با وجود فشار بین المللی، مقام نظامی ارشد جمهوری اسلامی بر ارسال پهپاد به خارج تاکید کرد

سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی
صدای آمریکا:در حالیکه جامعه جهانی به خاطر کمک پهپادی جمهوری اسلامی به روسیه در جنگ با اوکراین واکنش نشان داده، سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، روز یکشنبه با دفاع از اقدامات حکومت ایران، مدعی شد ایران جز پنج قدرت پهپادی جهان است.

او تحویل پهپادهای ایرانی به روسیه را «جوسازی» و «بخشی از جنگ روانی دشمن» خواند و آن را «ناشی از اثربخشی و اهمیت و رتبه بالای جمهوری اسلامی در حوزه پهپاد» دانست. در عین حال، او گفت: در هر موردی که مطابق مصالح و سیاست‌های جمهوری اسلامی باشد، با سایر کشورها به همکاری در زمینه پهپادی می‌پردازیم

مقامات غربی و اوکراینی بارها گفته‌اند روسیه از پهپادهای ساخت ایران برای حمله به غیرنظامیان و تاسیسات انرژی اوکراین استفاده می‌کند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، در سخنرانی چهارشنبه گذشته خود در کنگره ایالات متحده گفت ارسال پهپاد از ایران به روسیه «کمک یک تروریست به تروریست دیگر» است.

محمد باقری در حالی این سخنان را می‌گوید که طی ماه‌های گذشته ایالات متحده، اتحادیه اروپا، و بریتانیا چند دور تحریم علیه شرکت‌ها و مقامات نظامی بلندپایه جمهوری اسلامی، از جمله شخص محمد باقری، به دلیل همکاری تهران با مسکو وضع کرده‌اند.

پهپادهای ساخت جمهوری اسلامی پیشتر از سوی پیکارجویان حوثی برای حمله به عربستان سعودی و امارات متحده عربی نیز مورد استفاده قرار گرفته‌اند.
+8
رأی دهید
-15

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.