اسرائیل مسئولیت حمله به کاروان تسلیحات ایران در مرز عراق و سوریه را به عهده گرفت

صدای آمریکا: رئیس ستاد ارتش اسرائیل، روز چهارشنبه گفت کشورش چند هفته قبل، یک کاروان تسلیحات ایران را در مرز عراق و سوریه هدف قرار داده است.

آویو کوخاوی به زمان دقیق این حمله اشاره‌ای نکرد اما هجدهم آبان‌ ماه گزارش‌هایی از هدف قرار گرفتن یک کاروان نظامی تسلیحاتی جمهوری اسلامی در مرز سوریه و عراق، از سوی هواپیماهای ناشناس منتشر شده بود.

رسانه های حکومتی ایران و همچنین رسانه‌های نزدیک به حشد الشعبی در عراق در آن زمان اعلام کردند که آمریکا و اسرائیل یک کاروان حامل سوخت ایران برای لبنان را هدف قرار داده است.

آویو کوخاوی اما روز چهارشنبه اعلام کرد که این کاروان حامل تسلیحات ایران بود.

رئیس ستاد ارتش اسرائیل افزود نیروهای امنیتی اسرائیل اطلاع داشتند که تانکر شماره ٨ از میان ٢٥ تانکر، حامل تسلیحات بوده و به همین دلیل جنگنده‌های اسرائیلی وارد عمل شده و این کاروان را نابود کردند.

مقامات عراق پیشتر گفته بودند این حمله با پهپاد صورت گرفته است، ژنرال کوخاوی اما می‌گوید که جنگنده‌های اسرائیل این حمله را انجام داده‌اند.

اسرائیل در چند سال گذشته صدها بار به مواضع شبه نظامیان نیابتی ایران در سوریه و دیگر کشورهای خاورمیانه حمله کرده اما به ندرت در مورد این حملات اظهار نظر کرده است.
+71
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  محسن ۵۵ - گنت، بلژیک

  اسرائیل از بیرون ،مردم از داخل،به زودی شاهد انهدام بزرگترین حکومت تروریستی قرن خواهیم بود و پس از آن دوباره ایرانی ها بهترین دوست تمام ملت های جهان خواهند بود،خصوصا اسرائیل ها که مثل خود ایرانی ها همیشه از مسلمانان آسیب دیده اند.
  2
  31
  ‌پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۸
  Rostame zamane - ایران، ایران

  ای جانم به اسراییل بزنه که ننه باباتون جلوتون لامبادا برقصن ، به امید نابودی ج ا دشمن واقعی ایران و ایرانی ، ما دست هر کسی که به ج ا ضربه بزنه رو با صمیمیت می‌فشاریم . به امید پیروزی مردم ایران و دوستی دوباره با همسایگان و حکومتی بدور از دین و خرافات
  1
  23
  ‌پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  omid haghgo - تکزاس، ایالات متحده امریکا
  درود بر نیروی هوایی اسراییل و خلبانان دلیرش
  1
  8
  ‌پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.