نماینده مجلس: حکم اعدام محسن شکاری برای جامعه مبارک است / اعدام زود نبود، دیر هم شد

سایت رویداد 24: حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده مجلس یازدهم در واکنش به انتقادات درباره اعدام محسن شکاری و اینکه «آیا محاربه هراس افکندن در دل مردم است یا ماور» به رویداد۲۴ می‌گوید: اگر اقرار متهم و شهادت شهود را مشاهده کنید، کاملا مصادق هراس‌افکنی است و مستحضر هستید که کلمه مردم که در متن قانون آمده است، به این معنا نیست که مامور جزیی از مردم نباشد. شهادت شهود هم دال بر ترسیدن مردم است. این یک مطلب بدیهی است وقتی یک نفر چاقو به دست می‌گیرد و طبیعتا مردم می‌ترسند و دچار رعب می‌شوند.
هرکسی در حکم محسن شکاری تشکیک کند، بی‌دقت یا غرض‌ورز است
او می‌گوید: اساسا کسی که چاقو می‌کشد می‌خواهد بترساند و در تعریف این جرم حتی تحقق ترس هم ماخوذ نشده است. وقتی ارکان قانونی این جرم را نگاه می‌کنیم، نیامده که حتما این ترس تحقق پیدا کند. چاقو می‌کشند که مردم بترسند و دیگر کسی در صحنه مانع از بازگشایی راهبندان باشد. کسی که در این موضوع تشکیک کند کند یا بی دقت است یا خدایی نکرده غرض‌ورزی است.
مامور هم جزیی از مردم است و چاقوکشی بر ترساندن مصداق محاربه است
نماینده مجلس یازدهم می‌گوید: آنچه در عدله شرعی آمده و مبنای قانونی این ماده است، اساسا کسی استثنا نشده است. (در تعریف محاربه، باید برای هراس مردم باشه نه نیروی نظامی یا ماموران) مامور هم قبل از اینکه مامور باشد، یک شهروند است و فتوای صریح داریم که حتی اگر برای ترساندن یک نفر، چاقو بکشد مصداق محاربه است.

نقدعلی می‌گوید موضوع محسن شکاری فقط درگیری با مامور نبوده است و در راستای بستن خیابان با مردم هم درگیر شده است و حین درگیری سلاح را روی مردم کشیده است و طبق سخنان صریح شهود، هرکسی که سمتش می‌رفته را هم می‌ترسانده است.

حکم مانند آبی است که در لحظه تشنگی باید به مردم داده شود
او در پاسخ به اینکه «معمولا احکام دادگستری سال‌ها طول می‌کشد، چطور در این یک فقره به سرعت به دیوان عالی هم رفت و تایید و اجرا شد» می‌گوید: اجرای سریع حکم بهترین کار ممکن بود زیرا مردم انتظار برخورد سریع را دارند. حکم مانند آبی است که در لحظه تشنگی باید به مردم داده شود. جامعه ما تشنه برخورد با اغتشاشگر و متخلفان امنیت بود و طی دوسه ماه گذشته جامعه کاملا تشنه این موضوع بود.
نه تنها حکم اعدام محسن شکاری زود اجرا نشد، بلکه با تاخیرهم اتفاق افتاد
نماینده خمینی‌شهر استان اصفهان می‌گوید: اتفاقا نه تنها حکم اعدام محسن شکاری زود صادر و اجرا نشد، بلکه با تاخیر هم اتفاق افتاد. جوری که سیستم قضایی از سوی نخبگان، بزرگان و مراجع تقلید تحت فشار بود که چرا در قبال کسانی که هرروز آتش می‌زنند و می‌کشند، اقدامی نمی‌کنید.
باید به سمت قضایی اسلامی برویم؛ قضایی اسلامی در لحظه است
او می‌گوید: ما باید به سمت «قضایی اسلامی» برویم چراکه قضایی اسلامی در لحظه است. متاسفانه در سال‌های اخیر پروسه رسیدگی و صدور حکم طولانی شده است و برخی از این طولانی شدن سوءاستفاده می‌کنند و از چنگ عدالت اجتماعی فرار می‌کنند که این به واسطه کند شدن روند قضایی است. سنت درست همین است که سریع رسیدگی شود. در این پرونده هم مُر قانون رعایت شده است.
حکم محسن شکاری برای جامعه مبارک است
نقدعلی گفته من به طولانی شدن روند پرونده‌های اقتصادی که بعضا چندسال هم طول می‌کشد نقد دارم، چراکه اغلب آنها ماهیت کارشناسی ندارند و ماهیت قضایی دارند. در این پرونده هم هیچ موضوع کارشناسی وجود نداشته و قاضی در لحظه و خیلی هم درست حکم داده است و این حکم را مبارک برای اثرگذاری مجازات در جامعه می‌دانیم  و امیدواریم در پرونده‌های آتی نیز ضمن رعایت قوانین سرعت را هم در نظر بگیرند چرا که جامعه تشنه برخورد با اغتشاشگران است. از همین رو مجازات را با حکم واتهام همخوان می‌دانم و مطابق با شرعیت، قران، قانون و متن فقها است.
+8
رأی دهید
-224

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  نشاشیدی ، شب درازه !! مبارک و میمنت اونروزیست که همه شما اهریمنان ، طناب دار بر گردن و معلق در هوا رقص مرگ بکنید !!
  0
  112
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  مطالبه گر - تورنتو، کانادا

  شغال حکم کشتن بچه ها چیه ؟. حر….زاده حکم کور کردن چیه ؟. زالو حکم تجاوز چیه ؟ . بی ناموس حکم شکنجه و اعترافات اجباری چیه ؟. اون روی سکه را هم خواهید دید بیشرف
  0
  58
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  sama128 - شیراز، ایران

  بخدا اگر یه خوک پشت تریبون اون طویله بود از کشته شدن ناجوانمردانه یه انسان یه جوان یه بی گناه گریه میکرد ؛ خدایا انسانم آرزوست !!!!!! ؛ پول و پست و مقام چقدر ارزش داره بی ناموس اینقدر راحت از مرگ یه انسان حرف میزنی .
  0
  49
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  بی پدر وجودش رو داری بدون محافظ هات بیرون بیایی که توی همون دهن کثیفت رو مردم قهوه ایی کنند
  0
  49
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۵:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  منتظر الزورو - کپنهاگ ، دانمارک

  این اراذل اسلامگرای نظام آخوندی حرف حساب سرشون نمیشه. راهی به جز مقابله با مثل, حد اقل ۱۰ به ۱ وجود نداره. بابت هر قتل حکومتی/اسلامی ۱۰ اعدام انقلابی جواب میده. از همین نشخوار کنندگان طویله نظام باید شروع کرد.
  0
  43
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  در تمامی دنیا در مجلسها نمایندگان از حق مردم دفاع میکنند. تنها در این نظام کثیف است که مثلا نماینده مردم در عوض دفاع از حق قانونی مردم که میپرسند به چه دلیل هموطن ما را توسط وحشیان گشت ارشاد با چنان وحشیگری جوانی را به خاطر یک مسئله بی اهمیت دستگیر مبکنند و روز بعد پیکر بی جان این هموطن را به خانواده اش برمیگردانند. وظیفه تو انگل در مجلس دفاع از این شخص است اما از انجایی که تو بیشرف حـ... با ان لباس و دستمال دور سرت نماینده غیر قانونی هستی حق این را نداری که ترقیب به اعدام جوان ایرانی در سرزمینش بکنی. من فقط این را به تو ناخلف میگویم تو تنها به اخرین منظره ای تمرکز کن که از بالای تیر چراغ برق در اطرافت میبینی. انروز دیر نیست!!!
  0
  27
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  این جلاد را باید ۲ بار اعدام کرد . قبلش هم باید اخته بشه که بیشتر بین حوری ها بهشتی ذجر بکشه
  0
  31
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.