سخنگوی دولت: از بررسی خروج اموال متعلق به مردم ایران توسط خانواده پهلوی در یک محکمه صالح، استقبال می‌کنیم

تاج پهلوی (راست) و تاج شهبانو (چپ) هر دو در موزه جواهرات ملی ایران نگهداری می‌شوندبی بی سی: سخنگوی دولت جمهوری اسلامی در واکنش به اظهارات شهبانو فرح پهلوی که ادعاهای او را در ارتباط با خارج کردن جواهرات سلطنتی از ایران تکذیب کرد، گفت که دولت از بررسی این مساله در «یک محکمه صالح» استقبال می‌کند.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) اخیرا با انتشار ویدئویی مدعی شد که محمد رضا شاه پهلوی، «۳۵ میلیارد دلار اموال ایرانیان، ۳۸۶ چمدان جواهر و الماس، دو تاج با پنج هزار قطعه الماس، ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید» را در سال ۵۷ با خود از ایران خارج کرده است.

این در حالی است که تاج‌ ملکه سابق ایران به نام «تاج شهبانو» و تاج پادشاه سابق ایران به نام «تاج پهلوی» هر دو در موزه جواهرات ملی ایران که بخشی از خزانه بانک مرکزی است، نگهداری می‌شوند و در دوران پس از انقلاب نیز به نمایش گذاشته شده‌اند.

در پی انتشار ادعای جدید که توسط سخنگوی دولت در توییتر نیز تکرار شد، ملکه سابق ایران در مصاحبه‌ای با رادیو فردا گفت که نه تنها هرگز «تاج شهبانو» را از ایران خارج نکرده، بلکه حتی بخشی از جواهرات شخصی خود را نیز در سال ۵۷ در کاخ نیاوران جا گذاشته است.

علی بهادری جهرمی در واکنش به این اظهارات خانم پهلوی، گفت:‌ «استقبال می کنیم که یک محکمه صالحی بیاید رسیدگی کند که چه میزان اموال به صورت حساب‌های بانکی یا نقدی و جواهرات، یا املاک یا سایر اموال که متعلق به مردم ایران است و توسط دیکتاتور فراری و خانواده‌اش غارت شده و اینها کجا هزینه می شود.»
+8
رأی دهید
-148

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  آخوند جماعت خیلی پفیوزن تو این ۴۴ سال کجا بودید؟؟؟!!! دیدن اوضاع وفق مراد نیست این فیلم را راه انداختن امیدوارم تو دامشون نیفتید،شیطان باید از اینها درس بگیرد
  2
  38
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  یکی به این علی بهادری جهرمی بگه که فعلاً چند روزی صبر کن تا سپاه چهارپایان بره تو لیست تروریستی بعد اقدام کن تا زودتر رسیدگی بشه در محکمه صالحه
  2
  34
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  ظاهرا یک کمپین راه انداختن به اسم #به .. کشیدن خودشون!! اخه مرتیکه ولدزنا، اگر هم بردن یک هزارم دزدی های یکسال شما نمیشه. البته تعجبی نیست. کسانی که بصورت مداوم مفعول بودن، دیگه نمیتونن در مقابل خارش طاقت بیارن! هی باید هر از چند گاهی یه چیزی بگن که مردم الت مقتضی رو حواله منافذ بدن شون کنن.
  2
  34
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  از همون محکمه های صالحی که جابجا کننده های سطل زباله رو به اعدام محکوم میکنه؟
  2
  36
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  دیوثهای بی سروپا عوضی شما و محکمه صالح؟نکه تو زندانهاتون و دادگاهاتون محکمه صالح خوب پابرجاست که حالا تو این یک موضوع هم میخواین محکمه صالح اجرا بشه. نگو که مردم از خنده. ۴۳ سال کارتون همش دروغ پشت دروغ بوده های بیناموس.
  2
  31
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Darknet - لندن، انگلستان

  جمهوری اسلامی قصد سرقت تاج ها و زیورالات قیمتی و جواهرات و الماس های بانک مرکزی رو کرده و حالا داره پیشاپیش تقصیر افرادی میندازه که 44 سال هست که در کشور نیستن اما قراره تاج شاهنشاهیشون در هفته های اینده غیب بشه و دزد رو شاه 44 سال پیش اعلام کنن. از اخوند لمپن تر و پر رو تر نیست. حتی از نظر و نگاه و باور و قوانین اسلام خودشون، اخوند ها مهدورالدم هستند.
  1
  32
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  بچه تهرون - تهران، ایران

  فکر کنم‌جواهرات به پوتین اهدا شده. اقلا چند سال زودتر میگفتین که مایه خنده دولت‌های متخاصم نشین.
  2
  28
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  paksan - ایران، ایران

  اون کسی که باید در دادگاه صالحه جهانی بیاد و محاکمه بشه دولتهای فاسد شماست. 92 هزار میلیارد اختلاس در فولاد مبارکه کجا رفته ؟ سه هزار میلیارد چی؟ پرونده فساد شهرداری و قرارداد صوری که فقط برای دزدیدن پول و ریختن تو جیب سلیمانی و شرکت زنش بود . باید مشخص بشه بیش از چندین تریلیون دلار پول نفت و گاز در این 40 سال کجاها خرج شده. تقریبا همه ملت ایران رفتند و دیدند که عمده جواهرات در موزه در ایران هستش و چندین گزارش ویژه هم بعد عنقلاب از بانک مرکزی و ملی هستش که بسیاری از جواهرات در آنجا حفظ میشوند و نیازی نیست که دادگاهی برای فرح باشه ولی قطعا دادگاهی برای بررسی اینکه بعد عنقلاب چه آثار نقاشی و جواهراتی رو شماها دزدید و آب کردید و خرج خودتون کردید باید برگذار بشه. حرفهای این مرتیکه از این جهت مهم هستش که احتمال دخل و تصرف و آب کردن اموالی که از پهلوی مانده بود توسط اینها هستش و حالا سخنگوی دزدان میخواد با این حرفها شروع به ماست مالی دزدی هاشون بکنه. ضرغامی یکی از افرادی هستش که در این نوع دزدی ها حتی از احمدی نژاد و دار و دسته اش ماهرتر هستش.
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  واقعا جای سئوال که این بی شرفهایه دزد که بیشتر از ۴۰ سال تمام سرمایه هایه ملی مملکت رو غارت کردن یا بباد دادن چگونه با وقاحت دم از اموال متعلق به مردم حرف میزنن.
  1
  27
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  اول شفاف سازی کنید چند تریلیون دلار ، نفت و طلا از اموال ملت ایران مفتی دادین به سوریه، لبنان و کربلا بچه پرو ها بعد سیرک سیاه بازی ملت ایران رو اجرا کننین. مرگ بر علی خامنه ای بچه پرو و پاچه خوار هاش.
  1
  23
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  مبشر جاروندی - گتنبرگ، سوئد

  ایران بعد دوران پهلوی جز دزدی و قارتگری وجنایت چیزی دگر ندید، شما جانیان جمهوری ننگ حتی به خاک ایران هم رحم نکردید چه بسا به جواهراتی که در ایران باز ماندند ، ای کاش آن جواهرات پیش خانواده پهلوی میماندند چون آنها همگی بهترین امانتدار بودند وهستند و این را تاریخ ثابت کرد بر همگیمان، شما دزدان و جنایتکاران حتی اعضای بدن افراد سالم را میفروشید، چه بسا آنها که زندان بودند و میکشتید و چه آنها که به بهانه کرونا کشتید و اعضای بدنشان را فروختید ، یک روز پس خواهید داد، شما شرف ندارید
  1
  25
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  کاملا معلومه که شما پرروئی را از رهبر مفعولتون به ارث برده اید! آیا بهتر نیست دادگاه صالحی ابتدا از دزدی گرگی های مسئولین این رژیم درمانده، دزدیها، اختلاس، دکل دزدی و ثروتهای بیکران توله های آیت الله ها و مسئولین در خارج رسیدگی کند؟
  2
  26
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن
  اموال مردم ایران رو که خود نانجیب و حر...اده هاتون غارت کردین و در بانک‌های خارج از کشور ، صدها میلیارد دلار واسه فرار ذخیره کردید !! یه نمونه کوچولو پیش پا افتاده اش ، بگفته یکی از نمایندگان طویله مجلس بیش از چهارهزار زالوزاده در خارج زندگی و عشق و حال میکنند ، این پولها از کجا میاد !؟ اون محکمه صالح اول باید بیاد و دزدیها و غارت ثروت مملکت توسط دست اندرکاران رژیم خصوصاً شخص ضحاکعلی مفعول و خانواده اش و اطرافیانش رو بررسی کُنه !! بیشرف بی ناموس .
  3
  21
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  بابا همون موقع درست چند روز بعد انقلاب خودشون اعتراف کردن که ۷ میلیارد دلار ذخیره ارزی ایران‌داره اگر میخواست ببره اونو میبرد الان میخوان اون جواهرات رو هم بدزدن بعد از ۴۳ سال تازه یادشون افتاده دادگاه تشکیل بدن واقعا بیشرفتر از اخوند چه با عمامه و چه بی عمامه وجود نداره
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۶
  Madjid aramesh - پاریس، فرانسه

  حالا حتما دادگاه صالح هم دادگاه خودشونه که نیم ساعته حکم اعدام میدن
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  محبوبیت رو به افزون خانواده پادشاه فقید ، این تازی پرستان خوک صفت را به تلاش انداخته تا بی حرمتی کنند
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  کثافتهای دزد بوگندو. دزدی فقط به شما میاد. بزودی ساقطتون که کردیم، باز هم شادی و ارامش در کشورمون برمیگرده. خاطرات زیبای زیادی داریم که دلمون براشون تنگ شده. دلمون برای رفقامون تنگ شده، کسانی که هر روز با آنها بودیم، گپ و گفت‌گوهامون، کنار هم بودنهامون. خوشی هامون. بدرک میفرستیمتون. ما همه با هم هستیم.
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  freedom of the press - تهران، ایران
  این ملاها بوی سقوط به مشامشون رسیده الان دارند مقدمه چینی می‌کنند که خودشان این اموال را بردارند و در بروند و بگویند که ما نبردیم که شاه برده. وگرنه تمام جواهرات سلطنتی و هر دو تا تاج در موزه بانک مرکزی د در نمایش عمومی هستند.
  2
  20
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۰
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک
  این آشغالهای جمهوری اسلامی سعی میکنند با این داستانها, تفاله های پس مانده از نکبت ۵۷ که خودشان از دست آخوندها فرار کرده اند را دوباره با خودشان متعهد کنند.
  1
  18
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  اون محکمه صالح در مورد دزدیهای نجومی در دوره سلطه اسلامیون پاکدست هم میتونه رسیدگی کنه؟ اموال سید علی گدای مفعول العلماء چی؟
  2
  18
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  دروغ میگن عین راست!. مُسلمونن
  1
  17
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  mathador - هامبورگ، آلمان

  این جواهرات با رزش را یا فروختند ویا میخوانند گمو گور کنند که میخوانند افکار مردم را اماده کنند . والا چرا بعد از ۴۴ سال رفتن شاه الان یادشان افتاده که جواهرات نیست
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۴
  بینوایان1 - دوسلدورف، آلمان
  دیوثان۴۴ سال پول نفت و گاز و طلاهای استخراج شده را هاپولی کردید و تازه یادتان افتاده فرض طرف کلاه و شال خودش را برده عجب حـ... هایی هستید شما و کسانیکه باور کنند این چرندیات را
  0
  8
  ‌پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Lor Bakhtiari Sw - استکهلم، سوئد
  این مادر به خطا ها خودشان میدانند که اخر خطشان هست و میخواهند این اموال را بدزدند و گردن خاندان پهلوی بیاندازند !! این محاکمه را بزودی برای خودتان مقرر خواهیم کرد!
  0
  7
  ‌پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.