بازیکنی که مهدی ترابی به او فحش داد از مسابقات محروم شد

دویچه وله: احمد موسوی، فوتبالیست تیم نساجی پس از اخراج مهدی ترابی به خاطر فحاشی به او در دیدار با پرسپولیس، متعاقبا از سوی فدراسیون فوتبال ایران تا اطلاع ثانوی از شرکت در مسابقات محروم شد.
لینک مرتبط:تاوان فحاشی؛ همه آنچه که از درگیـری ترابی - موسوی می‌دانیم + ویدیو

اتفاقات عجیب در عرصه مدیریت و تصمیم‌گیری در فدراسیون فوتبال ایران همچنان ادامه دارند. این نهاد مرکزی فوتبال در جمهوری اسلامی در اقدامی شگفت‌انگیز، فوتبالیستی را که مورد توهین و فحاشی قرار گرفته است، با محرومیت مواجه کرد.

روز ۵ ژانویه (۱۵ دی) در دقیقه ۵۸ دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس تهران و نساجی مازندران در چارچوب بازی‌های هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی، ملی‌پوش پرسپولیس مهدی ترابی از سوی داور علی صفایی از زمین اخراج شد.

علت این کارت قرمز، فحاشی و استفاده از واژه‌های رکیک و توهین‌آمیز از سوی مهدی ترابی به بازیکن تیم نساجی، احمد موسوی، بود.

لحظاتی پیش از آن، میان مهدی ترابی و احمد موسوی درگیری فیزیکی و شفاهی رخ داده بود. داور سپس در پی مشورت با داور چهارم که از نزدیک الفاظ رد و بدل شده میان دو بازیکن را شنیده بود، به هر دو بازیکن کارت زرد نشان داد.

اما پس از این اقدام از سوی داور، مهدی ترابی دوباره به احمد موسوی فحش داد و اخراج شد.

در پی آن، برخی از رسانه‌های حکومتی در ایران به دفاع از مهدی ترابی و حمله به احمد موسوی پرداختند و تصمیم داور را زیر سئوال بردند. ترابی به عنوان کسی که حامی نظام جمهوری اسلامی و طرفدار خامنه‌ای است شناخته می‌شود.

حال در طی کمتر از ۲۴ ساعت پس از وقوع این ماجرا، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی احمد موسوی را نیز "تا اطلاع ثانوی" محروم کرده است.

گمان می‌رود که نفوذ و دخالت نهادهای حکومتی در امور فدراسیون فوتبال منجر به اتخاذ چنین تصمیم‌گیری عجیبی شده است. احتمال می‌رود که حال فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا، این موضوع را نیز داخل پرونده بررسی به تخلفات سال‌های اخیر فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی قرار دهد.
پیشینه "حکومتی" مهدی ترابی
مهدی ترابی در مهرماه سال ۱۳۹۸ در لحظه گل‌زنی برای پرسپولیس به سمت دوربین صداوسیما جمهوری اسلامی در استادیوم آزادی دوید و زیرپیراهنی‌خود را که بر روی آن نوشته شده بود "تنها راه نجات کشور، اطاعت از رهبری"، به نمایش گذاشت. 

مهدی ترابی از آن زمان به بعد، به عنوان یک "بازیکن حکومتی" شناخته می‌شود. بنا به برخی گزارش‌ها این فوتبالیست برای سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی نیز از داخل رختکن تیم‌ پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران "اطلاع‌رسانی" کرده است.
+12
رأی دهید
-78

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  شهر هِرت که میگن همینجاست که سگ صاحبش رو نمیشناسه و همه واسه خودشون اوساچٌسَکن ! بیعدالتی فاکتور مهم و اصلی رژیم علیل وقیحه و البته اسلام زیر ناف محمدیه !! لعنت بر باعث و بانی این بیعدالتیها و جنایات و فساد اسلامی .
  15
  70
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۷
  siavash786 - قلب نگین، هندوستان

  حالا چرا به این نمیگید ساواکی یا ساجا مایی ؟ "بازیکن حکومتی" یا طرفدار نظام چه فرقی با یک ساواکی زمان شاه دارد ؟ هر دو مخبر ، هر دو گزارشگر و هر دو کارمند اداره امنیت . یکی را بیکار ، اخراج و یا اعدام میکنید و دیگری که طرفدار شماست حمایت . اگر طرفداری نظام جرم است ، او هم باید مجرم باشد. در هر صورت ما بهش میگیم ، آقای خ . م ، مسلما در رژیم بعدی او را اخراج و یا اعدام نخواهند کرد زیرا آنها یی که حکومت بعدی را تشکیل می دهند انسانی رئوف و کار بلد هستند. این است فرق شماها با دیگران
  44
  24
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  فکر کردی میتونی از پسر طوسی فحش بشنوی و راحت بزارنت . حکومت شپشو ها سرشون رو از تو شورت مردم در نمیاره
  13
  60
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  غیر از این میشد جای تعجب داشت
  1
  32
  شنبه ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش
  این حرام لقمه را باید در بازیهای اینده همچنین بر رویش خطا انجام بشود تا برود لای دست اون مادر هرزه اش یا بسیجیهای تهی مغز دبگر
  1
  6
  یکشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.