یک نماینده مجلس: از بازجویی معترضان بازداشت‌شده چیز خاصی در نیامد

 دانش‌آموزان معترض در جریان اعتراضات سراسری ایرانرادیو فردا: یک نماینده مجلس شورای اسلامی می‌گوید در صحبت‌هایی که بازجوها با بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری اخیر داشتند، «چیز خاصی در نیامد».

لطف‌الله سیاهکلی در گفت‌وگو با سایت خبرآنلاین که روز سه‌شنبه چهارم بهمن منتشر شد، درباره بازداشت‌شدگان مدعی شد که کمتر از ۲۰ درصد از این افراد به خارج از کشور «وابستگی دارند و جاسوس و مزدورهستند».

او به «بیکاری و وضعیت بد مالی» بعضی معترضان اشاره کرد و افزود: «اما برابر آمارها ۸۰ درصد این‌ها افراد ناراضی هستند.»

پیشتر نیز عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی و گردشگری گفته بود که بازجوها حرف بازداشت‌شدگان اعتراضات جاری را «نمی‌فهمند».

آقای ضرغامی از یک «بازجو» که نامش فاش نشد، نقل قول کرد که «من یک عمر بازجویی کردم. از آدم‌های درشت سیاسی بازجویی کردم و این چند روز از چند صد نفر از افراد بازجویی کردم و این سخت‌ترین بازجویی من بود زیرا نه من می‌فهمم آن‌ها چه می‌گویند و نه آن‌ها می‌فهمند من چه می‌گویم».

بر اساس آمارهای سازمان‌های مدنی و حقوق بشری، در جریان اعتراضات پس از جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد که ماه‌ها طول کشید، بیش از ۱۵ هزار نفر بازداشت شدند.

مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی، روز ۲۸ دی‌ماه ادعا کرد که بیش از پنج هزار تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات آزاد شده‌اند، اما آماری در زمینه تعداد کل بازداشتی‌ها ارائه نداد.

پیشتر برخی مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بودند که «اکثر بازداشت‌شدگان دهه هشتادی هستند» و علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نیز درباره نوجوانان معترض مدعی شده بود: «این‌ها بچه‌های خودمان هستند و ما با این‌ها بحثی نداریم چون به‌دلیل برخی هیجان‌ها و احساسات و برخی بی‌دقتی‌ها در مسائل وارد میدان شدند».
انتقاد از عملکرد دولت ابراهیم رئیسی
همچنین در حالی که معترضان شعارهایی علیه کلیت جمهوری اسلامی سر داده‌اند و خواستار تغییر حکومت شده‌اند، لطف‌الله سیاهکلی در مصاحبه با خبرآنلاین مدعی شد: «آن‌ها از نظام اسلامی ناراضی نیستند، بلکه از شیوه مدیریت و شرایطی که ما در اقتصاد داریم ناراضی هستند.»

او با این حال تاکید کرد که هیچ مسئولی در دستگاه‌های حکومتی و دولتی جمهوری اسلامی «به حرف ما که نماینده مردم هستیم و در مجلس داد و فریاد می‌زنیم، گوش نمی‌کند» و «مردم هم همین‌طور، مردم ناراحت هستند که کسی حرف‌شان را گوش نمی‌کند».

این نماینده مجلس از عملکرد تیم اقتصادی دولت ابراهیم رئیسی انتقاد کرد و آن را عامل افزایش نارضایتی مردم دانست.

در روزهای اخیر که آمارهای تورم در ایران افزایش یافته و ارزش پول ملی ایران نیز شدیدا افت کرده است، انتقاد از دولت ابراهیم رئیسی بالا گرفته است.
+2
رأی دهید
-21

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۹
  senator x - تهران، ایران
  حتی بوی چوسشون را هم نفهمیدی؟
  3
  5
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  ما جمهوری اعدامی نمی خواهیم. تو مخ چسفیلی تون نمیره؟
  2
  6
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  نه فقط از بازجویی توأم با شکنجه های روحی و جسمی ‌و کشتن یا نقص عضو در بازداشتگاه ها احکام فله ای زندان و اعدام و کشتن بیش از پانصد نفر از بهترین جوانان این مرز و بوم در کوچه و خیابان ، چیزی در نیامد ، ولی بااین وجود ما به این وحشیگری و جنایات ددمنشانه تا محو و سرنگونی کامل رژیم مستبد و فاسد اهریمنی اسلامی خودمان به رهبری مفعول کبیر چلاغعلی ادامه خواهیم داد !!
  0
  5
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  newyork333 - نیویورک، ایالات متحده امریکا
  این همون چیزی هست که لرزه به تن این جنایتکاران میندازه، دفعه پیش هم یکی از فرماندهان سپاه گفت ایکاش که رد پایی پیدا میشد اما این به این معنی که. این قیام در هر زمانی بدون داشتن رهبری میتونه خیلی وسیع اتفاق بیفته دستی در کار نیست که بشه قطع کرد و خودجوشه !
  0
  4
  ‌سه شنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.