اعلام برائت خواهرِ خامنه‌ای از «خلافت مستبدانه» رهبر جمهوری اسلامی

 بدری خامنه‌ای (نفر دوم از چپ) در مراسم تدفین منوچهر ملکی، برادر کوچک مصطفی ملکی، مهر ۱۳۹۴رادیو فردا: بدری حسینی‌ خامنه‌ای، خواهر رهبر جمهوری اسلامی، با انتشار نامه‌ای سرگشاده از علی خامنه‌ای و «خلافت مستبدانه» وی اعلام برائت کرد.

وی در این نامه که روز سه‌شنبه، ۱۵ آذرماه، منتشر شد نوشته: «مادران بسیاری در طول چهار دهه گذشته داغدار شدند. مناسب دیدم که همراه با برائت جستن از برادرم، مراتب همدردی خود را با همه مادران عزادار جنایات رژیم جمهوری اسلامی، از زمان خمینی تا دوران کنونی خلافت مستبدانه علی خامنه‌ای، اعلام دارم.»

نامه همسر علی تهرانی در دو نسخه فارسی و انگلیسی در حساب توئیتری پسرش، محمد مرادخانی تهرانی، منتشر شده است.

وی در این نامه افزوده است: «من نیز چون همه مادران عزادار ایرانی در غم دوری از فرزندم هستم. وقتی که دختر من را با خشونت دستگیر می‌کنند، مشخص است که هزاران برابر خشونت بر دختران و پسران مظلوم دیگران اعمال می‌‌دارند.»

یک هفته پیش، فریده مرادخانی، خواهرزاده علی خامنه‌ای، هنگامی که در پاسخ به احضاریه دادسرای انقلاب تهران به دادستانی رفت، بازداشت شد، اما در آخرین ویدئویی که پیش از بازداشت ضبط کرد، جامعه جهانی را به قطع ارتباط با حکومت فراخواند.
 فریده مرادخانی،‌ خواهرزاده علی خامنه‌ای که اکنون در زندان است بدری خامنه‌ای در نامه خود نوشته است: «برادرم صدای مردم ایران را نمی‌شنود و به‌نادرستی صدای مزدوران و جیره‌خوارانش را صدای مردم ایران‌ می‌شمارد.»

وی با اشاره به مخالفت‌های همسرش، علی تهرانی با علی خامنه‌ای و فعالیت‌های دخترش اضافه کرده که «من به عنوان وظیفه انسانی خود سال‌ها پیش بارها و بارها صدای حق‌طلبی مردم را به گوش برادرم علی خامنه‌ای رساندم، ولی پس از آنکه دیدم ‌گوش شنوایی ندارد و راه خمینی را در سرکوب و کشتار مردم‌ بی‌گناه ادامه می‌دهد، با او قطع رابطه کردم».

بدری خامنه‌ای اضافه کرده که «رژیم جمهوری اسلامی خمینی و علی خامنه‌ای، به جز درد و رنج و ظلم برای ایران و ایرانیان ارمغانی دیگر نداشته... امید من پیروزی مردم و سرنگونی استبداد حاکم بر ایران» است.

او همچنین از «پاسداران و مزدوران علی خامنه‌ای» خواسته هر چه زودتر اسلحه‌هایشان را زمین‌ بگذارند و به مردم ‌بپیوندند، قبل از آن‌که خیلی دیر شود.
علی مرادخانی ارنگه، مشهور به شیخ علی تهرانی، شوهر خواهر رهبر جمهوری اسلامیعلی مرادخانی ارنگه، مشهور به شیخ علی تهرانی، شوهر خواهر رهبر جمهوری اسلامی، که اواخر مهرماه سال ۱۴۰۱ درگذشت، تا پایان عمر منتقد حکومت جمهوری اسلامی باقی ماند.
متن پیام بدری حسینی خامنه ای (خواهر علی خامنه ای)
+225
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۳
  ضحاکیان - ملایر ، ایران

  این خواهر زاده اش نماینده منافقین خلق است بخاطر همین در زمان جنگ پدر و مادرش به عراق پناهنده شدند. البته علی یارو یاورشان باشد . ولی کدام علی ، خودشان بهتر میدونند.
  124
  7
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  عمو سعید - لیورپول، انگلستان

  ضحاکیان . عجب آدم بدبختی هستی با دو دست ماله می کشی
  1
  62
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۸
  sara_moshiri - برلین، آلمان

  ضحاکیان - ملایر ، ایران
  علی یار و یاور .....
  4
  35
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  Rosha50 - لانسینگ، انگلستان

  اگر اشتباه نکنم این شیخ علی همان شیخ علی تهرانی میباشد که ر سالهای انقلاب قلابی در رادیو عراق و بی بی سی با لاطاعلات خود داد سخن میداد .در هر حال اگر خانم بدری از گذشته خود پشیمان شده و خودرا در صف مردم قرارداده قدم مثبتی میباشد . ما هر چه بیشتر قویتر ....زن زندگی آزادی
  1
  40
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  وطن نام تو نام نامداران - ستکهلم، سوئد

  اینهم از خواهر رهبر معظم انقلاب اسلامی. به شما ولایی ها پیشنهاد میکنم که از حکومت خون و فساد اعلام برائت و دوری کنید و به مردم ایران ملحق بشید. فرصت زیادی ندارید واین روا بدانید که مردم ایران نه می بخشند و نه فراموش می کنند.از چنگ عدالت نمیتونید فرار کنید. این واقعیت را بپذیرید که این نظام از آغاز محکوم به شکست بود.
  1
  24
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  زنبور - کپنهاک، دانمارک

  یه برادرشم مخالف این مردیکه دجال هست حالا طرفدارای این ببین چه فلکزده ای هستن فردا که رزیم سقوط کنه مردم ترتیب اینا رو بدجوری میدن
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان

  ریزش طرفداران و حتا فک و فامیل سرکردگان ج.ا. امری بدیهی شده، فقط جای تعجب است با این همه حماقت و بلاهت یک طرف و طرف دگر سرکوب و جنایت از طرف حکومت اسلامی، چطور بسیجی‌ها هاج و واج هنوز دست از ماله‌کشی و سینه‌چاک کردن نافرجام خود با ج.ا. برنمی‌دارند؟!😵‍😡😵‍ تا کی بلاهت ای بسیجی، ۴۴ سال فاجعه در فاجعه بس نیست، طوریکه خود سردمداران ج.ا. معترفند اما بسیجی کور و کر!🥴😖🥴
  1
  22
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  sahandogli - لندن، انگلستان
  همه اینها ناشی از ترس از فردای سقوط رژیم است . آن روز باید سر تمام خانواده و فک و فامیل و نسب انها مقامات به همراه سپاهیان و بسیجیان و ملاها از ..... در عرض این 43 سال خون مردم را در شیشه کردند. همانظور که آنها به مردم رحم نکردند و نباید به آنها رحم کرد.
  1
  11
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  Attila14 - استکهلم، سوئد
  آلترناتیو - فرانکفورت، آلمان
  بسیجی های رده پایین احتمال به یقین فکر میکنن تو محل تابلو شدن و با تغییر سیستم چوب تو استینشون میکنن!. نمیدونن که هدف کله گنده هاست که نون و بوقلمشون از این رژیم اخوندیه
  1
  14
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  zavareh - رودسر، ایران
  حالا فقط علی مانده و حوضش
  0
  10
  ‌چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.