اعتراضات شبانه در چندین شهر ایران؛ افزایش شمار کشته‌شدگان به ۴۹۶ تن

العربیه: شهروندان معترض در ایران، در ادامه خیزش سراسری برای سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی، شامگاه شنبه 26 آذر، بار دیگر با تجمع اعتراضی در نقاط مختلف کشور شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

در همین راستا، شهروندان تهرانی، در متروی تهران با سر دادن شعارهای انقلابی خواستار آزادی زندانیان سیاسی، پایان کشتار، سرکوب و توقف اعدام معترضان شدند.

معترضان همچنین در ایستگاه متروی «دروازه دولت» تهران فریاد «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

ساکنان شهرک چیتگر نیز شب گذشته ضمن ابراز خشم و انزجار خود با سر دادن شعار «مرگ بر دیکتاتور» خواستار سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی شدند.

بنا به گزارش‌ها، اعتراضات همچنین در شمار دیگری از شهرها از جمله رشت، بندرعباس و کرمانشاه به شکل شعارهای شبانه و آتش زدن بنر تصاویر مقامات جمهوری اسلامی ادامه یافت.

معترضان در بندرعباس، تابلوی شهرداری حاوی تصاویر روح‌الله خمینی و علی خامنه‌ای را به‌آتش کشیدند.

اعتراضات سراسری در ایران از 26 شهریور، پس از کشته‌شدن مهسا امینی حین بازداشت توسط گشت ارشاد آغاز شد و به سرعت به سراسر کشور گسترش یافت.
496 نفر کشته شامل 68 کودک

خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی اعلام کرد از 26 شهریور تا شامگاه شنبه 26 آذر، در جریان اعتراضات سراسری ایران 496 نفر کشته شدند که 68 تن از آنها کودک بودند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، در این مدت 18 هزار و 452 معترض هم بازداشت شده‌اند که تنها هویت 3928 نفر از آنها مشخص شده ‌است.

بنا به گزارش هرانا، 649 دانشجو در جریان اعتراضات ایران بازداشت و 1192 تجمع شهری و دانشگاهی در کشور انجام شده است.
+57
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  درحالیکه همه جای ایران درحال اعتراض هستند ولی صدایی از شهرهای آذربایجان نیست انگار یادشان رفته که در زمان حکومت ترکها بود که آخوند را به ایران چپاندند
  6
  39
  یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۵
  romano - تهران، ایران
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  شما اطلاعاتی هستی؟ اگر نه چرا اختلاف میاندازی؟ کار از این مرحله گذشته. از آذربایجان هم مردم کشته دادند نکنه فکر کردی تظاهرات ضد تفنگ گرید جنگی جشن چهارشنبه سوریه. در شهرهای بزرگتر نیروی بیشتر هست و خود تبریز اردبیل خوی پر از پادگان نظامی سپاه و قرارگاه بسیجه. قطعا از تظاهرات تو یاسوج سختره. هموطنان حواستان را جمع کنید در نماز جمعه صدای تهدید نمی‌آید یعنی رژیم سکته را زده و دستپاچه است که چطوری هژمون خود را به رخ عموم بکشد و دارد هذیان میگوید تنها راه همصدایی است وگرنه طی چند ماه آینده شروع به شکار هموطنانمان حتی سختر از قبل به اسم مواد مخدر جاسوس موساد و . میکنند. ریزششان شروع شده و انقلاب یک پروسه زمانبر است و مانند کودتای غربی سال ۵۷ نیست. اقتصادشان در حال فروپاشی است نه چون فاسدند چون دارد دلار از کشور خارج میشود. ما پیروزیم
  8
  4
  یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  بقول استاد عزیز، رائفی‌پور بسه دیگه، خسته شدیم.
  14
  1
  یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  romano - تهران، ایران
  آره کارمند درجه یک وزارت اطلاعات رئیسی شش کلاسه هستم و کلی دلار گرفتم تا اینجا تفرقه افکنی کنم تو با این آی کیو که داری حتماً باید وزیر آموزش و پرورش رژیم بعد بشی
  1
  3
  یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  اینو که مهستی خونده بود نه رائفی پور!! یادت رفته که میخوند، بسه دیگه بسه دیگه سوختم شعله رو خاموش کن، حالا یادت اومد کی اول خونده؟
  2
  1
  یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.