یوتلست پخش شبکه‌های صداوسیما روی این ماهواره را قطع کرد

 یوتلست، شرکت ماهواره‌ای فرانسوی؛ عکس از آرشیورادیو فردا: شبکه ماهواره‌ای «یوتل‌ست» روز پنجشنبه اول دی اعلام کرد که در راستای اجرای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، پخش تمام شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی وابسته به این نهاد حکومتی را متوقف کرده است.

شبکه ماهواره‌ای «یوتل‌ست» همچنین گفته است از بابت قطع شبکه‌های تلویزیونی ایران و روسیه حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون یورو از درآمدهای این شرکت را در سال آینده کاهش خواهد داد.

بنابر اعلام یوتلست، این تحریم‌ها از روز چهارشنبه ۳۰ آذر به مرحله اجرا در آمده است.

اتحادیه اروپا روز ۲۱ آذر سازمان صداوسیما و برخی از مدیران و بازجو- خبرنگاران آن را به‌دلیل نقض حقوق بشر و پخش اعترافات اجباری معترضان تحریم کرد.

یوتل‌ست می‌گوید هم‌اکنون به هیچ کدام از شبکه‌های زیر مجموعه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خدمات پخش ارائه نمی‌دهد.

این شبکه ماهواره‌ای پیشتر اعلام کرده بود که در پی تحریم شبکه «پرس تی‌وی» وابسته به صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از سوی اتحادیه اروپا، پخش برنامه‌های این رسانه انگلیسی‌زبان را از ماهواره‌های خود متوقف خواهد کرد.

اتحادیه اروپا، پرس تی‌وی را به‌طور مشخص به‌دلیل نقش آن در انتشار «اعترافات اجباری» فعالان سیاسی و خبرنگاران بازداشت شده تحریم کرده است.

نهادهای حقوق بشری بارها اعلام کرده‌اند جمهوری اسلامی با سانسور رسانه‌های خارجی، اعمال محدودیت‌های اینترنتی، قطع دسترسی مردم به شبکه‌های اجتماعی و گردش آزاد اطلاعات، همچنین با استفاده از پروپاگاندای رسانه‌های حکومتی، سعی در خفه کردن صدای مردم خود دارد.

این بیانیه افزوده است پخش سه شبکه تلویزیونی «روسیه یک»، «ان تی‌وی» و «پِروی کانال» را نیز متوقف کرده، هیچ خدماتی به شبکه «راشا تودی» (روسیه امروز) نمی‌دهد و به زودی پخش شبکه تلویزیونی «رِن تی‌وی» را نیز متوقف می‌کند.
+99
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۱
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  چه عجب! ۲۵ ساله که جمهوری اسلامی انواع اختلالات رو‌ در سیگنال ماهواره ها بوجود میاره. ای کار باید همون ۲۵ سال پیش انجام‌میشد.
  3
  30
  ‌پنجشنبه ۰۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Sabokbalam - کالیفورنیا، ایالات متحده امریکا

  اقتدار نظام مالید که!
  1
  27
  ‌پنجشنبه ۰۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.