«مار»، قاتل زنجیره‌ای در آستانه آزادی قرار گرفت

 چارلز صبحراج قاتل زنجیره‌ای فرانسوییورونیوز: انتظار می‌رود شارل صبحراج، قاتل زنجیره‌ای فرانسوی که در دهه ۱۹۷۰ یک رشته قتل در سراسر آسیا انجام داده بود روز پنجشنبه از زندان نپال آزاد شود.

زندگی این قاتل و در سریال «مار» نتفلیکس به تصویر کشیده شده است.

دادگاه عالی نپال روز چهارشنبه حکم داد که صبحراج ۷۸ ساله که از سال ۲۰۰۳ به دلیل دو فقره قتل در دهه ۱۹۷۰ در این کشور در زندان است، به دلایل بیماری‌اش باید زودتر از موعد از زندان آزاد شود.

مسئولان زندان به خبرگزاری فرانسه گفتند که پس از دریافت مدارک مربوطه، صبحراج را به مقامات اداره مهاجرت تحویل خواهند داد. به دستور دادگاه او باید ظرف ۱۵ روز از این کشور اخراج شود.

در حکم آزادی صبحراج این طور نوشته شده است که او در سال ۲۰۱۷ به عمل جراحی قلب باز نیاز داشته و آزادی او مطابق با قانون اجازه ترخیص زندانیان بیماری که قبلا سه چهارم دوران محکومیت خود را سپری کرده‌اند، بوده است.

صبحراج یک شهروند فرانسوی با اصالت ویتنامی و هندی است. او خود را به عنوان یک تاجر جواهر معرفی می‌کرده و به این شکل قبل از سرقت و قتل با قربانیانش که بیشتر جوانان کوله گرد یا بک‌پکر غربی و هیپی‌های دهه ۱۹۷۰ بودند، دوست می‌شده است.

جولی کلارک، روزنامه‌نگار استرالیایی که با صبحراج مصاحبه کرده بود به خبرگزاری فرانسه گفت: «او از بک‌پکرها متنفر بود و آنها را به عنوان جوانانی فقیر و معتاد به مواد مخدر می‌دید. او خود را یک قهرمان جنایتکار می‌دانست.»

اولین قتل صبحراج در سال ۱۹۷۵، یک زن جوان آمریکایی بود که جسدش در ساحل با «بیکینی» پیدا شد. او با نام مستعار «قاتل بیکینی» در نهایت بیش از ۲۰ قتل مرتکب شد.

لقب دیگر صبحراج «مار» بود. این لقب به دلیل توانایی‌اش در داشتن هویت‌های مختلف برای فرار از قانون و عدالت به او داده شده بود. براساس این لقب، سریالی موفق توسط بی‌بی‌سی و نتفلیکس بر اساس زندگی او ساخته شد.

او در سال ۱۹۷۶ در هند دستگیر شد و در نهایت ۲۱ سال را در آنجا در زندان گذراند. با وقفه‌ای کوتاه، صبحراج در سال ۱۹۸۶ از زندان فرار کرد و دوباره در ایالت ساحلی گوا در هند دستگیر شد.

صبحراج سال ۱۹۹۷ آزاد شد و برای زندگی به پاریس رفت. اما سال ۲۰۰۳ به نپال برگشت و در منطقه توریستی کاتماندو در یک کازینو دستگیر شد.

دادگاهی در این کشور، او را به دلیل قتل کانی جو برونزیچ، یک توریست آمریکایی در سال ۱۹۷۵ به حبس ابد محکوم کرد. یک دهه بعد او به جرم قتل همراه کانادایی برونزیچ هم مجرم شناخته شد.
+11
رأی دهید
-2

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.