آیا روسیه به فوتبال آسیا می‌پیوندد؟

دویچه وله: در پی تحریم فوتبال روسیه توسط اتحادیه فوتبال اروپا یوفا و نیز فیفا، فدراسیون فوتبال این کشور در حال بررسی پیوستن به کنفدراسیون فوتبال آسیا است.

در پی حمله نظامی روسیه به اوکراین، اتحادیه فوتبال اروپا "یوفا" و فدراسیون جهانی فوتبال "فیفا"، فدراسیون فوتبال روسیه را از روز ۲۸ فوریه سال جاری تحریم کرده و به حالت تعلیق درآورده‌اند. این تحریم مانع حضور تیم‌های ملی و باشگاهی روسیه در رقابت‌های متفاوت قاره‌ای و جهانی شده است.

حال به این خاطر موضوع پیوستن احتمالی فدراسیون فوتبال روسیه به کنفدراسیون فوتبال آسیا "ای.اف.سی" در این کشور مطرح شده است. فوتبال ملی و باشگاهی روسیه به دنبال بازگشت به صحنه رقابت‌های قاره و نیز حضور در دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ است.

اجرای این برنامه با توجه به تعلیق فعلی فوتبال روسیه در اروپا در پرده ابهام قرار گرفته است. گمان می‌رود که مسئولان ورزش روسیه احتمال مشارکت تیم‌های روسی در رقابت‌های قاره‌ای در آسیا را در مقایسه با ادامه عضویت در جمع خانواده فوتبال قاره اروپا، بالاتر ارزیابی کرده‌اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های روسیه قرار بود روز سه‌شنبه ۲۷ دسامبر مراسم رای‌گیری در فدراسیون فوتبال روسیه برای خروج از فوتبال اروپا انجام شود.

اما گویا این برنامه به علت "نیاز به مشورت‌های بیشتر" به تعویق افتاده است. پیوستن احتمالی روسیه به ای.اف.سی. ساختار فوتبال آسیا را پس از "ورود" فوتبال استرالیا به آسیا در سال ۲۰۰۶، بار دیگر متحول خواهد کرد.
+4
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.