ایلان ماسک: نزدیک به ۱۰۰ استارلینک در ایران فعال است

صدای آمریکا: ایلان ماسک، میلیاردر و کارآفرین آمریکایی، روز دوشنبه در توئیتی از نزدیک شدن به آستانه «صد استارلینک فعال در ایران» خبر داد.

ماسک این توئیت را زیر توئیت پربازدید دیگری که حاوی ویدیویی از حضور زنان و دختران در خیابان بدون داشتن حجاب مورد تاکید جمهوری اسلامی بود، نوشت.

ایلان ماسک که مالک شرکت اسپیس‌ایکس و شبکه توئیتر است، پیش‌تر در پاسخ به یک کاربر ایرانی در توئیتر درباره احتمال استفاده از اینترنت آزاد ماهواره‌ای استارلینک در صورت قطع ارتباط اینترنتی ایران با دنیا، وعده داد که به بهترین شکل ممکن از مردم حمایت خواهد کرد.

شرکت اسپیس‌ایکس اداره استارلینک را بر عهده دارد.

توئیت تازه ایلان ماسک در حالی منتشر می‌شود که مقامات جمهوری اسلامی تلاش برای اخلال در دسترسی مردم ایران به اینترنت را تشدید کرده‌اند. مقامات جمهوری اسلامی با افزایش اعتراضات و نارضایتی‌ها در ایران بارها مخالفت خود را با فعالیت آزادانه مردم در شبکه‌های اجتماعی بیان کرده‌اند.

کاربران ایرانی توانسته‌اند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی علاوه بر سازماندهی اعتراضات، موارد نقض حقوق بشر و فساد در جمهوری اسلامی را منتشر کنند.

برخی از کاربران ناشناس ایرانی در توئیتر هم مدعی شده‌اند که از اینترنت استارلینک در حال استفاده هستند و یا آن را آزمایش می‌کنند.
مهرماه سال جاری روزنامه وال‌استریت ژورنال در گزارشی از وارد شدن زیان ۲۴میلیارد دلاری به کسب و کارها در ایران به دلیل اقدام مقامات جمهوری اسلامی برای قطع کردن اینترنت خبر داده بود.
+20
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.