب که شما از نفوذ حزب نازی در ایران و بین مسلمانان مطلع نیستید؟نازیها در ایران نفوذ داشته و انواع احزاب
  5
  1
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  و انواع احزاب ریز و درشت چون حزب پان ایرانیست /سومکا به تقلید از احزاب چپ و سوسیالیستی بوجود آمدند.حال اگرتجربه تلخ انقلاب مشروطه برای سلطنت طلبان، کودتای زاهدی-کاشانی-بکتاش شعوبیه۱۳۳۲،کودتای زاهدی-نفتالی-دیبا خمینی ۱۳۵۷برعلیه خاندان ایرملو...گران آمده رواست علت راازکودتاچیان وغفلت و همراهی رااز مردم جویا شد.تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل و سلامت باشید
  4
  1
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.