احتمال وجود تسلیحات در پروازهای شرکت هواپیمایی وابسته به سپاه به مقصد بیروت

العربیه:به گفته منابع «العربیه«، هواپیماهای شرکت هواپیمایی «معراج» وابسته به سپاه پاسداران، پروازهایی را به مقصد فرودگاه بیروت انجام می‌دهند که این پروازها می‌تواند حامل تسلیحات و تجهیزات حساس و مورد نیز «حزب‌الله» لبنان باشد.

این منابع با اشاره به سوءاستفاده مقامات جمهوری اسلامی از فرودگاه بیروت خاطرنشان کردند، این اقدام می‌تواند به لبنان آسیب اقتصادی وارد کند.

به گفته منابع العربیه، اولین پرواز شرکت معراج به مقصد فرودگاه بیروت، در 14 نوامبر صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، پیوستن فرودگاه بیروت به مسیر قاچاق اسلحه از ایران به لبنان، یکی از نگرانی‌های اسرائیل است.

منابع العربیه افزودند، پروازهای شرکت هواپیمایی معراج به صورت هفتگی در فرودگاه بین‌المللی دمشق به زمین می‌نشیند.

اسرائیل پیشتر حزب‌الله لبنان را متهم کرده بود که با استفاده از «پروازهای غیرنظامی» به مقصد دمشق، اقدام به انتقال اسلحه از ایران به لبنان کرده است.

آویخای ادرعی، یکی از سخنگویان ارتش اسرائیل در توییتی اعلام کرده بود، یکی از فرماندهان ارشد حزب‌الله با استفاده از جایگاه خود و سوءاستفاده از زیرساخت‌های دولت لبنان، به پسر خود برای انتقال اسلحه از ایران به لبنان کمک کرده است.

او در این زمینه تأکید کرد: «برای اطمینان از محرمانه بودن [این عملیات]، این تسلیحات توسط پروازهای غیرنظامی از ایران به فرودگاه بین‌المللی دمشق منتقل می‌شود. این امر غیرنظامیان را در معرض خطر فوری قرار می‌دهد.»

ادرعی خاطرنشان کرد، حزب‌الله «برای [تحقق] اهداف تروریستی و منافع جمهوری اسلامی، از دولت و شهروندان لبنانی سوء‌استفاده می‌کند.»
+20
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.