جریمه یک میلیون دلاری تنیس بریتانیا به دلیل محروم کردن ورزشکاران روس

دنیل مدودف در حالی که نفر اول رده‌بندی جهانی تنیس مردان بود از حضور در ویمبلدون ۲۰۲۲ محروم شدبی بی سی: اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای تنیس جهان، نهاد برگزارکننده مسابقات تنیس در بریتانیا را به دلیل محروم کردن تنیس‌بازهای اهل روسیه و بلاروس از حضور در تورنمنت‌های روی چمن در تابستان گذشته، یک میلیون دلار (۸۲۰ هزار پوند) جریمه کرد. این محرومیت به دنبال حمله روسیه به اوکراین اعمال شد.

فدراسیون تنیس بریتانیا گفت از این تصمیم «عمیقا ناامید» شده است.

اتحادیه تنیس حرفه‌ای همچنین گفت در صورتی که این اقدام سال دیگر هم تکرار شود، احتمال دارد، عضویت نهادهای ناظر بر تنیس بریتانیا در آن سازمان لغو شوند.

فدراسیون تنیس بریتانیا از این تصمیم «عمیقا ابراز تاسف» کرد و اتحادیه جهانی را متهم کرد به این که: «به طور غافلگیرکننده‌ای نسبت به وضعیت اوکراین همدلی ندارد»

اتحادیه تنیس حرفه‌ای که مسئولیت برگزاری مسابقات تنیس جهان به غیر از گرنداسلم‌ها را بر عهده دارد، به بازیکنان روس و بلاروس اجازه داده است که در مسابقات با پرچم خنثی شرکت کنند.

پیش از این اتحادیه حرفه‌ای زنان نیز نهادهای ناظر بر تنیس بریتانیا را به دلیل محروم کردن تنیس‌بازهای زن این دو کشور در مجموع ۷۵۰ هزار دلار (۶۱۵ هزار پوند) جریمه کرده بود. این نهادها نسبت به این حکم درخواست فرجام کرده‌اند، هرچند که قبل از رسیدگی به این درخواست جریمه باید به طور کامل پرداخت شود.

سازمان‌های جهانی تنیس به دنبال محرومیت ورزشکاران روس و بلاروس، امتیازهای مسابقات تابستان امسال در بریتانیا را از رده‌بندی جهانی زنان و مردان حذف کردند؛ اقدامی که ضربه‌ای جدی به اعتبار این مسابقات محسوب می‌شود.

اتحادیه تنیس حرفه‌ای گفته است که مبلغ این جریمه را به فعالیت‌های بشر دوستانه در اوکراین اختصاص خواهد داد. گذشته از پرداخت جریمه هنگفت، تصمیم سختی که پیش روی سازمان‌های ناظر بر تنیس بریتانیا قرار دارد این است که با توجه به ادامه جنگ اوکراین، آن‌ها در سال آینده هم بر سر حرف خود باقی می‌مانند.

میشل دانیلان، وزیر دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا گفت: «به رغم محکومیت‌های جهانی، سازمان‌های جهانی تنیس مصمم هستند که در این قضیه، با وجود تاثیرهایی که روی رشد این ورزش در کشور دارد، برخلاف سایرین عمل کنند.»

«این یک تصمیم غلط از سوی اتحادیه حرفه‌ای زنان و مردان جهان است. من از آن‌ها می‌خواهم بار دیگر به پیامی که از این طریق می‌فرستند بیاندیشند و در مورد آن تجدید نظر کنند.»
+12
رأی دهید
-5

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.