سپاه پاسداران : اعضای «شبکه زاگرس» را که از «انگلیس هدایت می‌شد» دستگیر کردیم

سپاه ثارالله استان کرمان می‌گوید به «شبکه‌ای سازمان‌یافته» به نام زاگرس «ضربه» زده است.بی بی سی: در بیانیه روابط عمومی سپاه ثارالله کرمان آمده این شبکه، «با هدایت مستقیم عناصری از کشور انگلیس»، تیمی «فعال در داخل و خارج کشور» تشکیل داده بود که به «توطئه‌های براندازی بویژه در جریان آشوب‌های اخیر» می‌پرداخت.

به نوشته این بیانیه، وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه «در یک عملیات موفق» هفت نفر از «لیدرهای آن در داخل کشور» را شناسایی و دستگیر کرده‌اند و «همزمان با اقدامات فنی و سایبری، گروه‌ها و کانال‌های مرجع آنان نیز از دسترس خارج و مسدود شده است.»

به گفته سپاه کرمان بعضی از دستگیرشدگان «دوتابعیتی» هستند «که مترصد فرار از کشور بودند.»

جزئیات بیشتری ذکر نشده جز اینکه «اطلاعات تکمیلی متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

از تقریبا صد روز پیش که اعتراض‌هاس سراسری با مرگ مهسا امینی شروع شد، سپاه بارها در بیانیه‌های مختلف از دستگیری اعضای «شبکه‌های» مختلف خبر داده که قصد وارد کردن و استفاده از سلاح و «عملیات تروریستی» را داشته‌اند.

معمولا این گروه‌ها به اسرائیل منتسب می‌شوند و این نخستین بار است که این شبکه‌هایی که برخی اصالتشان را زیر سوال می‌برند و آن را بخشی از برنامه سرکوب اعتراضات می‌دانند، به «انگلیس» مرتبط شده‌اند.

بعلاوه، ظاهرا این نخستین بار است که در عملیات سپاه به طور مستقیم از دستگیری دوتابعیتی‌ها صحبت می‌شود هرچند که قبلا به «تبعه‌های خارجی» در بین دستگیرشدگان اشاره شده بود.

حکومت در ایران اصرار دارد که اعتراض‌های کنونی«توطئه دشمنان» است و در تمام بیانیه‌های امنیتی-نظامی-قضایی دستگیرشدگان یا «فریب‌خورده» قلماداد می‌شوند یا از «عناصر دشمن».

این سیاست‌ در نخستین سخنرانی علی خامنه‌ای پس از شروع اعتراض‌های سراسری تعیین شد و نهادهای امنیتی-نظامی-قضایی آن را اجرا می کنند.

سناریوسازی مشابه سناریوهایی که رهبر جمهوری اسلامی بعنوان خط مشی برای این نهادها تعیین می‌کند بی‌سابقه نیست و یکی از نتایج آن ماجرای مازیار ابراهیمی در پرونده «ترور دانشمندان هسته‌ای» بود که نشان داد چگونه با بی‌رحمانه‌ترین شگردها زندگی افراد بی‌گناه و خانواده‌هایشان نابود می‌شود تا به سناریوی مطلوب رهبر ایران «اعتراف» کنند.

نمونه دیگری که فاش شد ماجرای شکنجه فهیمه دری همسر سعید امامی بود برای که اعتراف کند عامل اسرائیل بوده است تا قتل‌های زنجیره‌ای دگراندیشان و فعالان که وزارت اطلاعات ایران انجام می‌داد به گردن اسرائیل انداخته شود.
+7
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  منظورشون اعضای بیت رهبر مفعوله !!؟ باور نکردنیست چون اونها و سر کردشون مفعولعلی تحت هدایت انگلیسند !!
  2
  26
  یکشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  سپاه پاسداران کسانی بی گناه را که تابعیت کشورهای خارجی دارند را به اتهام اینکه جاسوس دولت انگلیس هستند را به گروگان گرفته اند تا دولت بریتانیا مجبور کنن که در قبال ازادی این افراد به نظام اخوندی باج بدهند.
  1
  3
  یکشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه

  اره جون رهبر مفعول لآآآآآشی تون!!!!
  2
  28
  یکشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  Munchen - مونیخ، آلمان
  دقت کردید در اسم این سازمان تروریستی اصلا اسمی از ایران نیست،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی! سازمانی تروریستی و جنایتکار که نیروی سرکوب کشور اشغال شده ایران هست!
  1
  8
  یکشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.