تمامی نمایندگان مجلس شورای ملی اتریش کفیل ۱۸۳ زندانی در ایران شدند

دویچه وله: تمامی نمایندگان مجلس شورای ملی اتریش، در اقدامی هماهنگ و با هدف کسب توجه بە وضعیت معترضان بازداشت شدە در ایران، کفالت ١٨٣ زندانی در ایران را بر عهده گرفتند. برخی از این زندانیان در خطر اعدام قرار دارند.

امروز سەشنبه ٢٩ آذر (٢٠ دسامبر) تمامی ١٨٣ نماینده مجلس شورای ملی اتریش، در اقدامی مشترک کفالت ١٨٣ زندانی سیاسی در ایران بر عهده گرفتند. برخی از این زندانیان محکوم بە محاربە شدەاند و با خطر قریب الوقوع اعدام روبرو هستند.

نمایندگان اتریش اعلام کردەاند کە هدف آن‌ها از این اقدام، کسب توجه بین‌المللی بە وضعیت این زندانیان در داخل ایران است.

بنا بر اعلام رئیس فراکسیون‌های مجلس اتریش، آن‌ها یک نامه نیز در محکومیت اقدامات صورت پذیرفتە علیه زندانیان در ایران بە سفیر جمهوری اسلامی در اتریش و همچنین به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارسال می‌کنند.
هارالد تروخ از فراکسیون حزب سوسیال دمکرات اتریش در این بارە بە روزنامه‌نگاران گفتە است: «مجلس اتریش در موقعیت مناسبی قرار دارد تا رژیم ایران را به دلیل سرکوب وحشیانه تظاهرکنندگان محکوم کند.»

زیگرید ماورر، رئیس فراکسیون حزب سبز، در مورد این اقدام هماهنگ نمایندگان مجلس اتریش گفتە است: «توجه بین‌المللی به معنای حمایت از زندانیان است، این مؤثرترین وسیله است. بربریت رژیم ایران غیرقابل قبول است.»

زیگرید ماورر شخصا کفالت نیلوفر حامدی، روزنامه‌نگار بازداشتی روزنامه‌ شرق را بر عهده گرفتە است.

در دو هفتە گذشتە تعدادی از نمایندگان پارلمان‌های آلمان، سوئد، فرانسه و چندین کشور دیگر کفالت سیاسی زندانیان بازداشت شدە در ایران را بر عهده گرفتەاند. این اقدام با هدف اعمال فشار بە جمهوری اسلامی و کسب توجهات بە وضعیت این زندانیان انجام می‌شود.
+134
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  برید گمشید دلقک‌های
  15
  0
  ‌چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  BrainWorm - لیون، فرانسه
  ای خاک تو سره اون بیشرفهای نماینده نمای مجلس که از ترس از صندلی هایشان نعره اعدام اعدام برای جوانان ایرانی سر میدادند که حالا باید نماینده های کشورهای خارجی بیان و برای اعدام نکردن شهروندان ایرانی وساطت کنند, اینها سگشان به اون قاآنی بیشرف نایب قاسم کتلت, آدمکش زمانه و بقیه زمامداران غاصب ایران شرف دارد.
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۶:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش
  چهار حزب از پنج حزب آتریش کفالت را به عهده گرفتند حزب طرفدار هیتلر که یک.... نیمه ایرانی هم توش هست اینکار را نکرد. این توله های هیتلر یعنی حزب آزادی اتریش رابطه اش با ایران و روسیه خوب است. حتی رئیس قبلی اش که در تصادف به درک واصل شد هیدر هر سال به ایران سفر می‌کرد و دوست صمیمی قذافی بود و قبل از آزادی عراق حامی صدام هم بود.اتریش مردم بیسوادی دارد. حتی در مورد همسایگانشان هم اطلاعات ندارند. خواستم خبر را تکمیل کنم
  0
  0
  ‌پنجشنبه ۰۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.