استقبال بایدن از نخست وزیری دوباره نتانیاهو: با هم به تهدیدات ایران رسیدگی می‌کنیم

صدای آمریکا: جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا از نخست وزیر دوباره بنیامین نتانیاهو استقبال کرد و گفت او دهه‌ها دوست من بود. آقای بایدن تاکید کرد که اسرائیل و آمریکا با هم به تهدیداتی از جمله ایران رسیدگی خواهد کرد.

عصر پنجشنبه ۹ دی آقای بایدن گفت: با اشتیاق منتظر همکاری با بنیامین نتانیاهو که برای دهه‌ها دوست من بوده، هستم تا با هم به چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی اسرائیل و خاورمیانه از جمله تهدیدات ایران رسیدگی کنیم.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر آینده اسرائیل، بعد از ظهر پنجشنبه به وقت محلی اسرائیل با کسب ۶۳ رای موافق در برابر ۵۴ رای مخالف نمایندگان پارلمان، بار دیگر به عنوان نخست‌وزیر اسرائیل انتخاب شد و سوگند یاد کرد.

نتانیاهو در جلسه‌ای که روز پنجشنبه در «کنست»، پارلمان اسرائیل، برگزار شد ائتلاف خود و برنامه کاری آن را ارائه کرد.

نتانیاهو سه مأموریت اصلی دولت خود را متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران، توسعه زیرساخت‌های دولتی با تأکید بر اتصال جوامع پیرامونی به مرکز کشور، و تقویت نظم و قانون عنوان کرد.

به گزارش تایمز اسرائیل، در حالی که جلسه برای بازگشت به قدرت نتانیاهو در کنست در جریان بود، تظاهراتی در بیرون پارلمان برگزار شده بود.

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون جدید، در پایان سخنرانی نتانیاهو گفت که «با احساس نگرانی» سکان را به دولت جدید می‌سپارد.

لاپید با اشاره به دستاوردهای دولتش گفت: «برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها و پیش‌گویی‌های غضبناک، دولت ما موفق شد احیای توافق هسته‌ای با ایران را متوقف کند.»

بعداً اعلام شد که گیلا گاملیل از «لیکود»، حزب راست‌گرای سکولار اسرائیل، به عنوان وزیر اطلاعات خدمت خواهد کرد. او قرار است در روز دوشنبه سوگند یاد کند.
+11
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  نتانیاهو با رژیم ایران بده بستون داره و ایران و مردم براش مهم نیست.
  2
  0
  شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.