سرقت وسایل خودرو در ۳ ثانیه با چوب‌بستنی

سارق تالارهای پایتخت که 5 دقیقه پس از آزادی، شروع به سرقت لوازم داخل خودرو کرده بود می‌تواند در کمتر از سه ثانیه با چوب‌بستنی یا چاقوی میوه خوری در خودروهای ال 90 را باز کند.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، چندی قبل مرد جوانی با پلیس تماس گرفت و از سرقت لوازم داخل خودروی خود شکایت کرد و گفت: یک ماشین ال 90 دارم که مقابل خانه‌ام پارک بود و صبح که خواستم به محل کارم بروم متوجه سرقت لوازم داخل خودرو شدم. دیشب چون دیر وقت بود یادم رفت که لپ‌تاپم را از صندوق عقب ماشین بردارم و به غیر از وسایل داخل آن، لپ‌تاپم نیز به سرقت رفته است.

با شکایت مرد جوان تحقیقات از سوی مأموران کلانتری 112 ابوسعید آغاز شد و در بازبینی دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت، تصویر مرد جوانی به‌دست آمد. مردی با کاپشن طوسی که کلاه بر سر دارد  ظرف 3 ثانیه درب خودرو را باز کرده و لوازم داخل آن را به سرقت برده بود.

مشخصات سارق جوان به واحد‌های گشت اعلام شد و هنوز 24 ساعت از این سرقت نگذشته بود که مأموران کلانتری ابوسعید، حین گشت متوجه مردی با مشخصات اعلامی شدند. مأموران مرد جوان را زیر نظر گرفتند و زمانی که او در یک خودروی ال 90 را بازمی کرد تا وسایل داخل آن را سرقت کند، دستگیر شد. سروش، متهم جوان پس از انتقال به کلانتری به سرقت‌های سریالی لوازم داخل خودرو اعتراف کرد. به‌دنبال اعتراف متهم 32 ساله و بررسی سرقت‌های مشابه صورت گرفته در چند روز گذشته، کارآگاهان موفق به شناسایی سایر سرقت‌های او شدند.
گفت‌و‌گو با متهم
اعتیاد شدید به مواد مخدر دارد و بیکاری و بی‌پولی را علت سرقت‌هایش می‌داند. سروش نه تنها درب خودروهای ال 90 و پراید را در سه ثانیه باز می‌کند، بلکه 12 بار به زندان رفته و کلکسیونی از جرایم را در پرونده خود دارد.

چطور به این سرعت درب خودرو را باز می‌کنی؟
اوایل در این حد تبحر نداشتم. با سارقان دیگر که برای سرقت می‌رفتم، از روی دست آنها نگاه می‌کردم و یاد گرفتم. بعد شروع به تمرین کردم و حالا می‌توانم در 3 ثانیه درب یک خودرو را باز کنم. من چهار خودرو را خیلی خوب سرقت می‌کنم که ال 90 و پراید هم جزو آنهاست.

ابزار کارت چیست؟
با چاقوی میوه‌خوری و چوب‌بستنی در را باز و در 30 ثانیه وسایل را سرقت می‌کنم.

12 بار دستگیر شدی؟
بله به جرم سرقت از خانه، تالارها و لوازم داخل خودرو. خودرو سرقت نمی‌کنم فقط وسایل داخلش را سرقت می‌کنم از ضبط گرفته تا هر چیزی که داخل ماشین باشد؛ لپ تاپ، گوشی و...

سرقت از تالار؟
بله از تالارها بشقاب، قاشق، گوشت، قند، برنج و وسایل موسیقی می‌دزدیدم. هر تالاری حدود 200 کیلو گوشت داخل یخچالش است.

آخرین بار کی آزاد شدی؟
بعد از 7 سال و نیم زندان، دو ماه قبل بود که از زندان آزاد شدم. 5 دقیقه از آزادی‌ام نگذشته بود که اولین سرقت را انجام دادم.

از چند سالگی سرقت می‌کردی؟
14 سالم بود، دوستم گفت ماشین همسایه‌مان را خالی کنیم. به خاطرش شش ماه افتادم کانون و بعد از آن بین زندان و بیرون در رفت و آمد بودم؛ برای اینکه جا برای زندگی ندارم. پدر و مادرم 20 سال قبل از هم جدا شدند، پدرم زن گرفت و مادرم هم رفت و پشت سرش را نگاه نکرد. من مجبور بودم برای اینکه جایی برای خوابیدن داشته باشم سرقت کنم. در میدان شوش اتاق اجاره می‌کنم 150 هزار تومان، هزینه آن و مواد مخدرم و خورد و خوراکم را با سرقت می‌دهم.
+6
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  برای بیکاری و تباه جوانان عزیزانمان بدست این رژیم اجباری!!
  0
  13
  یکشنبه ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.