فاکس نیوز: مردم ایران از آمریکا می‌خواهند «انقلاب» آنها را به رسمیت بشناسد

العربیه:  برخی صحبت از لزوم حمله به رژیم کردند و گفتند آمریکا می‌تواند با «حملات دقیق» به پایگاه‌های نظامی و بیت رهبری به مردم ایران کمک کند

مردم معترض ایران طی گفت‌وگو با شبکه خبری «فاکس نیوز» از دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده خواستند تا خیزش آنها علیه جمهوری اسلامی را به عنوان «انقلاب» به رسمیت بشناسد.

به گفته این خبرگزاری، کنشگران ایرانی می‌گویند اگر کاخ سفید به جای طفره رفتن و به کار بردن عباراتی مانند «تظاهرات» و «اعتراضات»، خیزش مردم را به عنوان «انقلاب» به رسمیت بشناسد، آن وقت دولت آمریکا ترغیب خواهد شد تا از مردم ایران حمایت بی قید و شرط کند.

مردم ایران به «فاکس نیوز» گفتند که حجاب اجباری صرفاً یک «اشکال در سیستم» نیست که بتوان آن را با «اصلاح» برطرف کرد، بلکه تحقیر و بدرفتاری شدید با زنان یکی از ویژگی‌های بنیادی رژیم اسلامگرای تهران است که باید «ریشه‌کن» شود.

به گفته آنها، مردم ایران برای «انقلاب و تغییر رژیم» به خیابان‌ها آمده‌اند، به همین دلیل هم وقتی دولت بایدن با جمهوری اسلامی مذاکره می‌کند، مردم ایران خشمگین می‌شوند، چرا که این به معنای «بقای رژیم» است.

مردم به «فاکس نیوز» گفته‌اند که دولت بایدن از سرنگونی کامل جمهوری اسلامی حمایت نمی‌کند، و صرفا حرف از «اصلاحات» می‌زند و خیزش مردم ایران را «اعتراضات» می‌نامد، در حالی که مردم ایران «انقلاب» کرده‌اند.

آنها همچنین گفتند که چندان مهم نیست که سازمان ملل رژیم ایران را از کمیسیون مقام زن اخراج کند، چرا که این نهاد بین‌المللی دلایل کافی برای اخراج کامل جمهوری اسلامی، که به هیچ یک از اصول خود پایبند نیست، از سازمان ملل دارد.

برخی مصاحبه‌شوندگان هم صحبت از لزوم «حمله آمریکا» به جمهوری اسلامی کردند و گفتند که در حال حاضر یک «نبرد ناعادلانه» بین مردم دستِ‌خالی و رژیم تا دندان مسلح در جریان است، و آمریکا می‌تواند با «حملات دقیق» به پایگاه‌های نظامی و بیت رهبری به مردم ایران کمک کند.
+173
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان

  دموکراتها ذاتا منفعل هستند و تمایل جدی به این قبیل حمایتها جز در حد حرف اونهم با احتیاط ندارند. خصوصا نیاز و هدف اونها که رسیدن به توافق هسته ای بوده به خطر میفته و همینطور طرز فکر ...اونها (که شامل حمایت از مسلمانها و اقلیتهای آمریکا هست) باعث میشه در حمایت از جنبش مردم ایران که به نوعی ضد اسلام و ضد حجاب هست با احتیاط و تردید برخورد کنند.این موضوع دلیل اصلی این هست که خیلی از سلبریتیها و چهره های معروف هم جرات حمایت از این جنبش رو ندارند چون نگران این هستند به اسلام ستیزی متهم بشند. اما میبینیم جمهوریخواهها (منظورم ترامپ نیست) حمایت خیلی بیشتر و لهتری نشون دادند و‌چندین سناتور سنا تا بحال حمایت و پشتیبانی خودشون از مردم رو اعلام کردند چون نه اعتقاد و ترسی از جو ....دارند و نه علاقه ای به توافق هسته ای و جمهوری اسلامیه .....
  3
  42
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۳
  hamid4053 - اصفهان، اتریش

  این یک خیزش مردمی هست ما مردم مبارز ایران احتیاج به پشتوانی هیچ کشوری را نداریم. چون هیچ ابرقدرتی محض رضای خدا اقدامی نمیکند. ما در خیابانهایمان اینده کشورمان را رقم میزنیم و از نظام کثیف جمهوری اسـ... انتقام خون عزیزانمان را میگیریم. خواست ما از کشورهای غربی بلوکه کردن پولهای دزدیده شده انگلزاده هاو اخراج انها در سرییعترین زمان میباشد. ارتش بین المللی ما در سراسر دنیا فراریهای این نظام کثیف را به سزای اعمالشان میرساند. اینده تلخی در انتظار این حاکمان غیر ایرانی و غیر قانونی ایران عزیز میباشد. مرگ بر خاندان خاینه ای رذل و غیر ایرانی پاینده باد ایران و ایرانی
  3
  42
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  گارد جاویدان - فرانکفورت، آلمان

  آمریکایی ها به نظر میرسه که منتظرند تا خامنه ای قمبل قهرمانانه دو بکنه و دوباره یک پول قلمبه براش بفرستند!! همش حرف میزنند و میگویند ما در کنار مردم ایران ایستاده ایم !! یکی نیست بهشون بگه اینقدر سرپا نباشید خسته میشید
  2
  41
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  کور شود آنکس که نتواند دید - لندن، انگلستان

  اعتماد به آمریکا و غرب و توقع کمک و تایید آنها بزرگترین خطای انقلاب و تغییرات آینده بعد از جمهوری اسلامی است
  3
  42
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان

  آمزیکا تا زانی که جایگزینی برای این رژیم پیدا نکند تا در خدمتش باشد اجازه نخواهد داد این رژیم سرنگون شود . چون نمی خواهد کنترل از دستش خارج شود و ایران تجزیه شود . بازیگرانی قدرتمندی در منطقه هستند که می توانند روند تغییر در ایران را جهت دهند مثل ترکیه و آذربایجان و کشورهای عربی. آن کشورها بیکار نخواهند نشست برای استقلال ترکها و عربها در ایران. حتی آوردن یک حکومت دیگر نمی تواند از تجزیه ایران جلوگیری کند چون حکومت حاضر با دادن حقوق ملتهای غیر فارس نخواهد بود و حتی نخواهد توانست مثل ملاها سرکوب کند. بعد از سرنگونی این رژیم شما نمی توانید بلوچها و کردها و عربها و حتی ترکها را در ایران نگه دارید
  40
  9
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۱
  mitra55 - تهران ، ایران
  فرهنگیان , کشاورزان , بازنشسته ها, کارگران پالایشگاه ها به خاطر خودشون بارها و بارها اعتراضات خیابانی و تجمع کردند الان کجان؟ منتظرند جوانان و نوجوانان کشته بشن تا براشون انقلاب کنن ؟؟؟؟بریزید تو خیابانون ها حتا اشعار هم ندهید فقط میلیونی در خیابان ها و در سکوت راه برید, راهپیمایی سکوت میلیونی در تمام سراسر کشور . این تنها راه هست.
  30
  35
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  البته منظور این ها از مردم ایران تجزیه طلب ها هستند چون امریکا ارباب انها است . ولی مردم وطن ازاده بدون ارباب پرست ایران 43 سال است که میگند : امریکا هیچ غلطی نمیتوانند بکنه.
  41
  14
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  chris.it.dude - شیکاگو، ایالات متحده امریکا

  فرقی نداره که آمریکا یا هر کشوری به رسمیت بشناسدش یا نه. اصلا نیازی به تایید کسی نیست. این انقلاب در حال انجامه و قطعا به نتیجه خواهد رسید.
  3
  42
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Munchen - مونیخ، آلمان
  جالب هست که کلمه “وک” (woke) از کامنت من سانسور شده،مسئول محترم این کلمه عادی بسیار رایج و عادی ای هست که در سراسر سایتهای خبری معتبر استفاده میشه و حتی سیاستمدارهای انگلیس اخیرا اون رو بکار بردند.کافیه گوگل سرچ کنید.نه کلمه زشتی هست و نه بهیچ عنوان توهین آمیز! شاید اینجا هم سانسورش کنید پس توضیح میدم منظور از این عبارت جو و فرهنگی هست که اخیرا در هالیوود و دنیای سرگرمی و کلا جناح چپ ایبرال و دموکرات براه افتاده و توجه و حمایت بیش از حد و افراطی از اقلیتهای نژادی و اقلیتهای جنسی و زنان از جمله مشخصاتش هست،تا حدی که کار به تحریف واقعیات میرسه و افراد سیاستمدار و سلبریتیها ترس و وحشت از حذف شدن بخاطر هر نوع انتقاد به هر دلیل حتی موجه از این افراد و پیروان ادیان (خصوصا اسلام) رو دارند.
  1
  4
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  Aztek - قم، ایران
  جدا از خامنه ای مفعول و دار و دسته فاسدش خون جوانان بیگناه ما بر دستان تک تک ما که در خانه های گرم نشستیم و عافیت طلبی را بر آزادی ترجیح دادیم نیز هست . ولی فکر نکنید با خانه نشینی از گزند نیش این افعی پلید در امان خواهید ماند . دور نیست که به سراغ شما و عزیزانتان هم بیاید . اگر یک بار همه با هم برای چند ساعت بیرون بیاییم بساط این ظلم برچیده خواهد شد. فقط چند ساعت وقت نیاز دارد.
  11
  18
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  راستی این اعتصاب سراسری چی شد؟ فقط دوتا ابدار خونه بعلت کمبود نعشه جات در حجره را خودشان بستند یا واقعا اشخاصی مثل علی دایی که اگر دو سال هم مغازه را تعطیل کند ککش هم نمیگزه . بیچاره اونی که باید اجاره مغازه و خرج زن و بجه ها یش رابده.
  13
  2
  ‌پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.