سردار کوثری: کسی که سرش در آخور بیگانگان است از اعدام‌ها انتقاد می‌کند

سردار اسماعیل کوثریسایت رویداد 24: سردار اسماعیل کوثری می‌گوید: وقتی کسی جنایت کرده و آدم کشته است، چه حرفی است که عده‌ای از عجله برای اجرا دم می‌زنند. مثلا برخی موضوع «عدم همکاری وکیل تسخیری» را پیش می‌کشند. وقتی کسی خودش قبول دارد قتل کرده و اعتراف کرده و مدرک هم موجود است، وکیل چه کاری می‌تواند انجام بدهد و چه دفاعی می‌تواند داشته باشد؟

سردار اسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با رویداد۲۴ در پاسخ به این سوال که «آیا صدور سریع احکام اعدام‌ و اجرای آن در روزهای پس از اعتراضات باعث ایجاد دوقطبی در جامعه نمی‌شود؟» می‌گوید: اینکه می‌گویید جامعه دچار دوقطبی می‌شود، درست نیست زیرا. ملاک قانون است.
کسانی که سرشان در آخور بیگانگان است از اعدام‌ها انتقاد می‌کنند
کوثری می‌گوید: در نظام اسلامی قانون اولویت دارد و مردم هم با مسائل کنار می‌آیند و به همین دلیل بحث درباره ایجاد دو قطبی به خاطر اعدام‌ها غلط است و این حرف‌ها را کسانی می‌سازند که می‌خواهند سرشان در آخور بیگانگان باشد.

نماینده تهران در مجلس در توضیح صدور سریع احکام که این روز‌ها توسط دستگاه قضایی صادر می‌شود، می‌گوید: قاضی بر اساس مدارک و شواهد اقدام به صدور حکم می‌کند و وکیل متهم هم در جریان امور است. به همین دلیل واکنش دوگانه مردم به احکام قضایی اصلاً معنا ندارد. اما دشمنان شائبه‌افکنی می‌کنند و به مردم می‌گویند بروید آشوب به پا کرده و تخریب کنید و ما پشت‌تان هستیم. معلوم است آن‌هایی که فریب دشمنان را خورده و جنایت کرده‌اند، باید جوابگوی رفتارشان باشند.

او می‌گوید: اعتراض‌ها به احکام در حالی است که خودِ متهمان خطای‌شان را قبول کرده‌اند و دادگاه در این شرایط اقدام به صدور حکم می‌کند. اینکه فقها درباره حکم‌های صادره اختلاف سلیقه دارند، طبیعی است و فقط قانون مهم است. آن کسی که در جایگاه قاضی نشسته، خارج از قانون هیچ حکمی را صادر نمی‌کند. تاًکید می‌کنم وقتی کشور قانون دارد، نمی‌شود هر کسی بیاید و نظرش را بگوید و عده‌ای بر اساس نظر آن‌ها، به احکام اعتراض کنند.

برای کسی که به قتل اعتراف کرده، وکیل چه کاری می‌تواند بکند؟
کوثری درباره تعجیل در اجرای حکم می‌گوید: وقتی کسی جنایت کرده و آدم کشته است، چه حرفی است که عده‌ای از عجله برای اجرا دم می‌زنند. آن‌هایی که این حرف را می‌زنند، حرف بیگانه‌ها را تکرار می‌کنند. به عنوان مثال برخی موضوع «عدم همکاری وکیل تسخیری» را پیش می‌کشند. وقتی کسی خودش قبول دارد قتل کرده و اعتراف کرده و سند و مدرک و فیلم هم موجود است، وکیل چه کاری می‌تواند انجام بدهد و چه دفاعی می‌تواند داشته باشد؟
احکام صادره در اتفاقات اخیر، بر اساس حکم خداست
او حکم اعدام کسانی که مرتکب قتل نشدند را قبول ندارد و می‌گوید: محال است کسی را که مرتکب قتل نشده باشند و در قتل کسی دخیل نباشند، اعدام کنند و به آن‌ها حکم زندان داده می‌شود. البته این دادگاه و قاضی است که از ریزه‌کاری‌ها اطلاع دارند و بر اساس آن تصمیم می‌گیرند. در آمریکا این همه جنایت می‌شود و کسی چیزی نمی‌گوید. وقتی پلیس را سر می‌برند، می‌توان گذشت کرد؟ احکام صادره این روز‌ها بر اساس حکم خدا صادر شده است. کسانی که به احکام صادره اعتراض می‌کنند، چرا درباره جنایات آمریکا و اروپایی‌ها چیزی نمی‌گویند و صدایشان بلند نمی‌شود؟
اگر بسیجی‌ها نبودند، بیگانگان کشور را غارت می‌کردند
سردار کوثری درباره حضور بسیجیان در وقایع اخیر گفت: بسیجی‌ها یک قِران پول هم نمی‌گیرند و برای کمک می‌آیند. اگر بسیجی‌ها نبودند، امنیت نبود و بیگانگان کشور را غارت می‌کردند
+9
رأی دهید
-130

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  فکر چرخش میز سیاست باش چون همیشه به کام یک نفر نبوده و به هیچ کس وفا نداره حتی الگوی شما هیتلر.
  3
  58
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اگر کسی وقیح تر از اینا سراغ داره به من بگه و مژدگانی خوبی دریافت کنه! 😀😀
  4
  59
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  این اراذل و اوباش حکومتی ماشالله هزارماشالله ، بزنم به تخته ، یوقت چشم نخورن ، اونقدر احمق و اشگولن که این حماقت‌هاشون جا داره که در کتاب رکوردهای گینیس ثبت بشه !! آخه سربار کُثبِسری ابله ، شما خائنین و جنایتکاران فاسد برای تمام ظلم و ستم و فساد و جنایاتتون توجیه و دلیل دارید ، اونهم از نوع توجیهات ابلهانه که نشوندهنده خریت محض شماست ! ببینم روسیه و چین بیگانه نیستند !؟ شماها که خشتک زن و بچه تونم واسه اینها میکشین پائین و هوا میکنین !! سر کی تو آبخوره بیگانگانه احمق لاشی !!؟
  19
  55
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۳:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا

  فقط یه حیوان قاتل مثل تو و اربابت خامنه ای از کشتن جوانان ایرانی حمایت میکنه . نوبت توهم میشه خون اشام
  3
  60
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۴:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  لائیر - تل اویو، اسرائیل

  خوب زباله های کثیف رژیم فاسد اسـ... غیر ایرانی خوشبختانه محل زندگیتون رسد شده توسط موصاد. بزودی از زیر لحاف می کشیمتون بیرون و مجازات تون می کنیم. شما شوکه خواهید شد اگر بدونید از درون نهاد های اطلاعاتی تون چه کسانی با ما همکاری می کنند . زیاد منتظرتون نمی گذاریم. زن زندگی آزادی.
  3
  50
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  یابو تو که سرت نه بلکه تمام هیکلت تو لجن تاپاله رهبر جنایتکارت هست بی همه چیز تو که میگی اون کسی که خودش اعتراف کرده پس باید اعدامش کنند یعنی آنقدر خری که نمیدونی تو اون حکومت شیطانی چه جور از مردم اعتراف می‌گیرند یابو
  3
  52
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۷
  خوش باور - تهران، ایران
  اسپرم گثیف شما تکامل یافته از پس مانده شیطان است ،آنقدر وقیح هستید که کلناتی در خور شما باشد در کتابها یافت نمی شود ،غیر از ابنکه استحاق دفن در چاههای توالت دارید .
  18
  17
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  انگاه که کسی به زور شکنجه دادن اعتراف کرده باشد که چنین جرمی را انجام دادم باز هم باید اعدام شود؟ بیشرفها شما کسی را که زندانی میکنید, بازجوهای بیشرف از اول به ان کس میگویند تو باید به چیزی اعتراف کنی که ما میگویم و ان وقت زندانی را به زور شکنجه و ترس وحشت انداختن به جانش کاری میکنن به اتهامی اعتراف کند که بازجوها برایش تعیین کردن. لعنت بر وجود تک تک شما فرمانده هان سپاه پاسداران که نوچه اخوندهای بی سروپا شده اید! روزی سپاه پشت کند به اخوند جماعت نظام اخوندی یک ساعت هم نمی تواند حکومت کند .
  1
  17
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان
  این مردک انگار خودش رو زده به خریت . اخه مرتیکه بیناموس اینرو هم بگو که چطوراعتراف گرفتین ، شما ها در بی رحمی رویه اس اس هایه هیتلر رو سفید کردین.
  2
  15
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  حسنلو - باکو، آذربایجان
  عصاره کامل فضایل دین .....اسلام و مذهب سراسر کثافت عثنی عشری علامه مجلسی.الحق و الانصاف که شیعه واقعی تویی .....
  1
  13
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۸
  خر سوار سابق - آلبک، آلمان
  سر این مزدور بزودی سره دار تو کدام (حیف آخور) کاسه توالت فرنگی هستش؟؟. قابل توجه گوسفندانی که انقلاب آخوندی 57 را با ریختن میلیونی به خیابانها به کام خمینی دجال که‌ یکی از مخالفت هایش با شاه دادن حق رای به بانوان ایرانی بود ، به‌ نتیجه رسودند !!!!!. تنها راه نجات ایران حضور میلیونی در خیابان
  1
  6
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  کسی که سرش در ماهتت رهبر است از اعدامها طرفدتری میکند
  0
  3
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.