خواهر خدانور لجه‌ای: دلیل بازداشت خدانور لجه‌ای «بگومگو» با یک بسیجی بوده نه سرقت

خواهر خدانور لجه‌ای در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد ضمن تاکید بر اینکه دلیل بازداشت خدانور در تیر ۱۴۰۱ «بگومگو» با یک بسیجی بوده٬ نه سرقت گفت: «خدانور دو، سه ماه قبل از اینکه کشته شود، دستگیر شده بود. تازه از زندان آزاد شده بود که این اتفاق برایش افتاد.»

«خدانور لجه‌ای»، در جریان اعتراضات سراسری در ۹مهر۱۴۰۱ از ناحیه کلیه مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به بیمارستان تامین اجتماعی زاهدان منتقل شد، ولی در آن‌جا از درمان او امتناع شد. این جوان بلوچ و فاقد اوراق هویتی، یک روز بعد جانباخت.

تصویر او در دوران بازداشت در تیر ۱۴۰۱ در شرایطی که به یک میل پرچم بسته شده بود، بازتاب فراوانی در افکار عمومی یافت.

پس از آن، دستگاه پروپاگاندای جمهوری اسلامی سعی کرد با انتشار اطلاعات دروغ، اتهاب جامعه در مورد مرگ این جوان را بخواباند.

از جمله دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان‌وبلوچستان، طی یک مصاحبه با خبرگزاری «فاس« ادعا کرده بود که «صادق کبدانی» و مشهور به «خدانور لجه‌ای» تبعه افغانستان بود که به جرم سرقت، در تیرماه ۱۴۰۱ بازداشت و در مهرماه ۱۴۰۱ با قرار وثیقه آزاد شده بود.

او ۱۹آبان‌۱۴۰۱ نیز در مصاحبه دیگری با همان خبرگزاری گفته بود: «خدانور لجه‌ای سابقه ۱۶ فقره سرقت مسلحانه داشته و ۱۰ مهر حین یک سرقت دیگر در درگیری مسلحانه با ماموران کشته شده‌است. چگونگی کشته شدن لجه‌ای در دستگاه قضایی استان در حال بررسی است.» نتیجه این بررسی البته تا امروز منتشر نشده است.
خواهر خدانور، امروز ۲۰آذر ۱۴۰۱، به «اعتماد» گفته است: «۸ خواهر هستیم و خدانور تنها پسر خانواده بود. یکی از خواهرانم هم که ۲۱ سال داشت بعد از ماجرایی که برای خدانور اتفاق افتاد، دق کرد و مُرد.خدانور نامزد داشت و گچ‌کار بود. از بچگی گچ‌کاری می‌کرد و خرج خانواده را می‌داد. البته مادرم هم تا قبل از اینکه خدانور کار کند همه ما را یکه و تنها بزرگ کرد. بعد هم که خدانور بزرگ شد او خرج مادر و خواهرم را می‌داد. الان از مسجد زاهدان به مادرم کمک می‌کنند.
+189
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  پنجاه و هفتی - پلیموث، انگلستان

  کثیف تر از آخوند خود آخوند هستش. خدانور پاک بود و عاشق و آخوند ملعون چشم دیدن خوبان را نداره
  1
  67
  دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  خدانور لجه‌ای خیلی مظلومانه شهید شد. به قتلش هم قناعت نکردند و هویت ایرانیشو هم ازش گرفتند و اونو یک سارق سابقه دار معرفی کردند. نور خداوند راستین بر روانت ای خدانور.
  1
  40
  دوشنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۳:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.