ویروس‌شناس آلمانی: پاندمی کرونا به پایان رسیده است

دویچه وله: پاندمی کرونا در میان سایر بیماری‌های فصلی نقش جانبی پیدا کرده است. ویروس‌شناس آلمانی می‌گوید این زمستان با اولین موج کووید بومی (اندمی) روبرو هستیم. ایمنی جمعیت آلمان به حدی بالا است که ویروس در تابستان دوام نخواهد آورد.

به گفته کریستین دروستن، ویروس‌شناس آلمانی، همه گیری کرونا به پایان رسیده است. این رئیس بخش ویروس‌شناسی بیمارستان "شاریته" برلین می‌گوید: «ما در زمستان امسال اولین موج بومی (اندمی) با سارس-کوو-۲ را تجربه می‌کنیم و به نظر من همه‌گیری به پایان رسیده است.»

این ویروس‌شناس سرشناس آلمانی می‌افزاید، پس از این زمستان، مصونیت جمعیت آنقدر گسترده و مقاوم خواهد بود که ویروس در تابستان آینده به سختی قادر به عبور از آن است. تنها محدودیتی که ویروس‌شناسی به آن اشاره کرد، ویروس جهشی دیگری می‌تواند باشد. اما در حال حاضر دیگر چنین انتظاری نمی‌رود.
کریستیان دروستن، ویروس‌شناس مشهور آلمانیکریستین کاراگیانیدیس، پزشک مراقبت‌های ویژه و عضو شورای متخصص کرونا دولت فدرال نیز در مصاحبه با شبکه تحریریه آلمان (RND) نیز به این پرسش که آیا همه‌گیری پس از زمستان به پایان می‌رسد یا نه، گفته است: «من انتظار دارم که همه‌گیری اکنون به تدریج از بین برود. اما مطمئناً هنوز این یا آن موج کوچک وجود خواهد داشت.»

با این حال، وضعیت ایمنی جمعیت رو به تثبیت گذارده و در بخش‌های مراقبت‌های ویژه از شمار بیماران کووید به میزان قابل توجهی کاسته شده است.

چندین متخصص، مانند توماس مرتنس، رئیس کمیسیون دائمی واکسیناسیون (STIKO)، اکنون این ارزیابی را به اشتراک می‌گذارند که کرونا اکنون یک بیماری بومی (اندمی) است.

به نظر او، یک بیماری همه‌گیر (پاندمی) در درجه اول بدین گونه تعریف می‌شود که یک پاتوژن ناشناخته جهانی که انسان هیچ تجربه ایمن‌شناختی با آن ندارد، به درون جمعیت نفوذ می‌کند. مرتنس در پایان ماه اکتبر گفته که دیگر با این وضعیت روبرو نیستیم.
+13
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.