سلین دیون به دلیل ابتلا به بیماری نادر عصبی «فعلا نمی‌تواند بخواند»

سلین دیون، خواننده سرشناس کانادایی از لغو بسیاری از کنسرت‌های تور اروپایی خود به دلیل ابتلا به یک بیماری عصبی نادر که به او اجازه خوانندگی نمی‌دهد، خبر داد.

خانم دیون روز پنج‌شنبه با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که بیماریش سندرم شخص سفت (Stiff-person syndrome) تشخیص داده شده که از هر یک میلیون نفر، تنها یک نفر به این بیماری دچار می‌شود. 

وی در این پیام گفت: «هرچه بیشتر درباره این شرایط نادر می‌آموزم، بیشتر می‌فهمم دلیل اسپاسم‌هایی که داشتم چه بوده است. متاسفانه این اسپاسم‌ها همه جنبه‌های زندگی من را تحت تاثیر قرار داده است. بعضی وقت‌ها در راه رفتن من اختلال ایجاد می‌کند و نمی‌گذارد آن‌طور که باید از تارهای صوتی‌ام برای خواندن استفاده کنم.»

بنا بر توضیح موسسه ملی اختلال‌های عصبی و سکته مغزی، سندرم شخص سفت یک سندرم پیشرونده نادر است که سیستم عصبی، بویژه مغز و نخاع را تحت تاثیر قرار می‌دهد. عوارض آن ممکن است شامل سفتی شدید عضله‌ها، انقباض‌های سفت و دردناک در تنه و قسمت‌های دیگر بدن باشد و توانایی حرکت را به شدت مختل سازد. برخی از درمان‌ها ممکن است علائم این بیماری را بهبود بخشند اما آن را بطور کامل درمان نمی‌کنند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Céline Dion (@celinedion)


سلن دیون می‌گوید مدتی است درگیر وضعیت سلامت خود است و از یک تیم پزشکی حرفه‌ای و حمایت فرزندانش بهره می‌برد. او می‌گوید: «با درمانگر پزشکی ورزشی خود هرروز تمرین می‌کنم تا قدرت و تواناییم را برای اجرای مجدد بیابم. اما باید اعتراف کنم که این کار برای من مثل یک مبارزه است.»

این برنده جایزه گرمی با تاکید بر این‌که خوانندگی تنها کاری است که بلد است و به آن عشق می‌ورزد، می‌گوید: «دلتنگ شما هستم. دلتنگ دیدار شما و روی صحنه رفتن و برای شما اجرا کردن هستم. من همیشه در اجراهایم با تمام وجود ظاهر می‌شدم اما شرایطم اکنون نمی‌گذارد این کار را بکنم. امیدوارم که در مسیر بهبود باشم. تمام تمرکز من روی همین است.»

او با قدردانی از مخاطبانش که در شبکه‌های اجتماعی از او حمایت می‌کنند، می‌گوید: «این برای من خیلی باارزش است. مراقب خودتان باشید. خوب باشید. دوستتان دارم و واقعا امیدوارم به زودی بتوانم شما را ببینم.»

کنسرت‌های بهار ۲۰۲۳ سلین دیون برای سال ۲۰۲۴ مجددا برنامه‌ریزی و ۸ اجرای تابستان او نیز لغو خواهند شد.
+14
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.