ایلان ماسک توییتر را به «هتل» برای کارکنان تبدیل کرده

اتاق کنفرانسی که در مقر توییتر در سانفرانسیسکو تبدیل به اتاق خواب شده استبی بی سی: مقامات شهر سان فرانسیسکو آمریکا در حال بررسی این موضوع هستند که آیا توییتر با تبدیل فضای اداری به اتاق خواب برای کارکنان،‌ قوانین ساختمان را نقض کرده است یا خیر.

تصاویری از دفاتر توییتر به دست به بی‌بی‌سی رسیده از جمله این که در یک اتاق کنفرانس، یک تخت دو نفره، یک کمد لباس و دمپایی دیده می‌شود.

در تصویری دیگر یک ماشین لباسشویی تازه نصب شده است که کارکنان می‌توانند لباس‌های خود را بشویند.

یکی از کارمندان سابق توییتر گفته که ایلان ماسک، رئیس جدید این شرکت رسانه‌های اجتماعی، از زمانی که توییتر را در ماه اکتبر خریداری کرده، دردفتر مرکزی آن اقامت داشته است.

پس از دعواهای حقوقی چند ماهه، ایلان ماسک سرانجام در ماه اکتبر توانست شرکت توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کند.

آقای ماسک ماه گذشته به تمام کارکنان توییتر ایمیل زد و گفت که برای موفقیت باید «بسیار سخت‌گیر» باشند.

او همچنین گفت که «تنها عملکرد استثنایی منجر به نمره قبولی می‌شود.»

دپارتمان بازرسی ساختمان سانفرانسیسکو تایید کرده که در حال بررسی تخلفات احتمالی پس از یک شکایت است.

آقای ماسک گفته که مقامات شهری به شرکت‌ها به دلیل فراهم کردن تختخواب برای «کارمندان خسته» حمله می‌کنند.

او در توییتی که بعدا حذف کرد گفته بود که «تا زمانی که این سازمان (توییتر) درست نشود» در دفتر کار می‌کند و می‌خوابد.

بی‌بی‌سی همچنین تصاویری دریافت کرده که نشان می‌دهد درساختمان توییتر از مبل به عنوان تختخواب استفاده می‌شود.

توییتر به درخواست بی‌بی‌سی برای اظهارنظر در این مورد پاسخی نداده است.

اسکات وینر،‌ سناتور ایالت کالیفرنیا به بی‌بی‌سی گفته: «او (ایلان ماسک) اکنون کارکنان را در توییتر می‌خواباند. واضح است که او واقعا به مردم اهمیت نمی‌دهد. او به افرادی که برای او کار می‌کنند،‌ اهمیتی نمی‌دهد.»

یکی از مقامات بخش بازرسی‌های ساختمان به سی‌بی‌اس نیوز گفته: «ما باید مطمئن شویم که ساختمان توییتر طبق برنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد.»
مبل‌هایی که به محل خواب کارکنان تبدیل شدهبه گزارش بلومبرگ، گفته می‌شود که کارکنانی از تسلا و سایر مشاغل متعلق به ایلان ماسک در این اتاق‌ها جا داده شده‌اند که برای کار به توییتر آورده شده‌اند و برخی از آن‌ها برای جلسات کاری به توییتر می‌آیند.

پاتریک هانان،‌ مسئول بازرسی ساختمان به سانفرانسیسکو کرونیکل گفته که همه شکایات را بررسی کرده و قوانین متفاوتی برای ساختمان‌های مسکونی حتی ساختمان‌هایی که برای اقامت کوتاه مدت استفاده می شوند،‌ وجود دارد.

در ماه مه ۲۰۲۰، قبل از روی کار آمدن آقای ماسک،‌ توییتر به کارمندانش گفته بود اگر بخواهند می‌توانند برای همیشه از خانه کار کنند،‌ زیرا کار از راه دور آن‌ها در طول قرنطینه‌های کووید موفقیت آمیز بوده است.

ماه گذشته آقای ماسک گفت که کار کردن از راه دور به پایان خواهد رسید.
+12
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.