رضا کیانیان به شهردار تهران: نشانه‌ای از علاقه شما به ایران ندیده‌ام

 رضا کیانیان، بازیگر تئاتر و سینماصدای آمریکا: رضا کیانیان، با انتقاد از نصب «به اصطلاح نماهای زیبا» از ایران در اتوبان‌های تهران، به شهردار پایتخت گفت که «تاکنون نشانه‌ای از علاقه» به ایران در او ندیده و این اقدام به خاطر اعتراضات سراسری بوده است.

رضا کیانیان، بازیگر سرشناس تئاتر و سینما در نامه‌ای به علیرضا زاکانی که روز شنبه ۱۰ دی در رسانه‌های ایران منتشر شده، خطاب به شهردار تهران می‌گوید، «شما سراسر اتوبان‌های تهران را پرکردید از به اصطلاح نماهای زیبایی از زیبایی‌های ایران.»

او در توضیح به کار بردن عبارت «به اصطلاح» برای این اقدام شهرداری پایتخت، می‌گوید که «بزرگانی مانند نصرالله کسراییان» و «مجید قهرودی» سراسر کشور را به زیبایی عکاسی کرده‌اند، و می‌افزاید: «نمی‌دانم این عکس‌های اتوبان‌ها را به کدام عکاس سفارش دادید؟ چون بعضی‌شان نه‌تنها زیبا نیستند، بلکه «ضد زیبایی‌اند.»

آقای کیانیان خطاب به شهردار تهران می‌گوید: «وقتی می‌خواهید کاری هم در جهت درست و خوب برای ایران بکنید، چون احتمالا زیبایی‌های آن را ندیده بودید، به مشاورانتان مراجعه کردید. آنها هم نه ایران را به‌خوبی می‌شناسند و نه هنر را.»

او با طرح این پرسش که چرا از عکاسان بزرگ عکس نمی‌خرید، اضافه می‌کند که مشاوران شهردار تهران به جای مراجعه به «هنرمندانی که نامشان جهانی است» و «افتخار ایران» هستند، احتمالا «بودجه بالایی» را «به کسی می‌سپارند که به پای شاگرد چندم این بزرگان هم نمی‌رسند.»

این بازیگر تئاتر و سینما به علیرضا زاکانی می‌گوید: «شما به خاطر اعتراضات اخیر به یاد ایران افتادید یا به خاطرتان آوردند، وگرنه تا به حال من نشانه‌ای از این علاقه در شما ندیدم. اگر شده، خواهش می‌کنم نمونه‌های آن را برای روشن شدن ذهن من اعلام کنید.»

رضا کیانیان همچنین تأکید می‌کند که شهردار تهران «تا به حال خرجی برای خرید و بازسازی خانه‌ها و ساختمان‌های قدیمی تهران» نکرده، و این زیبایی‌ها در اثر «باد و آب و خاک و آتش و معتادان و موادفروشان» در حال نابودی است.

هم‌زمان، شهردار تهران، که در روزهای پیشین نیز به دلیل افزایش شدید آلودگی هوای پایتخت مورد انتقاد قرار گرفته بود، سقوط تاریخی ارزش پول ملی ایران را «پروژه دشمن» خوانده است.
+101
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  dannni - سوئد، سوئد

  دمت گرم آقای کیانیان دره از شنا خوش ام میاد
  2
  40
  شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  ممنونم از لطف همه شما عزیزان که در کنار شما بودن برایم افتخاری هست . امیدوارم همیشه در کنار عزیزان تون شاد و تندرست باشید و پیشاپیش سال مسیحی جدید را خدمتتان تبریک عرض میکنم
  1
  41
  شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.