امام جمعه اهل سنت خاش «ربوده و کشته شد»

 مولوی عبدالواحد ریگی، امام جمعه اهل سنت مسجد «امام حسین» خاشرادیو فردا: گزارش‌ها رسمی از ایران از «ربایش و کشته شدن» مولوی عبدالواحد ریگی، امام جمعه اهل سنت مسجد «امام حسین» خاش، در استان سیستان و بلوچستان حکایت دارد.

شورای تامین سیستان و بلوچستان با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید این خبر اعلام کرد که مولوی عبدالواحد ریگی، ظهر روز پنج‌شنبه، ۱۷ آذر، از سوی «افراد ناشناس» ربوده شد و به «شهادت» رسید.

هم‌زمان، دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان با اشاره به برخی جزییات این ربایش مدعی شد: «مولوی عبدالواحد ... روز گذشته در مسجد حضور داشت که افراد ناشناس از درب پشتی مجسد وی را صدا کرده و سوار یک خودروی پژو بدون پلاک می‌کنند».

بر اساس اظهارات دادستانی، جسد مولوی عبدالواحد روز جمعه ۱۸ آذر در یکی از جاده‌های فرعی شهرستان خاش «در حالی که سه گلوله به وی شلیک شده بود، کشف و شناسایی شد».

آن‌طور که دادستان مرکز استان اعلام کرده «گلوله‌ها از ناحیه سر خارج شده» بود.

شورای تامین سیستان و بلوچستان اما در بیانیه خود گفته است که گزارش‌های تکمیلی در این زمینه را پس از بررسی دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، منتشر خواهد کرد.
محل کشف پیکر مولوی عبدالواحد ریگی امام جمعه اهل سنت خاشخبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، هم با استناد به این بیانیه امام جمعه اهل سنت خاش را از «مولوی‌های شاخص منطقه» معرفی کرده است.

این خبر پس از ادامه اعتراضات در شهرهای سیستان و بلوچستان و تنش‌های لفظی میان حکومت و مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت مسجد مکی زاهدان منتشر می‌شود.

آقای عبدالحمید از زمان تیراندازی به معترضان به خبر تجاوز یک فرمانده نظامی به یک دختر بلوچ، بارها به صراحت از سیاست‌های جمهوری اسلامی، به‌ویژه علی خامنه‌ای انتقاد کرده است.

در کنار انتقادهای تند شماری از مقام‌های بلندپایه جمهوری اسلامی از مولوی عبدالحمید، بر اساس بولتن لورفته خبرگزاری فارس برای فرمانده سپاه، علی خامنه‌ای نیز توصیه کرده که این روحانی محبوب اهل سنت، «بی‌آبرو» شود.
+71
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۹
  Attila14 - استکهلم، سوئد

  فاطی ضحاک!. من که چندان اعتقادی به دین ندارم ولی چند وقته فکرمیکنم چرا سنیها باید جور حماقت و خرافات ما رو بکشن تو این مملکت!. از امروز من سنی هستم
  1
  37
  شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  اهل سنت واقعی ما هستیم، این جماعت اهل بدعت هستند. پیامبر ص در حدیث ثقلین بیان فرمودند: إنی تارکٌ فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی أهل بیتی ما إن تمسکتم بهما لن تضلوا و لن تزلوا. من در میان شما دو چیز سنگین گران بها را به جا می گذارم؛ کتاب خدا و عترت، اهل بیت ام. مادامی که به آن دو چنگ بزنید، هرگز گمراه نخواهید شد و هرگز نخواهید لغزید. هیچ زمانی نگفت، برید دنبال ابوبکر و عمر و عایشه (کسانی که با اهل بیت ع جنگیدند و خانه پیامبر ص را به آتش کشیدند).
  59
  5
  شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  این روحانی عزیز را ( تکفیری ها ) کشتند چون عبدالواحد ریگی یکی از طرفداری سخت و سفت جمهوری اسلامی ایران بود . این در حالی است که این یارو شپشو اسماعیل زهی هیچ چیز در باره مرگ ان نمیگویید جون خود این تکفیری ها این کار را کردند تا یک گوشزد به اهل سنت طرفدار جمهوری اسلامی ایران باشد . در ضمن عبدواحد ریگی گفت کسی که از وطنش دفاع نکند از ناموسش هم دفاع نمیکنید. الان زاهدان مرکز تمامی این تکفیری ها وداعش و وهابی ها شدند و از تمام منطقه راهی مشهد هستند تا انجا را نا امن کنند. ولی جمهوری مقتدر اسلامی ایران و ما ها چنان پوزی از این به خاک بمالیم که همه دنیا عبرت بگیرند مخصوصا عر عر بستان سقوطی و دار ودسته انها.
  16
  4
  شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  2023Azadi - لینز، اتریش
  دست کردین تو لونه زنبور😉
  1
  12
  شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  2023Azadi - لینز، اتریش
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  زر نزن زیادى!. مرغ پخته که چى آیت الله خمینى زیره خاک هم به حرفات میخنده😅😂😂
  0
  4
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  جایی بس تشکر دارد از تیزبینی جنابعالی. کاملا صحیح فرمودید.
  0
  0
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۴
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  شما افغانی ها مبارز و ایران دوست که پا به پا مای در جنگ ایران و عراق بر علیه تمامی ظلم و ستم جنگید همیشه دوستان و برادرامان عزیز ما در ایران هستید .با اینکه خیلی از شما ها اهل تسنن هستید ولی حساب شما با انهای که چه ایرانی خلافکار و چه افغانی خلافکار زمین تا اسمان فرق دارد. و با هردو گره بشدت مبارزه میشود.
  0
  0
  یکشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.