واکنش سپاه به اظهارات سردار اباذری: نظر شخصی اوست

 حمید اباذری
رادیو فردا:در پی اظهارات یکی از مشاوران فرمانده کل سپاه پاسداران درباره «ایستادن برخی فرماندهان ارشد و مسئولان درجه یک نظام» مقابل رهبر جمهوری اسلامی، روابط عمومی سپاه با انتشار بیانیه‌ای این اظهارات را «نظر شخصی» او عنوان کرد.

سپاه پاسداران در بیانیه روز شنبه ۱۰ دی‌ماه خود بازتاب سخنان سردار حمید اباذری را «تقطیع شده» عنوان کرد و مدعی شد او مشاور فرمانده کل سپاه نیست.

انکار سمت سردار اباذری به عنوان مشاور فرمانده کل سپاه در حالی است که حتی گزارش‌های اخیر رسانه‌های سپاه پاسداران، از جمله خبرگزاری تسنیم او را «مشاور عالی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» معرفی کرده است.

سپاه در بیانیه خود اظهارات سردار اباذری درباره مواضع متفاوت برخی فرماندهان دوران دفاع مقدس پیرامون اعتراضات مردمی را «برداشت و تحلیل شخصی» وی دانست و مدعی شد «این اظهارات با واقعیات موجود انطباق ندارد».

در ویدئویی که به تازگی از آقای اباذری منتشر شده است،‌ او اذعان می‌کند که فرماندهان ارشد و «مسئولان درجه یک نظام» مقابل علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، «ایستادند».

در این ویدئو به نظر می‌رسد که او از عدم تایید رفتار حکومت با معترضان از سوی روحانیون بلندپایه و همچنین فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انتقاد می‌کند و می‌گوید: «امروز داریم می‌بینیم چه بزرگانی، چه خواصی کم آوردند.»

آقای اباذری در این سخنرانی بدون اشاره به نامی خاص در مورد برخی روحانیون می‌گوید که با کلی «القاب» و «بر و بیا در بیت‌شان» در مورد اتفاقات اخیر واکنشی نشان نداده و حرفی نزدند.
+31
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  هرچی لاشخور الاف رفتن تو سپا ه شدن سردار. حالابزودی مردم جوری سر دار بکننتون که فریادتون به اسمون هفتم برسه
  0
  38
  شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  ریزش به بیت خود خامنه ای هم رسیده تا جایی که مجتبی به خامنه ای گفته اگه زیاد حرف بزنی نوه انگلیسی تو برمیگردونم پیش باباش. توضیح اینکه این نوه برای خامنه ای خیلی گرون در اومده.
  0
  39
  شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  خود خامنه ای هم اگر چاره داشت از خودش برائت میکرد😂😂
  0
  8
  شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.