جسیکا چستین، هنرپیشه هالیوودی: بیایید درباره زنان ایران حرف بزنیم

العربیه: جسیکا چستین، هنرپیشه مشهور هالیوود و کنشگر حقوق زنان، با اظهار اینکه رسانه‌‌ها بیشتر ترجیح می‌دهند درباره جنگ اوکراین با او حرف بزنند تا انقلاب ایران، آنها را تشویق کرد تا درباره زنان ایران بیشتر حرف بزنند.

به گزارش روزنامه «دیلی میل»، این بازیگر 45 ساله که هم از مردم اوکراین و هم زنان ایران حمایت کرده است، می‌گوید به نظرش آمریکایی‌ها به جنگ اوکراین بیشتر علاقه دارند زیرا آن را «مردان سفیدپوست» هدایت می‌کنند، در حالی که انقلاب ایران را «زنان خاورمیانه‌ای» رهبری می‌کنند.

چستین اوایل سال جاری به اوکراین سفر کرد و به همراه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری این کشور از بیمارستانی عیادت کرد که کودکان مجروح‌شده در اثر حملات روسیه در آن بستری بودند.

او در آغاز خیزش انقلابی مردم ایران با پوشیدن تی‌شرتی منقوش به نام مهسا امینی، از زنان ایران حمایت کرد. او دومرتبه در سفر اخیر خود به نیویورک پیراهنی با پیام حمایتی از زنان ایران به تن کرد، و در توییتر هم پشتیبانی مجدد خود را اعلام کرد.

این هنرپیشه محبوب بین‌المللی که برنده جایزه اسکار نیز شده است، در توییت خود نوشت: «من در کنار زنان ایران ایستاده‌ام و از دور صدای آنها را تقویت می‌کنم. هنگامی که یک زن مورد حمله قرار می‌گیرد، این حمله به همه ماست.»

چستین در جریان آخرین مصاحبه خود گلایه کرد که به نظر وی توجه رسانه‌ها به مبارزات زنان ایران آنقدری که باید باشد، نیست. به گفته وی: «می‌خواهم یک چیز جنجالی بگویم: اخیرا کلی با مطبوعات مصاحبه کرده‌ام، و متوجه شدم عموما می‌خواهند راجع به اوکراین صحبت کنند، ولی هیچ‌کس نمی‌خواهد درباره ایران حرف بزند.»

چستین افزود: «به نظرم چون محور جنگ اوکراین مردان سفیدپوست هستند، ولی انقلاب ایران را زنان رهبری می‌کنند، این باعث شده تا رسانه‌های آمریکا بیشتر روی اوکراین تمرکز کنند. من به آنها توصیه می‌کنم بیشتر به زنان ایران بپردازند.
+80
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  چهل و سه سال هست که همه دارن حرف میزنن و هیییچ اتفاقی نمیفته.
  5
  19
  ‌پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۵
  پرنده آبی - شیراز، ایران
  اون اتفاقی که باید بیفته نمیفته...
  4
  17
  ‌پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان
  خدا را شکر روسیه به اکراین حمله کرد و پای جمهوری اعدامی را هم وسط کشید وگرنه مرض کری و کوری اینها مزمن میشد
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  piruzie nazdik - پاریس، فرانسه
  درود بر تمام زنان ازاده.
  0
  13
  ‌پنجشنبه ۲۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.