احتمال لغو بازی‌های آسیایی به‌ دلیل شیوع دوباره کرونا در چین

العربیه: پس از تعلیق یک ساله بازی‌های آسیایی 2022 هانگ‌ژو چین، مدیرکل امور بین‌الملل کمیته ملی المپیک از احتمال تعلیق مجدد و یا لغو این رویداد به علت شیوع دوباره ویروس کرونا در کشور میزبان خبر داد.

پیش‌تر، نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی قرار بود بین روزهای 10 تا 25 سپتامبر 2022 به میزبانی هانگ‌ژوی چین برگزار شود، اما به‌دلیل شیوع دوباره کووید-19 تاریخ برگزاری این رویداد به اواخر ماه سپتامبر 2023 تغییر یافت.

فرید فتاحیان، مدیرکل امور بین‌الملل کمیته ملی المپیک، گفت: «با وجود شرایط فعلی چین، مبنا و اراده شورای المپیک آسیا و برگزارکنندگان بازی‌های آسیایی، برگزاری قطعی این بازی‌ها است. در مذاکراتی هم که به صورت شفاهی با مدیران کمیته بین‌المللی المپیک و برگزارکنندگان بازی‌ها داشتیم، هیچ اشاره‌ای حتی به صورت ضمنی به این مسئله نشد.»

وی تاکید کرد: «اگر قرار بر لغو بازی‌ها باشد، باید موضوع به صورت رسمی اطلاع‌رسانی شود که تا به امروز چنین اتفاقی نیفتاده است.»

پیش‌تر، خبرگزاری «بلومبرگ» طبق برآوردهای مقامات ارشد حوزه بهداشت چین نوشت که نزدیک به 37 میلیون نفر در این کشور احتمالا در هفته نخست ژانویه 2023 تنها در یک روز به کووید-19 مبتلا شده‌اند.

طبق گزارش «آسوشیتدپرس»، کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در سال آینده بین یک تا دو میلیون نفر در این کشور جان خود را به‌دلیل شیوع گسترده مجدد کووید-19 از دست بدهند.

با توجه به این داده‌ها اگر دولت چین موفق به مهار موج هشتم بیماری کرونا در کشورش نشود و این موج از کشور مبدا کووید-19 باز هم به مانند دو سال قبل راهی سایر کشورها شود، سرنوشت تمام رویدادهای اجتماعی و ورزشی مانند بازی‌های آسیایی 2022 دچار بحران‌هایی خواهد شد.
+13
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.