تداوم اعتراضات در تهران، اصفهان و تبریز

تصاویر ویدئویی حاکی است که جمعی از مردم شامگاه شنبه دست‌کم در شش منطقه تهران از جمله ستارخان، چیتگر، آریاشهر و فلکه دوم صادقیه، جنت‌آباد، هفت حوض، دو منطقه گوهردشت و گلشهر کرج، و همچنین شهرهای اصفهان، اهواز، تبریز، سنندج و رشت در اعتراض به اعدام محسن شکاری و خطر اعدام دیگر معترضان بازداشت شده به خیابان آمدند.

خیابان ستارخان، خیابانی که محسن شکاری به اتهام بستن آن و درگیری با یک نیروی بسیج در همین منطقه، از سوی دادگاه انقلاب به مجازات «محاربه» محکوم و پنجشنبه هفدهم آذر ماه «اعدام» شد، شامگاه شنبه برای سومین شب پیاپی صحنه اعتراضات جمعی از مردم بود.

معترضان در خیابان ستارخان با سردادن شعار «بسیجی، سپاهی، داعش ما شمایی»، «خامنه‌ای قاتل، ما همه محسن هستیم»، به اعدام محسن شکاری اعتراض کردند.
در تجمع‌های اعتراضی ستارخان، نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی چند بار با شلیک گاز اشک‌آور درصدد پراکنده کردن مردم و سرکوب اعتراضات شبانه این منطقه برآمدند.

اعتراضات مردمی در ستارخان اما تا ساعت‌های پایانی شنبه شب ادامه داشت. معترضان با برپایی آتش در حاشیه خیابان ستارخان و خیابان‌های اطراف به سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای»، «فقر، فساد، گرونی، میریم تا سرنگونی» و «این همه سال جنایت، مرگ بر این ولایت» ادامه دادند.
معترضان در شهرک چیتگر شامگاه شنبه چون دو شب گذشته بار دیگر به اعدام محسن شکاری اعتراض کرد و از جمله شعار «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله» و «مرگ بر خامنه‌ای» سردادند. آنها همچنین ابراز نگرانی خود از احتمال اعدام دیگر معترضان با سردادن شعار «این آخرین پیامه، اعدام کنی قیامه» بیان کردند.منطقه جنت‌آباد در شمال غربی تهران نیز شامگاه شنبه شاهد اعتراضات گسترده مردم و به ویژه زنان و جوان به اعدام محسن کشوری بود. معترضان در جنت‌آباد با آتش زدن سطل‌های زباله و بستن برخی خیابان‌های این محدوده، شعار «جمهوری اسلامی، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» و «مرگ بر دیکتاتور» سردادند.

منطقه آریاشهر و فلکه دوم صادقیه در غرب تهران نیز از جمله مناطقی است که شامگاه شنبه صحنه اعتراضات خیابانی جمعی از مردم با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «زن، زندگی، آزادی» بود.

در شرق تهران نیز جمع پرشماری از مردم شامگاه شنبه در میدان هفت حوض نارمک تجمع اعتراضی برپا کردند و با راهپیمایی در محدوده این میدان خواهان توقف سرکوب و اعدام‌ها شدند و شعار «این آخرین پیامه، اعدام کنید قیامه» سردادند.

مناطقی در محدوده میدان انقلاب نیز شامگاه شنبه شاهد شعارهای اعتراضی و شبانه بود. شعار «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» از جمله شعارهایی است که جمعی از مردم از مجتمع‌های مسکونی خود در این منطقه سردادند.

جمعی از مردم در محله پیامبر تهران نیز شامگاه شنبه در اعتراض به اعدام محسن شکاری و صدور حکم اعدام برای شمار دیگری از معترضان به سردادن شعارهایی علیه جمهوری اسلامی از مجتمع‌های مسکونی خود پرداختند.

دست‌کم در دو منطقه گلشهر و گوهردشت کرج نیز معترضان شامگاه شنبه برای اعتراض به اعدام محسن شکاری و احتمال اجرای حکم اعدام چند تن از معترضان دیگر به خیابان آمدند.

اعتراضات خیابانی در گلشهر کرج، بیشتر در محدوده خیابان درختی، متمرکز بود و در گوهردشت نیز تصاویر ویدیویی حاکی از حضور پرشمار معترضان در «راهپیمایی سکوت» است که شامگاه شنبه در اعتراض به اعدام محسن شکاری برپا شد.
اعتراضات در زاهدان، اهواز، سنندج و رشت
شهر زاهدان نیز شامگاه شنبه شاهد اعتراضات پراکنده و شعارنویسی در خیابان‌های اصلی این شهر در محکومیت اعدام محسن شکاری بود.

جمعی از مردم شهر اهواز نیز شامگاه شنبه در اعتراض به اعدام محسن شکاری به خیابان آمدند و با برپایی آتش در برخی از مناطق این شهر از جمله در منطقه گلستان اهواز اقدام به بستن بخشی از خیابان کرده و شعارهای ضد حکومتی سردادند. شعارهایی نمرگ بر دیکتاتور» و «وعده‌هاشون سرابه، جوابش انقلابه» از جمله شعارهای معترضان در اهواز بود.

در سنندج نیز عصر و شامگاه شنبه جمعی از مردم در محله حسن‌آباد سنندج، در در اعتراض به کشتار و اعدام معترضان در محل کشته شدن هومن عبداللهی و به یاد او شمع روشن کردند.

مناطق مختلفی از شهر رشت هم شامگاه شنبه نوزدهم آذر ماه با وجود فضای بسیار سنگین امنیتی، به صحنه اعتراضات ضد حکومتی و همچنین اعتراض به اعدام محسن شکاری و دیگر معترضان کشته شده تبدیل شد.
جمعی از معترضان نیز از عصر شنبه در خیابان‌های مرکزی شهر تبریز با سردادن شعارهایی در اعتراض به اعدام محسن شکاری تجمع کردند. در ادامه نیز معترضان در تبریز با راهپیمایی سکوت به اعتراضات خود تا ساعات پایانی شنبه شب ادامه دادند.
+25
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.