جوانان تزریق بوتاکس را «نشان اعتبار» می‌دانند

یک پزشک به نشریه گاردین گفت که جوان‌ترها بیش از حد تزریق می‌کنند و به این کارشان می‌بالندایندیپندنت فارسی: یک پزشک زیبایی برجسته ادعا کرد که جوانان به «زیباکننده‌ها»یی مثل بوتاکس و پرکننده‌ مثل نشان اعتبار می‌نگرند.

دکتر مایکل پراگر، معروف به «سلطان بوتاکس»، گفت در حالی که مسن‌ترها به دنبال راهکارهای ضدپیری‌ نامحسوس‌‌اند، مشتریان ۳۰ ساله و زیر ۳۰ سال چهره «کاملا غلوشده» را می‌پسندند.

این پزشک به گاردین گفت که جوان‌ترها «بیش از حد تزریق می‌کنند و به این کارشان می‌بالند» و گفت که آن‌ها با این موضوع «غیرمنطقی» برخورد می‌کنند.

او گفت: «به طور کلی، هر فرد زیر ۳۰ سال اساسا با این موضوع غیرمنطقی برخورد می‌کند. آن‌ها بی‌آنکه تجربه کافی در زمین بازی داشته باشند، ادعای برنده بودن می‌کنند و زندگی‌شان این شکلی است.»

به گفته سیو فیس (Save Face)، گروه مبارزاتی و ثبت ملی پزشکان معتبر که درمان‌های زیبایی غیرجراحی ارائه می‌دهند، در سال‌های اخیر، «زیباسازی» به‌ویژه بین افراد بیست‌وچند ساله به‌شدت افزایش یافته است؛ به طوری که طبق براوردها، هر سال ۹۰۰ هزار تزریق بوتاکس در بریتانیا انجام می‌شود.

هم‌زمان، تعداد شکایت‌ها از درمان‌های ناشیانه نیز بالا رفته است.

نگرانی در مورد کار پزشکان غیرقانونی دولت را بر آن داشت تا الزام کسب مجوز جدیدی را معرفی کند که اجرای بدون مجوز چنین درمان‌هایی را غیرقانونی و بوتاکس را برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع می‌کند؛ طبق براورد وزارت بهداشت بریتانیا، در سال ۲۰۲۰ برای افراد زیر ۱۸ سال، ۴۲ هزار بوتاکس انجام شده است.

در سال ۲۰۲۱ نیز نمایندگان مجلس توصیه کردند تزریق بوتاکس و پرکننده‌ها بعد از پیش‌غربالگری روانشناختی صورت بگیرد و هشدار دادند که «بی‌توجهی کامل» به مقررات مربوط به درمان‌های زیبایی غیرجراحی خطرناک است و باید پایان یابد.

گروه پارلمانی همه احزاب ای‌پی‌پی‌جی (APPG) در زمینه زیبایی، زیبایی‌شناسی و رفاه گفت با اینکه تقاضا برای چنین درمان‌هایی «شدت گرفته»، دولت در مدیریت این بخش شکست خورده است و بیماران در معرض آسیب جدی قرار دارند.

«برای استانداردهای این درمان‌ها هیچ چارچوب قانونی وجود ندارد؛ در نتیجه مصرف‌کنندگان در معرض خطر قرار می‌گیرند و توان این صنعت برای توسعه آسیب می‌بیند.» و افزود که مقررات موجود «ناقص، مبهم و قدیمی‌اند».

در حالی‌ که برای عادی‌ جلوه‌ دادن زیباسازی‌ تا حد زیادی به رسانه‌های اجتماعی و ستاره‌های واقع‌نما مثل کارداشیان و شرکت‌کنندگان مجموعه لاو آیلند (جزیره عشق) استناد می‌شود، آن‌ها که از این روند استقبال می‌کنند، غالبا نسبت به تزریق نظر دیگری دارند.

به گفته دکتر پراگر، برخی همکاران او در کل این صنعت «آنقدر به خود تزریق کرده‌اند که قدیم به آن‌ها کم‌عقل می‌گفتند. بعضی از آن‌ها را ۲۰ سال است که می‌شناسم.
+2
رأی دهید
-4

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.