پیام خالد پیرزاده به جاوید رحمان: در اثر شکنجه به کلکسیونی از بیماری‌ها تبدیل شده‌ام

 عکس از آرشیورادیو فردا:خالد پیرزاده، قهرمان پرورش اندام و زندانی سیاسی که به زندان اهواز تبعید شده است، با ارسال پیامی صوتی از این زندان خطاب به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، گفت که در اثر شکنجه‌های گوناگون نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به کلکسیونی از بیماری تبدیل شده و ادعای مقام‌های جمهوری اسلامی درباره حقوق شهروندی «یک دروغ بزرگ» است.

این زندانی سیاسی در پیام خود گفت: «اینجانب خالد پیرزاده، زندانی سیاسی و قهرمان پرورش اندام جهان، از پستوهای ظلم و استبداد در ایران با شما صحبت می‌کنم» در حالی که «شانزده ماه است که به دلیل آسیب‌های ناشی از شکنجه‌های گوناگون ماموران کوردل نظام حاکم بر ایران در بهداری زندان مرکزی اهواز بستری هستم.»

خالد پیرزاده افزود: «در مدت بیماریم تاکنون بیش از ۶ هزار آمپول مسکن و مورفینی و بیش از ۹۰۰ سرم به من تزریق شده است.»

این زندانی سیاسی با تاکید بر اینکه «شکستگی در ستون فقرات و پای چپم، ویلچرنشینی، بی‌اختیاری ادراری، عفونت شدید، نارسایی کلیوی، مشکلات شدید گوارشی، ناراحتی شدید قلبی و عروقی» تنها بخشی از آسیب‌هایی است که به او وارد شده، گفت که دچار «کاهش شدید و تامل برانگیز وزن» شده و وزنش از ۱۲۷ کیلو به ۵۷ کیلو کاهش یافته است.

با همه این بیماری‌ها مقام‌های قوه قضائیه و زندان حاضر به آزادی او یا فراهم کردن دسترسی خالد پیرزاده به درمان نشده‌‍‌اند و این زندانی سیاسی در پیام خود گفت که مقام‌های زندان فقط او را در بهداری زندان اهواز بستری کرده‌اند و برایش « پرونده پزشکی سراسر دروغین و نمایشی» تشکیل داده‌اند.

پیرزاده با تاکید بر اینکه اکنون «تبدیل به کلکسیونی از بیماری‌ها» شده است، افزود: «همه اینها دستاورد مدعیان دروغین آزادی بیان و حقوق شهروندی و حقوق بشری جمهوری اسلامی در ایران است که در افکار سیاه تاریکشان بی‌ارزش‌ترین چیز، جان مردم ایران است.»

این زندانی سیاسی در پایان پیام خود از زندان اهواز خطاب به جاوید رحمان، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، گفت: «همه اینها را گفتم که بدانید آزادی بیان و حقوق بشر در [جمهوری اسلامی] ایران یک دروغ بزرگ است.»

خالد پیرزاده پنجم خرداد سال ۹۸ توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و پس از مدتی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و با حکم رئیس وقت این شعبه محمد مقیسه به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» و «توهین به رهبری» در مجموع به ۷ سال زندان محکوم و این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

با دستور مقام‌های قوه قضائیه جمهوری اسلامی، خالد پیرزاده در اول مرداد ماه سال ۹۹ از زندان اوین ابه زندان تهران بزرگ منتقل شد و این انتقال به گفته این زندانی سیاسی با ضرب و شتم توسط نیروهای گارد ویژه زندان اوین همراه بوده است.

یک سال بعد در۲۳ تیرماه ۱۴۰۰ بار دیگر خالد پیرزاده را قرنطینه زندان تهران بزرگ خارج و به زندان شیبان اهواز منتقل کردند.

خالد پیرزاده در دوره زندان چندین بار برای اعتراض اقدام به اعتصاب غذا کرده است اما مقام‌های سازمان زندان‌ها و قوه قضائیه به خواسته‌های این زندانی سیاسی توجهی نکرده‌اند.

این زندانی سیاسی در پیام صوتی که روز ۲۴ آذر ماه ۱۴۰۱ از زندان شیبان اهواز به بیرون از زندان ارسال کرده است گفت که طی شانزده ماه اخیر به دلیل ابتلا به انواع بیماری که در دوره زندان و بر اثر شکنجه مبتلا شده در بهداری زندان شیبان اهواز نگهداری می‌شود.
+90
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  دوستان گرامی، دیدگاه و شناخت ما در طول عمرمان و هر یک بنا بر زندگی و تجربیات شخصی مان،در کل شناختی فردی و متفاوت ازیگدیگراست. کلأ سناریوی کوتاهی از دوران کنونی جهان و محیط مان میباشد.کسب شناخت از خود و زیستگاه مان نتیجه رویداد ها و کسب تجربیات اززاویه دید فرد فردمان حاصل واغلب نظرات و افق دیدمان محدود و به این روند زندگیمان خلاصه میشود. درحالیکه انحصارگران الیگارش خونتبا رجنایت پیشه، حیات ،هستی ،ثروت و سلطه کامل برجهان را حق مسلم و بدیهی خود میدانند و مبتکرانه و بطور جمعی از همکاری تیمی ورزیده ترین نخبگان سیاهدل برخوردارند. من و شما در مقابل ودر طول زندگیمان چه میتوانیم بکنیم؟ . در شهرها خانواده های مدرن و ایزوله حداکثر ۸-۱۰ نفری ا ند و روز به روز روابط تنگاتنگ و وابسته اجتماعی قدیم کمتر وکمتر میشوند وشاید این آ خرین تلاش ممکن جامعه ایران جهت رهائی تاریخی خود باشد؟ لذا کوتاه ترین و منطقی ترین روش مقابله با این اجانب و دیوا ن تاریخ تشکل ای محلی غیر قابل نفوذ و همینطور تشکیل ۳۰۰-۲۰۰اطاق و مرکز فکریست که بدون تعصبات مذهبی، نژادی، تاریخی ،تعصب برعلوم اموخته ای،تمامی داده های اطلاعاتی خود
  0
  0
  جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۹
  اسرار زرسالاران - مونیخ ، آلمان
  چکمه داده های اطلاعاتی خود و منطقه ، . . را و با وجدانی بیطرفانه از گذشته تا کنون به سوأل وکنکاش کشند. تا بتوانیم حال و آینده کشور را در افقی طولانی ارزیابی کنیم. بهمین منظور سعی نمودم برخی اولویتها در دوران گذاررا بنویسم.متأسفانه ساده لوحی و خوشباوری سنتی جامعه ما چالش عظیمی را در راه آزادی و استقلال اقوام ایرانزمین باعث گشته است.بعلاوه سنتهای ممتاز اجتماعی نوع دوستی،همدردی،همیاری،پهلوانی و محبت. را با صحنه های قهرمانگرائی هالیود/بالیود...اشتباه نگیریم و در مقابله با این شیاطین سازماندهی شده به تشکیل هسته های کوچک غیرقابل نفوذ ۵-۳ نفره روی آوریم و حتلامکان از مقابله انفرادی و قهرمانگرائی پرهیز کنیم. بامید پیروزی خورشید حقیقت بر تاریکی ونیرنگ. سلامت باشید
  0
  0
  جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.