مجلس شورای اسلامی «پیگیر کاهش روابط با بریتانیا و تجدیدنظر در روابط با فرانسه و آلمان» است

 مجلس شورای اسلامی - آرشیوصدای آمریکا: یک عضو مجلس شورای اسلامی با اعلام پی‌گیری اجرای «قانون کاهش روابط با بریتانیا» و همچنین تجدیدنظر در روابط جمهوری اسلامی با فرانسه و آلمان، گفت که این اقدام به دلیل «اقدامات ضد ایرانی» آن کشورها است.

اسماعیل کوثری، نماینده تهران، روز دوشنبه ۲۸ آذر ادعا کرد که «همواره اقدامات ضد ایرانی کشورهای اروپایی آلمان، فرانسه، و انگلیس را شاهد بوده‌ایم» و افزود: «آنها باید بدانند که با ایران مقتدر مواجه هستند و نیازمند روابط با آنها به هر قیمتی نیستیم.»

کشورهای اروپایی از جمله بریتانیا، فرانسه و آلمان در جریان اعتراض‌های سراسری از معترضان ایرانی حمایت کرده‌اند و تحریم‌هایی بر مقامات و نهادهایی که در سرکوب معترضان نقش دارند اعمال کرده‌اند.

اظهارات کوثری که پیش از این فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران بود، پس از آن بیان می‌شود که در روزهای گذشته چندین بار حامیان حکومت شعارهایی علیه بریتانیا از جمله «مرگ بر انگلیس» را بر روی دیوار سفارت این کشور در تهران نوشتند.
حضور مردم و نمایندگان دیگر کشورها در پاک‌کردن شعار روی دیوارهای سفارت بریتانیا در تهرانکوثری با یادآوری مصوبه مجلس هشتم برای کاهش روابط ایران و بریتانیا، گفت که این مسئله باید «از جایگاه نظارتی مجلس» دوباره پی‌گیری شود.

مجلس هشتم شورای اسلامی آذر ۱۳۹۰ پس از اعمال تحریم‌های بریتانیا در ارتباط با گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی، تصویب کرد که روابط دو کشور به سطح کاردار تقلیل یابد. پس از آن شماری از لباس شخصی‌های حکومتی به سفارت بریتانیا در تهران حمله کردند و روابط دو کشور تیره شد. پنج سال بعد، در سال ۱۳۹۵ بریتانیا دوباره سفیر تازه‌ای به تهران فرستاد.

این عضو مجلس شورای اسلامی در حالی که از کاهش روابط با کشورهای اروپایی سخن می‌گفت، ادعا کرد که جمهوری اسلامی «به دنبال گسترش روابط با دیگر کشورها» است و در سخنانی متناقض اضافه کرد، اسرائیل «تنها استثنای ما» است و سیاست‌های آمریکا را هم «برنمی‌تابیم.»
+11
رأی دهید
-79

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  دنیا با اینها قطع رابطه کرده اینها میخوان بگن رابطه شون رو قطع کنند؟توی سر اینها چی میگذره؟
  4
  30
  دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۲
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  آخ آخ تا چند وقت دیگه غرب ورشکست میشه. کسی نیست به این احمق بگه ایرانیان دارند از داخل و خارج ترتیب تونو میدند
  3
  28
  دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  Shahrokh-86 - تهران، ایران
  این تصمیم شما مشت محکمی بود به دهان استکبار، اصلا اقتصادشون فلج شد الان ریال ایران ۱۰ برابر میشه امروز فرداس که آلمانیا بریزن تو صرافیاشون صف بکشن واسه ریال خریدن.
  0
  12
  دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  ایران مقتدر??????مقتدر در زن و کودک کشی!
  0
  13
  دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  اگر راست میگید چرا سفارتهایه این کشور ها را نمی بندید بدبختهای ذوب شده مزدور ولایت چاره دیگری بجز این ندارید ک با این اوضاع آشفته تان با دنیا تأمل کنید از همه طرف محاصره شدید از مردم ایران تا اکثر کشورها شما را بایکوت کردن دیگر راهی جز فروپاشی ندارید وکارتان تمام است دیر یا زود ریق رحمت را باید سر بکشید ومملکت را به صاحبش که مردم باشند تحویل دهید وبرگردید به همان شغل قبلیتان یعنی روزه خوانی نه مملکتداری که هیچ علم و سر رشته ای از آن ندارید ومنابع ومنافع ملی را به باد داده اید به امید پیروزی ملت ایران برنابخردان وپاینده باد ایران زمین.
  1
  12
  دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد
  وای به زودی انگلیس، فرانسه و المان ورشکست میشن، آخه کل اقتصاد و تکنولوژی این کشورا به تکنولوژی فوق پیشرف آفتابه سازی آخوندی وابستس🤣🤣
  0
  12
  دوشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.