مدیر اورژانس بیمارستان سینا اصابت ساچمه به اندام‌های تناسلی معترضان را تأیید کرد

صدای آمریکا: مدیر اورژانس بیمارستان سینا در گفتگو با روزنامه «هم‌میهن»، تأیید کرد که در برخی موارد، اصابت ساچمه مأموران امنیتی به ریه و اندام‌های تناسلی معترضان بوده است.

حسین کرمانپور همچنین گفت که شماری از معترضان از ناحیه چشم، مفاصل بزرگ یا کنار عروق بزرگ ساچمه خورده‌اند.

پیشتر، روزنامه گاردین گزارش داده بود که نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، زنان معترض ایرانی را با شلیک گلوله به صورت، پستان، و اندام تناسلی هدف قرار می‌دهند.

در این گزارش، پزشکان و پرستاران - که برای جلوگیری از بازداشت، تظاهرات‌کنندگان را به طور مخفیانه معالجه می‌کردند - گفته‌اند که آنها ابتدا زمانی متوجه نحوه هدف‌گیری ماموران جمهوری اسلامی شدند که دیدند زنان مجروح، زخم‌های متفاوتی با مردان دارند.

رئیس اورژانس بیمارستان سینا، دلیل آسیب‌های شدید به معترضان را «عدم آموزش» افرادی که از ساچمه استفاده می‌کنند دانسته است و می‌گوید آنها اغلب ساچمه‌ها را از فاصله نزدیک شلیک کرده بودند.

به گفته حسین کرمانپور، در روزهای آغاز اعتراضات، در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی، مدیران حراست دانشگاه‌ها به حراست بیمارستان‌ها ابلاغ کرده بودند که اسامی معترضین مصدوم را اعلام کنند و این منجر شد بسیاری برای درمان مراجعه نکنند.

آقای کرمانپور می‌گوید این تأخیر در مراجعه باعث شد آسیب‌های مصدومان «شدیدتر» شود.

او همچنین گفت که پزشکان و پرستاری بودند که برای درمان این افراد به خانه‌های آنها می‌رفتند.

او افزود که برخی از مراکز درمانی خصوصی، مصد‌ومان را با تخفیف‌های ۵۰ تا ۱۰۹ درصد جراحی می‌کردند اما از آنها نام نبرده است و گفته که ممکن است برایشان «دردسر» ایجاد شود.

حسین کرمانپور در روزهای آغاز اعتراضات نیز در توییتی تصویر پوکه خالی گاز اشک‌آور را منتشر کرد که به نظر می‌رسید به بیمارستان سینا که محل کار او است شلیک شده است.
علی شکوری‌راد، پزشک و فعال سیاسی نیز در توییتی گفت که آقای کرمانپور به خاطر انتشار این توییت مدتی خانه‌نشین شد و از ورودش به بیمارستان جلوگیری کردند.
+40
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  فقط میگم شماها از نسل گودزیلاهای فاحشه ای هستید.
  0
  10
  جمعه ۲۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.