وزارت اطلاعات مدعی کشف «بزرگ‌ترین شبکه خرابکاری» در ارتباط با اعتراضات تهران شد

 نشان وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایرانرادیو فردا: وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی مدعی کشف یک «شبکه خرابکاری» در شهرک اکباتان تهران شد و گفت که ۳۹ نفر را در این رابطه بازداشت کرده است.

این نهاد امنیتی در اطلاعیه‌ای افراد بازداشت‌شده را عضو «بزرگ‌ترین شبکه خرابکاری تهران» خوانده و آن‌ها را به «ارتباطات هدفمند با خارج از ایران» و نیز سازمان مجاهدین خلق متهم کرده است.

در این اطلاعیه آمده است، «بازداشت ۲۷ تن از این افراد در ویلایی واقع در محمود آباد مازندران صورت گرفته است» که در میان آن‌ها برخی افراد «دوتابعیتی و زندانیان اعتراضات سال ۸۸» هم وجود دارد.

همزمان با انتشار این اطلاعیه، رسانه‌های دولتی ایران ویدیویی را نیز منتشر کرده‌اند که در آن ادعا می‌شود از محل بازداشت این افراد «نارنجک‌های دستی، کوکتل مولوتف، چاقوهای ضامن‌دار، قمه، دلارهای جعلی و لاستیک فرسوده برای آتش زدن و مسدود کردن خیابان» به دست آمده است.

وزارت اطلاعات همچنین مدعی شده است: «این گروه با خط‌دهی رسانه‌های بیگانه و ارتباطات هدفمند با خارج از ایران در مناطق غرب تهران دست به خرابکاری می‌زدند، تا جایی که ابزار فرکانس و شنود از جمله بی‌سیم را در اختیارشان گذاشته بودند.»

مقامات و نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی از آغاز اعتراضات سراسری اخیر در ایران، این اعتراضات را به دولت‌های خارجی و رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور نسبت داده‌اند. این اعتراضات در واکنش به جان باختن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد تهران با شعار «زن، زندگی، آزادی» آغاز شد و در ادامه کلیت ساختارهای جمهوری را نشانه گرفت.

در حدود ۱۰۰ روزی که از این اعتراضات می‌گذرد، شهرک اکباتان در غرب تهران یکی از کانون‌های تجمعات اعتراضی بوده و بارها نیز با هجوم خشونت‌آمیز نیروهای امنیتی و لباس‌شخصی مواجه شده است.
+7
رأی دهید
-46

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  این بی شرفها تا نصف مردم ایران رو نکشند دست بردار نیستند
  2
  13
  جمعه ۰۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  باز این نمک به حروما چند تا بی‌گناه رو گرفتند و میخوان بکشن
  1
  22
  جمعه ۰۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  چقدر دروغ؟ چقدر مضخرف؟ احمق‌ها کسی گوشش به این کرسی شعرها بدهکار نیست. بالا برید پایین بیاید آخر سر مثل سوسک دمپایی خورده زیر پای مردم ایران له میشید بدبخت‌ها.
  1
  22
  جمعه ۰۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  کاملا درسته . یک شبکه با هشتاد میلیون عضو . طرفدار های خامنه ای مفعول بترسن. اگه به او پشت نکنید همه تونو مثل اون مفعول میکنیم .
  1
  21
  جمعه ۰۲ دی ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  محسن خله رضایی میر مقعد هیچ کنفرانس خبری در این رابطه نداده ،مثلا بگه نتونستم پول ایران را به قوی آرین پول خاور میانه تبدیل کنم علتش همین لاستیک‌های مستعمل و دلارهای جعلی بودند،البته اینکه امریکاییها هم ۱۰۰۰ تا سرباز دست بسته تحویلمون ندادند که برای هر کدام یک میلیارد دلار بگیریم هم دلیل دیگر بود
  0
  1
  شنبه ۰۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.