رایزنی عجیب برای مهاجرت دانشجویان ایرانی‌ها به کره شمالی!

سایت رویداد 24: رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تبادل استاد و دانشجو و همچنین ایجاد فرصت‌های مطالعاتی کوتاه مدت میان دو کشور کره شمالی و ایران می‌تواند در ارتقا علمی دو کشور مؤثر واقع شود.

رویداد۲۴ به نقل از سازمان امور دانشجویان، هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان مور دانشجویان با «هانگ سونگ او» سفیر کشور کره شمالی در محل این سازمان دیدار و گفتگو کردند.

داداش‌پور در این مراسم ضمن خوش آمد گویی به میهمانان گفت: میان کشور ایران و کره شمالی ارتباطات خوبی وجود دارد و ما در این جلسه، قصد داریم در گسترش این ارتباطات سهیم باشیم.

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری ادامه داد: تبادل استاد و دانشجو میان دو کشور و ایجاد فرصت‌های مطالعاتی کوتاه مدت برای دانشجویان و اساتید می‌تواند در تحکیم روابط دو کشور مورد توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار کرد: روابط دراز مدتی میان ایران و کره شمالی وجود داشته و دارد که دوام و بقای این روابط می‌تواند با تبادلات علمی میان دو کشور افزایش یابد به همین منظور در خصوص ادامه تحصیل دانشجویان کره شمالی در ایران آمادگی خود را اعلام کرده و مراکز آموزش عالی ایران با توجه به جایگاهی که در سطح جهانی دارند، ظرفیت خوبی برای ادامه تحصیل دانشجویان کره شمالی می‌توانند فراهم سازند.

داداش‌پور با بیان نشر و توسعه زبان فارسی در کشور کره تصریح کرد: زبان یک معیار مشترک است و سبب تقویت همکاریهای مشترک دو کشور در زمینه‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی می‌شود.

در ادامه این جلسه سفیر کشور کره شمالی ضمن تشکر از دعوت سازمان امور دانشجویان گفت: افزایش ارتباطات میان دو کشور ایران و کره بسیار اهمیت دارد و ما اینجا هستیم تا به گسترش این ارتباطات کمک کنیم.

وی با بیان اینکه اولویت ما امور آموزشی و پژوهشی دانشجویان و نخبگان است؛ تصریح کرد: در این راستا برای ما اهمیت دارد تا با کشور شما ارتباط دو سویه داشته باشیم، مشتاق هستیم همکاری‌های علم و فناوری میان دو کشور را تقویت کنیم. در واقع اگر دو کشور در زمینه آموزش از تجربه یکدیگر استفاده کنند قدرت آن‌ها چندین برابر خواهد شد.
+2
رأی دهید
-51

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  Sasan 55 - پاریس، فرانسه

  کره شمالی در چه زمیته ای جز علف خواری ملتش و آدمخواری سگهای حاکمش و ممنوعیت اینترنت و اجتماعات و اعتراض …و صرف تمام منابع و انرژی ملت جهت ساخت بمبهای وحشتناک اتمی تخصص دارد که می خواهید دانشجو به آنجا بفرستید !؟ حماقت اگر یک دهکده بود شما ملایان بی شک کدخدای آن می شدید ! لعنت بر وجود بی وجود و بی مصرفتان ملاهای دو ریالی و حامیان ابلهتان.
  2
  37
  یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایرانِ سکولار بدون آخوند - زارچ، ایران
  این هم نوعی ..... مالیه به خاطر رسیدن هر چه زودتر به بمب اتم
  3
  14
  یکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.