دادگاه انقلاب ساری، مهدی محمدی‌فرد معترض ۱۸ ساله را به «دو بار اعدام» محکوم کرد

رادیو فردا: خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هرانا، گزارش داد که مهدی محمدی‌‌فرد، نوجوان بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری در نوشهر، با حکم شعبه اول دادگاه انقلاب ساری به اتهام «افساد فی الارض» و «محاربه» به دوبار اعدام محکوم شده است.

مهدی محمدی‌فرد، ۱۸ ساله، هشتم مهر ماه از سوی نیروهای پلیس اطلاعات و امنیت عمومی در ارتباط با تجمع‌های اعتراضی نوشهر بازداشت شد.

این نوجوان معترض در طول بازداشت و محاکمه از حق دسترسی به «وکیل انتخابی» محروم بوده و دادگاه انقلاب ساری او را متهم کرده که یکی از «لیدرها و عاملان اصلی هدایت و برنامه‌ریزی» تجمع اعتراضی چهارشنبه ۳۰ شهریور ماه در نوشهر بوده است.

به گزارش هرانا، شعبه اول دادگاه انقلاب ساری در حکم خود عنوان کرده که «تجمع ۳۰ شهریور نوشهر، منجر به ایجاد درگیری و کشته شدن ۵ تن، ضرب و جرح ماموران انتظامی ، وارد شدن خسارات چندین میلیارد تومانی بر اموال غیرمنقول دولتی از طریق آتش زدن یک کیوسک راهنمایی و رانندگی، ساختمان بانک‌ها و موسسات اعتباری، شهرداری، فرمانداری» شده است.

شعبه اول دادگاه انقلاب ساری در حکم خود با طرح اینکه این نوجوان هجده ساله «لیدر» برپایی این تجمع در نوشهر بوده است، او را به «افساد فی الارض» و «محاربه» متهم و به دوبار اعدام محکوم کرده است.

دادگاه انقلاب ساری علاوه بر حکم «دو بار اعدام»، مهدی محمدی‌فرد را بابت اتهاماتی چون «تبلیغ علیه نظام»، «اغوا و تحریک مردم به قصد بر هم زدن امنیت کشور به جنگ و کشتار با یکدیگر»، «توهین به رهبر جمهوری اسلامی» و «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی» در مجموع به ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرده است.
+23
رأی دهید
-301

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  پسر بختیاری - هنگ کنگ، هنگ کنگ

  قاضی ها تو شهرهای مختلف تمام تلاششون رو می‌کنند که اون استخونی که میندازند جلوشون رو حسابی لیس بزنند برای اجرای حکم اعدام کورس گذاشتند‌ پوفیوزها
  7
  147
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  amirHassna - سیدنی، استرالیا

  قابل توجه قشر خاکستریو وسط بازو زرنگ که فک میکنن همیشه میتونن اززیر بار مسوولیت دربرن. اوناهم اندازه بسیجیو سپاهی بی ناموس مقصرن.
  8
  140
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۲
  Majid38 - ملبورن، استرالیا

  آخه بی همه چیزا، این جوان با ۱۸ سال سن ، چند تا جون داره که دوبار میخواهین اعدامش کنین. این علامت آتیش گرفتن خودتونه که دارین میسوزین و از بین میرین. . خامنه اى کودک کش.
  5
  120
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  Momijii - توکیو، ژاپن

  امیدوارم که این پسرک قهرمان اعدام نشه و زنده بمونه و مجازات اون کسانیکه دستگیرش کردند و دادستان و قاضی بی ناموس و بی شرف رو ببینه . اون قاضی و دادستان باید به سه مرتبه اعدام محکوم بشن ، اولیش بخاطر کُ...شی دومیش بخاطر ج. شی آخریش هم جنایت علیه بشریت ، برای خشنودی علیل پاره پوره ، سید جد کمر زده ضحاکعلی یکدست .
  3
  115
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  جوان 18 ساله ای که بتواند لیدر اعتراضات باشد و در مقابل نیروی سرکوبگر نظام اخوندی تا دندان مسلح , فرمانده ای تعداد زیادی از معترضان کند کسی کم نیست و از انسانهای بزرگ ایران است . نغبه تنها انانی نیستن که چیزی را کشف کنن یا شاگرد ممتاز مدرسه و دانشگاه باشن بلکه کسانی مثل مهدی محمدی‌‌فرد هستند که می توانان تشکیلات نا محدودی را سازمان دهی کنند و فرمانده ای این تشکلات را به دست گیرند تا در برابر خونخوارترین نظام ایستادگی کنن. باید از مردم ساری خواست در برابر حکم دادگاه ایستادگی و مقاومت کنن و به اعتراضاتشان ادامه دهند تا جان مهدی را نجات دهند و نگذارند جوانی مثل مهدی خونش ریخته شود تا ضحاک علی خون اشام را زنده نگاه دارند.
  2
  21
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۵:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  فکر میکنید اگر اینکارو بکنید مردم فردای ازادی ایران چه بلایی سرتون میارند؟ هنوز نفهمیدید با باد کاشتن توفان درو میشه؟؟
  2
  27
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  اونوقت یه عمره ...خودشون رو دارن جر میدن که اسراییل چهار تا حـ... فلسطینی رو کشته
  2
  20
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۶:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  دو بار عدام و هفت سال وشیش ماه زندان تعزیزی ! این حکم از مغز جنون امیز یک جلاد جنایتکار میتونه داده بشه که جاش تو تیمارستانه
  2
  23
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان
  امروز اون آهنگ و شعار واقعیت خودشو نشون میده که میتونیم با تمام وجود لمسش کنیم. اهریمن ، اهریمن ، مرگ به نیرنگ تو٫. خون جوانان ما، میچکد از چنگ تو
  1
  14
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  دوستان، هرچند این خبر خیلی دردناکه، ولی من مطمءنم اینا میخان زهر چشم بگیرند. # بیضوات میخواد که این حرامی ها ندارند. باید اول برند پیوند بزنند. اتحاد عمومی علیه کفتاران رژیم کودک کش.
  2
  20
  دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.