نیروی انتظامی معترضان را به «برخورد قاطع» تهدید کرد: «دیگر خویشتنداری نمی‌کنیم»

رادیو فردا: با نزدیک شدن به سه ماهگی اعتراضات سراسری در ایران، فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و سازمان اطلاعات فراجا معترضان را به برخورد «قاطع و عبرت‌آموز» تهدید کردند.

حسین اشتری، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی، مدعی شد که پلیس تاکنون در قبال این معترضان از خود «خویشتنداری» نشان داده و از این پس «قاطعانه» با آنها برخورد خواهد کرد.

همزمان سازمان اطلاعات فراجا، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، با صدور بیانیه‌ای مدعی شد طی اعتراضات اخیر به «۱۶ باند و شبکه» قاچاق سلاح «ضربه» وارد کرده است.

حسین اشتری که روز چهارشنبه، ۱۶ آذر، به مناسبت روز دانشجو در دانشکده افسری «امام حسن» سخن می‌گفت، معترضان را «فتنه‌گران» نامید و افزود:‌ «بیش از ۷۰ روز است که پلیس در میدان مقابله با فتنه‌گران حضور مقتدرانه دارد.»
عالی‌ترین مقام انتظامی جمهوری اسلامی بدون اشاره به دلایل کشته‌ شدن افرادی که به صورت مسالمت‌آمیز در خیابان‌ها حضور داشتند، اضافه کرده که «کارکنان فراجا... طی این مدت اجازه نداده‌اند که معاندان و ضدانقلاب به اهداف شوم و پوشالی خود برسند».

اشتری همچنین تهدید کرد که «پلیس با کسانی که امنیت مردم را هدف قرار داده‌اند قاطعانه برخورد خواهد کرد و دیگر خویشتنداری نخواهد کرد».

وی در حالی «امنیت مردم» را «خط قرمز پلیس» عنوان کرده که امنیت معترضان حتی در دانشگاه‌ها و مدارس، از سوی نیروهای امنیتی نه تنها تامین نشده، که مورد تعرض نیز قرار گرفته است.

اشتری همچنین با اشاره به «کشته‌ و جانباز» شدن «بسیاری از همکاران» پلیس در اعتراضات اخیر افزود که «از این رو پلیس مقتدرانه‌تر از قبل و بر اساس قانون با افرادی که به دنبال شرارت و ناامنی هستند، برخورد می‌کند».

در نزدیک به سه ماهی که از آغاز اعتراضات سراسری پس از مرگ مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد می‌گذرد، مقامات جمهوری اسلامی بارها معترضان را تهدید کرده‌اند، اما این اعتراضات هم‌چنان ادامه دارد.

سازمان اطلاعات فراجا، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی هم با صدور بیانیه‌ای مدعی شد طی اعتراضات اخیر به «۱۶ باند و شبکه» قاچاق سلاح «ضربه» وارد کرده است.

در این بیانیه به طور مشخص آمده است که از تاریخ ۲۶ شهریور تا ۱۴ آذرماه سال جاری «ضربه» این نیرو به این باندها وارد شده است.

این تاریخ به این معنی است که یک روز پس از مرگ مهسا امینی در بازداشت پلیس امنیت اخلاقی، این عملیات پلیس نیز آغاز شده است.

در این بیانیه آمده که «از ۲۶ شهریور تا ۱۴ آذرماه ۱۴۰۱، ۲۸۲۷ قبضه سلاح جنگی، ۵۴۸۷ قبضه سلاح شورشی و در مجموع ۸۳۱۴ قبضه سلاح کشف شده است».

این بیانیه بدون اشاره به شمار کشته‌شدگان اعتراضات که در حال حاضر سازمان حقوق بشر ایران تعداد آنها را تاکنون دست‌کم ۴۵۸ شهروند از جمله ۶۳ کودک و ۲۹ زن اعلام کرده، بر ادامه «کوشش» نیروهای پلیس برای «تامین امنیت در ایران اسلامی» تاکید شده است.

این بیانیه معترضان را به «برخورد قاطع و عبرت آموز» تهدید کرده و «به دشمنان ضدانقلاب، منافقان کوردل، و مزدوران آنها» نیز هشدار داده که مجموعه انتظامی با آنها «مماشات» نخواهد کرد.

نیروهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی تاکنون مسئولیت کشته‌ شدن صدها معترض پیر و جوان را بر عهده نگرفته و همه چیز را به «دشمن» و «تروریست‌ها» و «تجزیه‌طلبان» و رسانه‌های خارج از کشور نسبت داده‌اند.
+7
رأی دهید
-130

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  چه غلطی بیشتر از این میخواهی بکنی اوشتری بدبخت دیگه بزودی نوبت مردم هست بخدمت شما وطن فروش جنایتکار برسن
  7
  101
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  مولا علی یار و نگهدارتون .
  131
  15
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش

  مردم هم خویشتندارى نمى کنند 😉. ١ جان بسیجى در ماه هم میشه ١٠-١٠٠ تا 🖕🏻
  4
  90
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  یعنی بیش از ۵۰۰نفر شهید راه ازادی کودک کشی بیش از ۱۵۰۰۰ جوانهای ازادیخواه در زندان خویستنداری است. نه مردک انگل این تمام قدرت شما هست که رو به تحلیل است. هر خونی که از ما در خیابانها بریزد درخت خیزش ما بیشتر تقویت میشود. حالا تو گوش کن تا فرصت از دستت نرفته اسلحه ها را به روی دشمن ایران و ایرانی برگردان و به ما ازادیخواهان بپیوند. در غیر اینصورت جریمه سختی در انتظارت هست. دشمن مشترک ما خاندان خاینه ای رذل میباشد. هر روز که ژودتر به ما در خیابان بپیوندید میتوانیم از بخشی از جنایاتتان چشم پوشی کنیم و در دادگاه عدل ایران تخفیف بگیرید.
  5
  80
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  مگر امپریالیسم و صهیونیسم با من خویشتنداری کردند که ما بخواهیم با دست‌نشاندهایشان خویشتنداری کنیم؟!
  120
  17
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  در مقابل اراده مردمی که از جان خویش گذشته و به کف خیابان آمده اند، هیچ غلطی نمیتونین بکنین! بترسین از روزی که مردم مسلح بشن!
  4
  50
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران

  جدا از خامنه ای مفعول و دار و دسته فاسدش خون جوانان بیگناه ما بر دستان تک تک ما که در خانه های گرم نشستیم و عافیت طلبی را بر آزادی ترجیح دادیم نیز هست . ولی فکر نکنید با خانه نشینی از گزند نیش این افعی پلید در امان خواهید ماند . دور نیست که به سراغ شما و عزیزانتان هم بیاید . اگر یک بار همه با هم برای چند ساعت بیرون بیاییم بساط این ظلم برچیده خواهد شد. فقط چند ساعت وقت نیاز دارد.
  11
  50
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۲
  vg2000 - اسلو، نروژ

  ما داریم برمیگردیم برای جنگه مسلحانه باید جنگ مسلحانه را شروع کرد برای آزادی ایران
  3
  50
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  خواهیم دید چه کسی خویشتنداری نخواهد کرد مرتیکه شتر.
  3
  42
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  سعید رحیم زاده - برلین، آلمان

  اگر خویشتنداری کنید پس مادر به خطا هستید. پس ببین ما مردم انقلابی چطور با خودت و عزیزانت چه در ایران و چه در خارج چطور خویشتنداری نمی‌کنیم. مادر به خطاها
  2
  25
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش

  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  تمرکز دادن یادت نره با این بحث ها😉
  2
  24
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  2023Azadi - لینز، اتریش

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  یارتون بود ولى الان فهمیده چه ولدوزناهاى هستید ، دیگه یاریتون نمیکنه 😉
  2
  24
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  این زنها و دخترهایی که من می بینم تا حجاب سر شما نکنن ولکن نیستن! حالا هی هرزه درایی کنین! همچین میکنن که نفهمین کی «خویشتنداری» تون پاره پوره شد! من توصیه میکنم باتون رو از دست و بال بسیجی هاتون جمع کنین و هفت سوراخ قایم کنین تا مردم باتون ها رو تو «خویشتنداری» تون ! استغفروالله! ببین میذارن ما عفت کلام مونو حفظ کنیم یا نه؟!
  0
  6
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  Chokam - ری، ایران
  تهدید میکنه چون میدونه این ملت یه کوکتل مولوتف هم پشتوانه شون نیست. زنها اما بی حجابی پشتوانه شونه ،بااین پشتوانه پیروز میشن
  2
  0
  جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.