واکنش حسین شریعتمداری به اعدام علیرضا اکبری

فرارو: حسین شریعتمداری: سیستم اطلاعاتی انگلیس تا مدت‌ها از بازداشت علیرضا اکبری بی‌خبر بود / او در بازجویی‌ها اطلاعاتی از سرنخ‌های MI ۶ در کشور‌های دیگر و سرپل‌های داخلی انگلیس در ایران داده است / اکنون نوبت انتقام به ما رسیده است

حسین شریعتمداری با اشاره به اعدام علیرضا اکبری در کیهان نوشت: اکنون نوبت انتقام به ما رسیده است و انتظار آن است که وزارت محترم اطلاعات برخی از اطلاعات مربوط به سرنخ‌ها، سرپُل‌ها و عوامل سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس و موساد را که در بازجویی‌های فنی و کارشناسانه از جاسوس مورد اشاره به دست آورده است، منتشر کند. این حرکت ضمن آن که دروغ‌پراکنی‌های حریف را خنثی می‌کند، ضربه هولناکی بر پیکره سیستم جاسوسی انگلیس (اینتلیجنت سرویس) و بخش اطلاعات و جاسوسی خارجی آن MI ۶ خواهد بود.

۱- در پی اعدام علیرضا اکبری یکی از مهم‌ترین عوامل نفوذی سرویس جاسوسی انگلیس در مراکز حساس و راهبردی کشورمان که سال‌های متمادی برای سرویس اطلاعاتی MI ۶ انگلیس جاسوسی می‌کرده است، دولت‌های آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه و چند دولت غربی دیگر اعدام او را محکوم کرده و برخی نیز برای ایران اسلامی خط و نشان کشیدند!

نخست‌وزیر انگلیس روز شنبه در واکنش به اعدام علیرضا اکبری جاسوس سرویس اطلاعات مخفی آن کشور در ایران، گفت: این اقدام بدون مجازات نخواهد ماند!

«جیمز کلورلی» وزیر امور خارجه انگلیس نیز اعلام کرد: «انگلیس دادستان کل ایران را تحریم کرده است. تحریم امروز او نشان‌دهنده انزجار ما از اعدام علیرضا اکبری است.

دادستان کل، هسته اصلی استفاده ایران از مجازات اعدام است و ما رژیم را مسئول نقض وحشتناک حقوق بشر می‌دانیم.»!

وزارت خارجه فرانسه در این خصوص بیانیه‌ای صادر کرده و آورده است: دولت فرانسه به شدیدترین وجه این اعدام را محکوم می‌کند!

«آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان گفت: اعدام علیرضا اکبری یکی دیگر از اقدامات غیرانسانی رژیم ایران است. ما در کنار دوستان انگلیسی خود ایستاده‌ایم و به هماهنگی نزدیک اقدامات خود علیه ایران و حمایت از مردم ایران ادامه خواهیم داد!

«ودانت پاتل» معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد اتهامات وارده به علیرضا اکبری که به جرم جاسوسی به اعدام محکوم شده دارای انگیزه‌های سیاسی است و اعدام وی غیرقابل قبول است!
و ...
گفتنی است در منشور ملل متحد تصریح شده است که هیچ کشوری حق مداخله در امور داخلی کشور دیگر را ندارد.

۲- وزارت امور خارجه کشورمان در اعتراض به مواضع دولت‌انگلیس، «سایمون شرکلیف» سفیر این کشور را به وزارت خارجه فراخواند و اعتراض ایران به اقدام مداخله‌جویانه انگلیس در امور داخلی کشورمان را به وی ابلاغ کرد. این اقدام وزارت امور خارجه، اقدامی شناخته شده در مناسبات دیپلماتیک است و از این روی باید گفت که وزارت امور خارجه کشورمان به وظیفه قانونی و تعریف‌شده خود عمل کرده است. اما، ماجرا نباید و نمی‌تواند به این نقطه ختم شود بلکه دستگاه‌ها و مراکز دیگر نیز وظائفی دارند که نباید به آسانی از کنار آن عبور کنند.

۳- علیرضا اکبری از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ یعنی ۷ سال به جاسوسی برای سازمان اطلاعاتی انگلیس مشغول بوده و بسیاری از اطلاعات راهبردی و طبقه‌بندی شده از مراکز حساس کشورمان را به سیستم اطلاعاتی دشمن منتقل کرده (بخوانید فروخته) است. وی در بازجویی‌ها و برخورد‌های فنی و کارشناسانه وزارت اطلاعات (که قابل تقدیر فراوان است) گزارش‌ها و اطلاعات فراوانی از کانون اطلاعاتی و امنیتی انگلیس، فرانسه، آلمان و موساد و سیا را در اختیار سربازان گمنام امام زمان -ارواحنا لتراب مقدمه الفداء- قرار داده است. این اطلاعات شامل برخی از سرنخ‌های MI ۶ در کشور‌های دیگر و شمار قابل توجهی از سرپل‌های داخلی انگلیس در ایران است. شنیده‌های قابل اعتماد حاکی از آن است که بازداشت این جاسوس از سوی عزیزان وزارت اطلاعات به‌گونه‌ای صورت گرفته که سیستم اطلاعاتی انگلیس تا مدت‌ها از بازداشت وی بی‌خبر بوده است و در این فاصله و تحت مدیریت مسئولان پرونده علیرضا اکبری، اطلاعات گمراه‌کننده‌ای از جانب جاسوس بازداشت شده به سرویس اطلاعاتی انگلیس منتقل می‌شده و سرویس یاد شده با این تصور که اطلاعات منتقل شده واقعیت دارد، دست به اقداماتی زده است که برای دولت انگلیس خسارات قابل توجهی داشته است.

۴- اکنون نوبت انتقام به ما رسیده است و انتظار آن است که وزارت محترم اطلاعات برخی از اطلاعات مربوط به سرنخ‌ها، سرپُل‌ها و عوامل سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس و موساد را که در بازجویی‌های فنی و کارشناسانه از جاسوس مورد اشاره به دست آورده است، منتشر کند. این حرکت ضمن آن که دروغ‌پراکنی‌های حریف را خنثی می‌کند، ضربه هولناکی بر پیکره سیستم جاسوسی انگلیس (اینتلیجنت سرویس) و بخش اطلاعات و جاسوسی خارجی آن MI ۶ خواهد بود. ضربه‌ای که جرثومه‌های فساد در انگلیس و رژیم صهیونیستی و‌... را نقره داغ می‌کند. لطفاً در افشای اطلاعات به دست آمده - و یا حداقل- در افشای بخش‌های رسوا‌کننده دشمن کوتاهی نکنید. از اطلاعات کسب شده باید به موقع استفاده شود وگرنه با مرور زمان و عبور از موقعیت موثر، به کاغذ پاره‌هایی تبدیل می‌شوند که به درد کارخانه‌های مقوا و کارتن سازی می‌خورند!

۵- و بالاخره درباره چگونگی نفوذ این جاسوس به مراکز حساس و راهبردی نظام نیز پرسش‌هایی هست که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.
+53
رأی دهید
-24

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  حسین دماغو نگران نباش ، صبر داشته باش که تو هم تو نوبتی ، البته اول وافورت و حُقه سرش رو بهت اماله میکنن ، بعد طناب بر گردن ، پروازت میدن بِری پیش همین اکبری !!
  4
  125
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  Persiangulf2535 - لند‌ن، انگلستان

  (بازجوئی هایه فنی و کارشناسانه که قابل تقدیراست) کل ملت میدونن منظور از این بازجوئی همون بدترین نوع شکنجه هایه وحشیانه و غیر قابل تحمل هستش که متهم بخت برگشته به هزار تا کار نکرده اعتراف میکنه.
  3
  106
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  مطمئن باشید بیشتر اطلاعاتی که حسین دماغو می گوید از علیرضا اکبری گرفته اند دروغ است و خودشان این اطلاعات را به جرمهای اکبری اضافه کرده اند! سرویسهای امنیتی نظام اخوندی بی گناهانی مثل دانیال ابراهیمی گرفته بودن و انها را محکوم به جرمهای کرده بودن که هیچ کدام از انها مرتکب همچنین جرمی در عمرشان نبودن , حالا بدبختی را به جرم جاسوسی به نام علیرضا اکبری گرفتن و اعدامش کردن که قبلها از مسئولان نظام بوده ببینید چه بلای بر سر این بدبخت اوردن که قبول کند خیانت کرده و جاسوس انگلستان بوده . انقدر که بعضی از سیاست مداران مخالف نظام اخوندی فهمیدن و شک به این موضوع بردن این می باشد که در پی اختلافتی که در درون نظام اخوندی موجود است و برای حذف بعضی از افراد مثل شمخانی دست به این سناریو اعدام کردن اکبری زده اند.
  1
  21
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  گفتنی است در منشور ملل متحد تصریح شده است که هیچ کشوری حق مداخله در امور داخلی کشور دیگر را ندارد! پس چرا شما در امور کشورهای دور و نزدیک شامل عراق، یمن، سوریه، لبنان و دخالت می کنید؟.
  3
  27
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  VidaR - وین، اتریش

  انقلاب ،فرزندان خود را می بلعد،،،مهره سوخته ،،این هم از همون دارو دسته بوده ،،،و تابعیت انگلیس خیانت کار رو هم داشته ،،،،ما اینجا با هزار تا بدبختی پاسپورت می گیریم ،،اونوقت چطور انگلیس به یه حزب الهی ،،،پاسپورت داده،،،،،،،
  1
  22
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  “ او در بازجویی‌ها اطلاعاتی از سرنخ‌های MI ۶ در کشور‌های دیگر و سرپل‌های داخلی انگلیس در ایران داده است / اکنون نوبت انتقام به ما رسیده است”!!!!!. اخه احمق! کدوم دستگاه جاسوسی میاد میگه ما از جاسوس شما چه اطلاعاتی گرفتیم و چکار میخواهیم بکنیم؟ واقعا اینا یه طویله خر هستن! این حرفش یعنی طیل تو خالی.
  3
  15
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  ایرانِ سکولار بدون آخوند - زارچ، ایران
  Momijii - توکیو، ژاپن
  خخخخخخخخخخخخخخخخخخخ عالی بود
  1
  12
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  این اولین بار هست که این مرتیکه مفنگی در مورد یه چیزی اظهار نظر میکنه ولی نمیگه تنگه هرمز رو ببندیم! مشکوک میزنه!
  2
  15
  یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مدافع حق - مادرید، اسپانیا
  این همه جوون رو اعدام کردن صدا از هیچکدوم در نیامدحالا یه پدر سوخته که تو ایران پدر مردم رو در مورد
  0
  4
  دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  دستای حسین بازجو رو نگاه کنین! میگه یا حرزت عمام خایمنی ، بذار اینجا برات مشت و مالش بدم!
  0
  5
  دوشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد
  سفیر سوئیس ( حافظ منافع آمریکا در ایران) رو به وزارت امور خارجه احضار میکنن که به دولت آمریکا گوشزد کنه که آمریکا به عربستان اخطار بده که عربستان به تروریستهای یمنی فشار نیاره!! اونوقت میگن کسی در امور داخلی ما دخالت نکنه! حالا شما بمن بگو ولایت «وقیح» یعنی چی؟ آسیدعلی گدا مظهر کلمه «وقاحت» نیست؟
  0
  0
  ‌سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.