«من وکالت می‌دهم»؛ رضا پهلوی از برنامه برای مذاکره با چهره‌های سیاسی چند کشور خبر داد

 شاهزاده رضا پهلویرادیو فردا: شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه‌ای با شبکه اسکای‌نیوز که چهارشنبه، پنجم بهمن، پخش شد از برنامه خود برای سفر به چند کشور و مذاکره با مقامات ارشد آنها درباره اعتراضات مردم ایران خبر داد.

وی در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی اسکای‌نیوز به نام این کشورها اشاره‌ای نکرد، اما گفت قرار است در هفته‌های آینده با مقام‌های ارشد حکومتی و اعضای پارلمان آنها گفت‌و‌گو کند.

این خبر پس از طرح کارزار «من وکالت می‌دهم» به رضا پهلوی مطرح می‌شود که به‌منظور دعوت از او برای رهبری اعتراضات مردمی در دوره گذار از جمهوری اسلامی به راه افتاد.

این کارزار پس از آن به راه افتاد که آقای پهلوی در پاسخ به این پرسش که آیا وقت آن نرسیده که او نقش برجسته‌تری به عنوان هماهنگ‌کننده جریانات مخالف جمهوری اسلامی به عهده بگیرد، گفت: «فرض بفرمایید من بتوانم با دیگرانی که در این مسیر با هم همراه و همسو هستیم با یک سری شخصیت‌های سیاسی دیدار کنم؛ اولین سوالشان این خواهد بود که شما به نمایندگی چی اینجا حضور پیدا کردید.»

این کارزار که با موجی از موافقت‌ و مخالفت‌ در فضای مجازی فارسی‌زبان همراه بود، مورد استقبال رضا پهلوی قرار گرفت.

وی در گفت‌و‌گو با اسکای نیوز گفت در سفرهای خود از جمله درباره این موضوع که غرب چه اقدامی برای حمایت از اعتراضات مردمی در ایران برای سرنگونی جمهوری اسلامی می‌تواند انجام دهد و چگونه، مذاکره خواهد کرد.

کمک‌ها در زمینه فناوری برای دسترسی مردم ایران به اینترنت و تامین مالی کارگرانی که برای فلج‌ کردن جمهوری اسلامی اعتصاب خواهند کرد از دیگر محورهای گفت‌و‌های وی عنوان شده است.

شاهزاده رضا پهلوی در این گفت‌و‌گو، اعتصابات گسترده و سازماندهی‌شده کارگری را «سریع‌ترین» راه برای به زانو آوردن جمهوری اسلامی عنوان کرد.

وی گفت از دارایی‌های مسدودشده جمهوری اسلامی که در واقع پول ملت ایران است می‌توان برای تامین حمایت‌های مالی از کارگران و معترضان بهره گرفت.

او در پاسخ به خبرنگار اسکای‌نیوز گفت که نمونه‌های بسیاری از حمایت غرب از اعتراضات مردمی سایر کشورهای وجود دارد که می‌تواند درباره ایران نیز مصداق پیدا کرده و به پیروزی مردم کمک کند.

وی خواستار فشار حداکثری جامعه بین‌الملل بر جمهوری اسلامی و همزمان حمایت حداکثری از معترضان شد.

شاهزاده رضا پهلوی در عین حال درباره شرکت در انتخابات آینده ایران گفت: «من دنبال قدرت نیستم و نه برای سمتی نامزد می‌‌شوم و نه به دنبال هیچ موضع و جایگاه سیاسی در دولت هستم.»

او تاکید کرد که هدف او و افراد دیگر، همراهی و هدایت اعتراضات تا رسیدن به برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه در ایران است که نوع حکومت آینده، قانون اساسی و تمام اصول تصویب‌شده آن در یک همه‌پرسی به رأی گذاشته شود.

وی در عین حال گفت که حرکت مردم ایران دیگر «اعتراض» نیست و او آن را یک «انقلاب تمام‌عیار زنانه» می‌نامد که از سوی همه مردم ایران حمایت می‌شود.

او افزود به همین دلیل جمهوری اسلامی «نگران» شده و از همه توان خود برای سرکوب معترضان استفاده می‌کند.

آقای پهلوی در عین حال «اتحاد» میان همه مردم ایران در شرایط فعلی را بسیار مهم دانست و گفت دست خود را به سوی همه نیروهای دموکراسی‌خواه فارغ از مشی سیاسی آنها دراز می‌کند.

شاهزاده رضا پهلوی و شهبانو فرح پهلوی در جریان اعتراضات «زن زندگی آزادی» بارها از معترضان حمایت کرده و خواستار همبستگی همه ایرانیان برای مقابله با جمهوری اسلامی شده‌اند.

با این حال، شعار «مرگ بر ستمگر، نه شاه می‌خواهیم نه رهبر» نیز از جمله شعارهای گروه‌هایی از مردم داخل کشور در تجمعات اعتراضی‌شان در چهار ماه اخیر بوده است.
+232
رأی دهید
-23

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۸
  ضدبشر - گراتس، اتریش

  از همین الان نتیجه کار اقای اعلیحضرت همایونی عظما معلوم است . هیچ
  131
  15
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  آقای پهلوی ، هر تصمیمی داری لطفاً زودتر و عجله کن ، ولی ۱- به دووَل و پارلمانهای خارجی اعتمادی نیست و بقولی نه تنها آبی از اونها گرم نمیشه بلکه ممکنه شما رو به بیراهه بکشونند !! ۲- تنها باید اتکاء و اعتماد به مردم و معترضین داخل ایران داشته باشی و ارتباط مستقیم ( ارتباطات ماهواره ای ) و مستحکمی با اونها برقرار کنی ! چه اونها هستند که مستقیماً تحت رنج و خفقان و استبداد حکومت نامشروع مذهبی علیل وقیح هستند و اکثراً هم به شما بعنوان رهبری برای گذار از این حکومت ننگین اعتماد و اعتقاد دارند ! اپوزیسیون خارج از کشور هم اکثرا ساز خودشون رو میزنن و مُدام در نفی دیگری تلاش میکنند !! چون ایرانی با همدلی و همگامی و اتحاد و گذشت ، برای یک هدف مشترک بیگانه است !! در اینجا و ( اینطور که شنیدم )در کشورهای دیگر اکثر ملیتها اتحادیه و کمیته دارند ، بجز ایرانیها !! پیروز و پاینده باشی .
  11
  83
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  خیلی عالی شد. بجای مخالفت کردن با وکالت میدهم بهتره نیست که با بقیه موافقا هم صدا شد تا بتونیم از شرر هر چی آخوند عقب افتاده و جنایتکاره راحت شیم و ایرانی آزاد و پیشرفته داشته باشیم؟ دلیل مخالفت یه عده رو واقعا نمیفهمم؟
  11
  94
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  Azadi hame - تهران، ایران

  منهم وکالت دادم به رضا پهلوی ۰۰ تا ارزشی ها و مجاهدین و چپی ها و جدای طلب ها هم خفه ۰ من ژن کرد و فارس و ترک و بلوچ و عرب دارم ۰۰ شماها نمیتونید من را تکه تکه کنید۰ من یک ایرانم۰
  16
  95
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  ضدبشر - گراتس، اتریش
  فعلا که نتیجه کار توست که از همین الان معلومه !! هیچ !!
  6
  28
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  عمو سعید - لیورپول، انگلستان
  درود بر شاهزاده ایران خدا را شکر که یک‌آدم درست حسابی تو این دنیا هست که به داد ما ایرانی ها برسد وگرنه بقیه این اپوزیسیون مثل جناب سروان تهشون باد می دهد و خشتکشون پاره است
  8
  24
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  این کارزار فقط در روی اینترنت است و خارج از اینترنت همه این سلطنت طلبها وجود خارجی ندارند.یک فراخوان بدهد ببینیم چند نفر به حمایت ایشان بیرون می آیند . کسی که پدربزرگش و پدرش از این کشور فرار کردند نمی تواند حقی را برای خود قایل شود . اگر آنها در ایران می ماندند و زندانی یا کشته می شدند این مرد می توانست ادعای سلطنت بکند. باید از بزدلی و فرار نیاکان خود خجالت بکشد.این کارزار روی کاغذ و اینترنت است و طرفداران آن یک مشت بی سواد و لمپن و حاشیه ای مثل علی کریمی و چند تا خواننده فراری بی سواد هستند. چند تا آدم تحصیل کرده و درست و حسابی طرفدار این مرد هستند؟من فکر می کنم یک سری این رضا پهلوی را سر کار گذاشته اند تا بتواند با خراب کردنش برای همیشه از شرش راحت شوند و بیشتر از همه خود سپاه روی این مرد مانور می دهد با چند تا هدف مشخص برای ادامه حکومت و قدرت خود. طرفداران این مرد همه را به قتل عامل تهدید می کند هنوز هیچ چی نشده که خارج از اینترنت هیچ وجود خارجی ندارند می خواهند نسل کشی در ایران بیندازند.مطمن باشید این گروه وحشی تر و خطرناک تر از ملاها خواهند بود.رضا پهلوی خیلی ضعیف است
  13
  4
  ‌پنجشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  sahandogli - لندن، انگلستان
  اتفاقا این فراخوان خوب مثل غربال چپ و کمونیست و تجزیه طلب و اصلاح طلبهای مخفی رو جدا کرد.بدون شک بالای ۷۰ درصد مردم داخل طرفدار ایشون هستند و اینجور افراد پست و دشمنان ایران میتونند به همون ترکیه و عربستان پناه ببرند اگه ناراحتند.
  1
  3
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  این سایت(من وکالت میدهم)کجاست که بآن مراجعه کنیم
  1
  0
  جمعه ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.