محسن رضایی: اروپایی‌ها در سیاست‌های ضد ایرانی خود تجدیدنظر نکنند، پشیمان می‌شوند

 ایرنا: محسن رضایی گفت: رهبران غربی از بایدن و مکرون تا شولتز، ظاهرا درک درستی از واقعیت‌های موجود بین المللی ندارند و مدام در حال بحران آفرینی جهانی هستند.

به گزارش ایرنا، معاون اقتصادی رئیس جمهور در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی پارلمان اروپا، این اقدام را دنباله‌روی از سیاست‌های شکست خورده آمریکا دانست و گفت: اگر اروپایی‌ها در سیاست‌های ضد ایرانی اخیر خود تجدیدنظر نکنند، حتماً پشیمان می‌شوند.

محسن رضایی در دیدار برخی فعالان اقتصادی گفت: رهبران غربی از بایدن و مکرون تا شولتز، ظاهرا درک درستی از واقعیت‌های موجود بین المللی ندارند و مدام در حال بحران آفرینی جهانی هستند.

وی افزود: یکی از عوامل بی ثباتی در اروپا و وقوع جنگ اوکراین همین رهبران غربی هستند که از واقعیت‌ها فاصله گرفته‌اند و تصور می‌کنند جهان فعلی همان جهان تحت سیطره کامل غرب است، اما آن‌ها باید این واقعیت را بپذیرند که غرب دیگر بلوک بلامنازع در تحولات و ترتیبات سیاسی-امنیتی و اقتصادی جهان نیست.

رضایی با بیان این‌که رهبران اروپایی با دنباله‌روی از آمریکا در حال به خطر انداختن منافع خود و تهدید امنیت اروپا هستند، ادامه داد: صدور قطعنامه علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خط مقدم مقابله با ناامنی و تروریسم در منطقه بوده، چیزی جز قربانی کردن امنیت نیست.

وی متذکر شد: رهبران اروپایی اگر تصور می‌کنند می‌توانند با صدور قطعنامه، اعمال تحریم یا تروریستی خواندن سپاه، این نهاد مقتدر و امنیت‌آفرین را از معادلات منطقه‌ای و بین المللی حذف کنند، اشتباه می‌کنند؛ کما این‌که آمریکا در ۴۰ سال اخیر این برنامه و تلاش را داشت، اما شکست خورد و اکنون می‌بینیم سپاه در اوج قدرت و عزت ملی و بین المللی است.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) در تبیین چرایی اقدام پارلمان اروپا در این شرایط، اظهار داشت: اروپا هیچ‌گاه تا امروز تا این اندازه آلت دست امریکا و صهیونیست‌ها نبوده و پارلمان اروپا در حکم شیپورزنان لشگر شکست خورده آمریکا درآمده‌اند.

رضایی با تأکید بر این‌که رهبران کوتوله و ضعیف ته مانده آبروی اروپا را به باد می‌دهند، افزود: آمریکا از یک‌طرف اروپا را روبه‌روی روسیه قرار داده است و از سوی دیگر در غرب آسیا به‌عنوان شیپورچی از آن‌ها استفاده می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: اروپایی‌ها اگر در سیاست‌های ضد ایرانی اخیر خود تجدیدنظر نکنند، حتماً پشیمان می‌شوند.

رضایی ادامه داد: سرمایه‌گذاری آن‌ها روی تحولات داخلی ایران و ایجاد آشوب و اغتشاش شکست خورده و آن‌ها باید از این شکست درس بگیرند.

وی خاطر نشان کرد: تحریم، ایجاد آشوب داخلی، تهدید به حمله نظامی و تصویرسازی از ایران به‌عنوان یک تهدید، راهبرد مداوم غرب در برابر کشورمان بوده که نه‌تنها نتیجه‌ای برای آن‌ها نداشته، بلکه منجر به قدرتمند شدن ایران در همه ابعاد شده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور با بیان این‌که منشاء اصلی بحران‌های متعدد در اروپا رهبران آن‌ها هستند، گفت: دولت‌های اروپایی باید در روابط خود با دیگر ملت‌های جهان که آن‌ها را به جنگل تشبیه کرده‌اند، تجدیدنظر کنند.

رضایی تاگید کرد: آن‌ها در رابطه با ایران نیز چاره‌ای جز پذیرش ایران به‌عنوان یک بازیگر مستقل منطقه‌ای و بین المللی ندارند و این اقدامات بیشتر برای انتقام و ناشی از خشم غربی‌ها از شکست پروژه اخیر براندازی و فروپاشی داخلی بوده است و آن‌ها به زودی متوجه اشتباه خود خواهند شد.
+1
رأی دهید
-169

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  Abukhalid - دبی، امارات متحده عربی

  بشیمان که حتما میشن و اکر نشدن. انتقام سخت ازشون بکیر . یادت نره انتقام سخت
  0
  60
  جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  آغا محسن سوراخ موش بخر
  1
  57
  جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  این از زمانی که خمینی گفت اقتصاد مال خره، به اقتصاد علاقمند شد
  1
  62
  جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  100Haloo - تهران، ایران

  ببین پشکل زاده، اگر زیاد تر از کوپنت صحبت کنی، مثل پسرت که کشتندش و بعد دستش رو بریدن گذاشتند رو شکمش، مال تو، سرت رو میگذاریم رو شکمت. اروپا رو تهدید نکن احمق. سوراخی بجز سوراخ هم حزبیهات واسه هم نگذاشتید که برید قایم بشید، باید برید تو هم قایم بشید😂
  5
  45
  جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  خفه شو ابلیس ، بوتاکسی !
  0
  58
  جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  باز این محسن بی ناموس بوتاکسی حرف زد؟ مرگ بر خامنه ای مفعول بچه کش.
  5
  55
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  برو بمیر، اگر بیافتی دست ملت هزاربار آرزو میکنی کاش مرده بودی.
  4
  24
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  ضد ایرانی؟؟ چطور شد یکهو شماها ایرانی شدید؟ مرتب که عسلام عسلام می‌کردید. الان رسانه یا مقامی نیست که از ایرانی ها در مقابل شما اجنبی ها دفاع نکنه از این به بعد اسم ایران رو توی دهن نجست نیار
  0
  25
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۶
  hassan1326 - تهران، ایران

  اگر اروپا کوتاه بیاید جمهوری نکبت اسلامی این دفعه ۵ تا هواپیمای مملو از ایرانیان را با موشکهای مافوق نور(بقول عبدال لاهیان بیسواد با سرعت ۲۳ برابر نور)خواهد زد
  2
  23
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان

  احتمالا وقتش رسیده بلایی که بر سر آمریکا آوردی و بابت هزار تا نظامیشون چند ترلیون دلار باج گرفتی ایندفعه همون بلا را بر سر اروپا بیاری. تو رو خدا اینکار نکن گناه دارن
  0
  21
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  بخدا آدم نمیدونه چه جوابی به تو بده که در خور حیوانی مثل تو باشه!
  0
  23
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد
  پا منقلی پفیوز ج.کش اینقدر هی محصول قهویی رنگ معده رو میل کن تا جد و آبادت دراد. قبول کن که روزای آخرتونو سپری میکنین. بدون شک سرنوشتتون همون سرنوست غذافی خواهد بود، حالا میبنی جنایتکارهای بی پدرومادر.
  0
  9
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان
  مثل چکار میکنید ، بند تنبانتون را سفت میبندید، تنگه هرمز که رپتو به قول هالو، یا مثل یمنیها لنگ میبندید یا دهانتون را میبندید یا اون پسر دیگرتو هم میکلشی محسن خله!
  0
  8
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  ordak - بن، آلمان
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  رفاق عصابنی نشو ان اشغال ارزش جواب نداره، چراغ اتاقو خاموش کن،یعنی همون مثل خودمون: جواب محسن خله خاموشی است
  0
  3
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  از محسن رضایی پرسیدند: " از کی تصمیم گرفتی دکترای اقتصاد داشته باشی؟" گفت: "از زمانی که امام فرمودند اقتصاد مال خر است".
  0
  4
  شنبه ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.