خانواده پیرفلک: روایت‌های جعلی از «قتل» کیان را نمی‌پذیریم

 کیان پیرفلکصدای آمریکا: خانواده کیان پیرفلک در بیانیه‌ای اعلام کردند که «روایت‌های جعلی و غیرواقعی از قتل» این کودک کشته شده در ایذه را نمی‌پذیرند و به هر یک از اهالی این شهرستان که «قرار است با جعل واقعیت به عنوان قاتل» این کودک کشته شده در اعتراضات معرفی بشود، «پیشاپیش رضایت» می‌دهند.

بر اساس بیانیه‌ای که شامگاه سه‌شنبه در صفحه سجاد پیرفلک، عموی کیان کودک ۹ ساله کشته شده، خانواده پیرفلک، گفته‌اند: «نسبت به هر کس از اهالی ایذه که قرار است با جعل واقعیت به عنوان قاتل کیان معرفی شود، پیشاپیش رضایت دادیم.»

در این بیانیه با قدردانی از همدردی و هم‌دلی «ملت ایران»، از جمله مردم ایذه و «طایفه گورویی» و «ایل بزرگ دیناران»، بنا بر «شواهد میدانی» تأکید شده است که «هویت شلیک‌کنندگان به ماشین میثم پیرفلک» برای «وجدان‌های بیدار کاملا واضح، مشخص و غیرقابل تغییر» است.

خانواده پیرفلک همچنین عنوان کرده است: «ما تحت هیچ شرایطی روایت‌های جعلی و غیرواقعی از قتل جاویدنام کیان و مجروح شدن میثم پیرفلک را نمی‌پذیریم.»

در این بیانیه با اشاره به «نقش سیاسی اجتماعی قوم بختیاری در تحولات دو سده اخیر ایران»، به «مسئولان تصمیم‌گیر» اعلام شده است: «ما هیچ گونه شکایتی از اسامی مطرح شده در رسانه‌های رسمی و شهروندان ایذه‌ای در بازداشت را نداریم و انتساب عملیات‌های تروریستی و خرابکارانه به قوم اصیل، نجیب، وطن‌دوست و آزادی‌خواه بختیاری را دور از شأن و جایگاه این قوم بزرگ می‌دانیم.»

خانواده پیرفلک با استقبال از «اراده واقعی» مسئولان برای «معرفی قاتلان واقعی» کیان، گفته‌اند: «در غیر این صورت، پیشاپیش رضایت خود را نسبت به تمام کسانی که از میان مردم ایذه با جعل روایت حادثه به عنوان قاتل کیان پیرفلک معرفی شوند، اعلام می‌داریم.»
بیانیه خانواده کیان پیرفلک که در صفحه اینستاگرام عموی او، سجاد پیرفلک منتشر شده است.
بیانیه خانواده کیان پیرفلک که در صفحه اینستاگرام عموی او، سجاد پیرفلک منتشر شده است.کیان پیرفلک ۹ ساله شامگاه ۲۵ آبان زمانی که به همراه پدر و مادرش میثم پیرفلک و زینب مولایی‌راد و برادر سه ساله‌اش رادین در ماشین شخصی در میدان هلال احمر ایذه بودند هدف شلیک نیروهای امنیتی با سلاح جنگی قرار گرفتند. در پی آن تیراندازی کیان جان باخت و پدرش به‌شدت زخمی شد.

پنجم دی، در مراسم چهلم کیان پیرفلک که با حضور جمعیت قابل توجهی در ایذه برگزار شد، حاضران علاوه بر سر دادن شعارهای ضدحکومتی، با شعار «مجاهد اعدام بشه، ایذه قیامت می‌شه» نسبت به خطر اعدام یکی از معترضان بازداشت‌شده به نام مجاهد کورکور هشدار دادند.

همچنین در آن مراسم کاغذی در دست حاضران بود که روی آن نوشته شده بود «بسیجی به ما دروغ نگو، کیان داداش مجاهده.»

گفته می‌شود مقامات حکومتی چند تن از اهالی ایذه را بازداشت کرده‌اند و سعی دارند «قتل کیان» را «به گردن آنها بیاندازند.» مجاهد کورکور که در حمله نیروهای حکومتی به روستاهای ایذه در روز ۲۹ آذر بازداشت شده، یکی از افرادی است که برای اعتراف به دست داشتن در حمله ۲۵ آبان زیر فشار است.
+146
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  مرگ بر رژیم کودک کش. میدونید موندنتون دیگه ارزش نداره!. خر سگ مرده نیاز به نوازش نداره. هررری! راه بیوفتین که خیلی دیره تو دلامون شادی اسیره!. گفتیم؛. هررری! راه بیوفتین که خیلی دیره تو دلامون شادی اسیره!. حالا هر وقت می بینیم چهره نحستونو،. فاضلاب پیش شما، بوی خوشبختی میده ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه!!. خورشید ازاون روزی که. شکل گودزززلایتونو دید،. آبپاش ابرا دیگه . قهر کرده و آب نمیده!. هررری! راه بیوفتین که خیلی دیره تو دلامون شادی اسیره!. گفتیم؛. هررری! راه بیوفتین که خیلی دیره تو دلامون شادی اسیره!
  2
  35
  ‌چهارشنبه ۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۱
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  داغ ننگ این جنایت هرگز از پیشانی این رژیم ضد انسان پاک نخواهد شد. (همینطور از پیشانی اعضای تیم هواله بگیر فوتبال رییسی که در روز شهادت کیان عزیز ما به پایکوبی و دلقک بازی مشغول بودند. من تا آخرین لحظه عمرم این خیانت رو فراموش نمیکنم و در هر فرصتی مطرحش میکنم که فراموش نشه هرگز)
  3
  32
  ‌چهارشنبه ۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یک حکومت غیر مردمی و جعلی کوچکترین حرکتش ، حتی تنفسش جعلیست ! رهبر خود خوانده و مفعولش هم جعلیست !
  2
  22
  ‌چهارشنبه ۰۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.